Я знімав документальний фільм про боротьбу з курінням. А щоб дізнатися, як наші громадяни поставляться до заборони куріння на вулиці, я придумав такий епізод: У центрі Москви на людній вулиці, міліціонер зупиняє курців і намагається їх штрафувати. Звичайно ж, всі будуть розуміти, що це розіграш, ну а раптом, хтось повірить. Як він поставиться до такої заборони?

Я зателефонував знайомому підполковнику міліції і попросив виділити для зйомок тлумачного, вміє переконливо говорити підлеглого. У призначений час на місце прибув капітан з двома сержантами. Вислухав завдання, кивнув і запитав:

— А зібрані штрафи за гроші, куди потім дівати?

— Та які там гроші? Гроші вам навряд чи хтось дасть, ну якщо раптом вийде, то було б здорово. Просто скажіть, що мовляв, це акція, заберіть свої гроші назад і краще кидайте курити. Але намагайтеся бути переконливим, щоб Станіславський повірив.

Ми одягли на капітана радіомікрофон, а самі з камерою влізли на козирок магазину. Почали знімати. Я бачу, як наша міліція зупиняє першого курця, але про що говорять, мені не чутно. Але все чутно мою оператору в навушнику. Дивлюся, у нього істерика, ірже не перестаючи, аж камера тремтить. Просить серветку сльози протерти, а то знімати не видно.

«Що ти іржеш?» питаю. Він тільки хрюкає.

Придивився, і з жахом зрозумів, що вісім чоловік з десяти, що пропонували вирішити питання на місці і совали капітанові гроші…Як з’ясувалося пізніше – дев’ятий відмазався скоринкою помічника депутата, а десятий міліцейським посвідченням. Що за чудеса?

Ввечері я повернувся в телекомпанію, увімкнув запис і переконався, що мій знайомий підполковник не обдурив. Капітан був і справді розумний:

Гальмує першого мужика, представляється і каже:

— Шановний, у нас в місті ведеться боротьба з курінням на вулиці, і я вимушений накласти на Вас адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Мужик:- Який штраф? Ви чого? На вулиці ж не заборонено палити…

Капітан:- Так я оштрафую Вас не за куріння, а за розведення багаття в межах міста.

Мужик:- Який багаття, це ж сигарета!

Капітан:- Шановний, я зачитаю Вам постанову уряду Москви і губернатора Московської області: За розведення багать, спалювання листя, трави, тополиного пуху в межах міста і області, фізичні особи карається штрафом від 500 до 1000 рублів. Якщо я не помиляюся, то Ви там в руці підпалили загорнуту в папір траву именующуюся тютюном?

Мужик: А… Ну Так…

Капітан:- Ну от, Значить, я накладаю на Вас мінімальний передбачений за це порушення штраф -500 рублів. Будемо оформляти.

Мужик став запобігливо вибачатися, намагаючись сунути 200 рублів без квитанції.

——————————————–

І так: ВІСІМ ЧОЛОВІК З ДЕСЯТИ.

А ви кажете: Міліція, поліція…

Кадри вирішують все.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Менталітет
Міліція
Поліція
Матеріали по темі


  • Експресивний метод одноразового(одномоментного) припинення куріння тютюну

    20.04.2009