Куріння тютюну завдає непоправної шкоди здоров’ю людини, хоча б тим, що тютюновий дим згубно впливає на функціонування всіх органів, викликаючи погане самопочуття і нездужання. А це в свою чергу може стати спусковим механізмом для розвитку багатьох смертельних захворювань.

Трохи статистики

 • Смертність у курців набагато вища, ніж серед людей, які не курять.
 • Смертність вища у тих курців, які палять довгий час.
 • Чим більше викурюється сигарет в день, тим вище смертність.
 • Смертність від куріння більше серед населення, який почав палити в молодому віці.
 • Від хвороб, причиною яких стало куріння, у Росії щодня помирає 600 осіб.
 • Щорічно 4 мільйони людей помирають від хвороб, викликаних курінням.
 • Половина чоловіків не доживає до пенсійного віку, на думку фахівців, це пов’язано з курінням і алкоголізмом.
 • Через паління кожні 10 секунд помирає одна людина на Землі.
 • На думку ВООЗ, до 2030 року кількість щорічних смертей у світі, викликаних тютюнопалінням, сягне 10 мільйонів.
 • Рак стоїть на другому місці за смертністю після захворювань серця. 30% смертельних випадків спостерігається у ракових хворих, чию хворобу можна пов’язати з курінням.

Хвороби, викликані курінням.

Рак легенів

Легені є самим уразливим органом в організмі курця. Майже 85% виникнення раку легенів можна безпосередньо пов’язати з курінням. Шансів захворіти раком легені тим вище, чим більше кількість викурених сигарет на добу, чим довше стаж куріння.

Тютюновий дим містить ряд канцерогенів, які можуть викликати низку інших онкологічних захворювань дихальних шляхів. Під ударом, крім легень, ще трахеї, бронхи, гортань. Хронічна обструктивна хвороба легенів, бронхіти, пневмонії – ці захворювання безпосередньо пов’язані з курінням.

Хвороби серця

Закупорка артерій, серцева недостатність, інфаркт міокарда – ось неповний перелік захворювань, виникнення яких сприяє куріння тютюну. Токсини, вдихувані курцем, порушують насичення крові киснем, що викликає ураження судин і серця.

Рак сечового міхура

Найчастіше цим захворюванням страждають курці старше 40 років, у жінок ризик захворіти нижче, ніж у чоловіків.

Рак стравоходу

Клітини, розташовані всередині стравоходу, пошкоджуються під впливом тютюнового диму. Ризик збільшується прямо пропорційно стажу паління.

Інші злоякісні пухлини

Канцерогенні хімічні сполуки, що містяться в тютюновому димі, впливають на весь організм і підвищують ризик виникнення злоякісних пухлин.

При курінні під час вагітності знижується поглинання кисню, що призводить до кисневого голодування майбутньої дитини. Можливі передчасні пологи, викидні, мертвонародження. Діти, народжені у курящих матерів, менше важать, більш слабкі, схильні до хвороб. Раптова дитяча смерть також більш імовірна у малюків, народжених курящими мамами.

Багато курців вважають, що куріння – це лотерея, можна захворіти на рак, не можна захворіти. Насправді невідомо, яка цигарка стане останньою, після якої в організмі почнуться незворотні зміни. І онкологія – не єдине, чого слід побоюватися дымящему людині.

Куріння робить згубний вплив на імунну систему людини, провокуючи збільшення кількості клітин-убивць, з-за яких знижується опірність організму до хвороб, в тому числі і ракових.

Кров гірше переносить кисень, викликаючи кисневе голодування всього організму, також вона гірше виводить з органів і тканин токсини і шлаки.

Крім постійного кисневого голодування, всі тканини і органи організму зашлаковуються і постійно підживлюються продуктами згоряння тютюну. Імунітет курця просто вбивається.

Задимлені легені, печінка, працює наізнос, хронічно отруєний мозок, серце, переганяє загуслу кров в умовах постійного кисневого голодування… Що не витримає раніше? І варто грати в рулетку, де ставкою може бути ваше життя?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


 • Настільна книга кидає палити

 • Календар кидає палити

 • План відмови від куріння