Нікотин – рослинна речовина, алкалоїд, який отримують з листя тютюну. Нікотин також присутня в томатах, перці та інших представників пасльонових. Витяжка нікотину – темна рідина, яка має специфічний запах і різкий пекучий смак.

Токсичність нікотину

Нікотин – сильна отрута, по токсичності порівнянний з ціанідами. В даний час вважається, що доза нікотину, здатна привести до смерті людини, становить 0,5-1 мг на кілограм ваги.

Смертельна доза нікотину, тобто доза здатна призвести до смерті людини, становить 0,5-1 мг на кілограм ваги

Людина споживає нікотин не тільки за допомогою куріння, але також при захопленні нюхальним і жувальним тютюном. Розглянемо ці варіанти окремо.

Сигарети

Візьмемо сигарети, які містять 1 мг нікотину. Для курця, має вагу 50 кілограм, мінімальне небезпечне кількість сигарет складе 25 штук, максимальна – 50. Відповідно, для людини вагою 70 кілограмів ця кількість становитиме 35 і 70 цигарок. Сигарети, які містять 3 мг нікотину, зменшують цифри в три рази, і для першого випадку кількість буде 9 і 17 цигарок, для другого – 12 і 23 сигарети відповідно. Чим вище концентрація нікотину в сигаретах, тим менша кількість сигарет можна викурити одноразово без ризику померти.

Відповідно, для людини вагою 70 кілограмів ця кількість становитиме 35 і 70 сигарет

Цей показник залежить від багатьох супутніх чинників, таких як вік людини, загальний стан здоров’я, індивідуальна переносимість нікотину. Свою роль може зіграти прийом алкоголю або лікарських препаратів, а також те, ситий курець або димить натщесерце.

Однак смертність від отруєння допомогою куріння вкрай рідкісна. Чому? Все просто.

 • Під час куріння частина нікотину згорає, і в сигаретному димі залишається лише третину цієї речовини.
 • Той нікотин, який залишився в димі після згоряння, теж всмоктується в кров не повністю, частина його залишається в видихуваному димі.
 • Концентрація нікотину зменшується під впливом формальдегіду, що міститься в сигаретному димі.
 • Викурити одночасно смертельне кількість сигарет просто неможливо. Навіть якщо людина буде викурювати сигарети одну за іншою, він, швидше за все, отримає нікотинове отруєння, у нього почнеться нудота, іноді блювота, і він не зможе продовжити.
 • Таким чином, померти від отруєння нікотином допомогою куріння практично нереально.

  Жувальний тютюн

  У процесі жування тютюну в організм потрапляє набагато більше нікотину, ніж з тютюновим димом, так як концентрація нікотину в ньому в кілька разів вище сигаретної, при цьому відсутні фактори, що знижують його рівень, як при курінні. Таким чином, якщо порція жувального тютюну містить 5 мг нікотину, то для людини вагою 50 кг смертельним може стати одночасне вживання 5-10 порцій.

  Для людини вагою 50 кг смертельним може стати одночасне вживання 5-10 порцій.

  Особливо небезпечно випадкове або навмисне проковтування тютюну. Дорослій людині загрожує сильне отруєння, а для маленької дитини може закінчитися смертю проковтування навіть половини цигарки. Батьки, будьте пильні!

  Нові розрахунки смертельної дози нікотину

  Бернд Майєр, австрійський вчений, опублікував дані своїх досліджень, в яких говориться, що для людини смертельна доза нікотину – 0,5 грама. У своїх дослідженнях Майєр спирався на відомі випадки смертей від нікотину і на докази переносимості людиною набагато більше доз, заявлених як смертельні. На думку Майєра, зіставивши загальноприйняту смертельну дозу нікотину з документально зафіксованими випадками летальних випадків від нікотинового отруєння, можна зробити висновок, що смертельна нікотинова доза набагато вище.

  Для людини смертельна доза нікотину – 0,5 грама (c) Дослідження Майєр.

  До речі, якщо згадати про горезвісну кінь, померлу від краплі нікотину, і взяти цю краплю як рівну одному граму, то, згідно з новим дослідженням, людину вб’є половина цієї самої «кінської дози.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння