Чи знаєте ви смак нікотину? Напевно, кожен курець відповість на це питання ствердно: ще б їм не знати смаку головного компонента сигарети. Насправді, на смак нікотин палять практично не відчувають, хіба що на перших порах, поки звикають до сигарет. А ось любителі жувального тютюну приблизно уявляють, про що йде мова.

Справа в тому, що з цигарками людина отримує мікроскопічну дозу нікотину, а смакові сосочки атрофовані не в змозі вловити гіркий, гострий, пекучий смак нікотину, і відчути його важкий запах гниючої органіки.

Ось і прийшла пора познайомитися ближче: який же він, нікотин? Виділений в чистому вигляді нікотин являє собою темну, буро-зелену рідину, неприємну ні на смак, ні на запах. Він легко змішується з водою, повністю розчиняючись в ній, а також у спирті, ефірі, маслах. Нікотин спалахує при температурі близько 250°C, практично повністю вигорить при палінні.

Хімічно нікотин — амін, похідне аміаку, його формула C10H14N2 . Для медиків нікотин — алкалоїд піридинової групи, потужний активатор N—холінорецепторів. Саме цим пояснюється властивість найменших доз нікотину піднімати загальний тонус організму: у відповідь на подразнення N—холінорецепторів виробляється більше адреналіну, а клітини мозку «викидають» підвищені дози дофаміну — одного з гормонів задоволення.

Щоб нікотин зробив свій вплив на організм людини, досить надзвичайно малої дози — як отруйний алкалоїд нікотин, а до отрут людський організм дуже чутливий. Щоб отримати смертельну дозу нікотину, людині середніх габаритів досить викурити 5 пачок сигарет за короткий час. Для порівняння: щоб допомогти собі распростится з життям за допомогою легендарного ціаністого калію, досить викурити 1,5 пачки сигарет, за яким замість нікотину буде рівномірно розподілений ціаністий калій.

Про токсичних і небезпечних властивості нікотину відомо практично всім. Але людям властиво абстрагуватися від проблем, тим більше тих, які можливі в майбутньому, і поки ще примарні. Між тим, куріння тютюну вбиває не тільки у фізичному сенсі, скорочуючи термін життя і сприяючи розвитку важких патологій, але і порушує психічні процеси, стає найсильнішим психотропом, викликаючи важкі форми залежності, порівнянні зі шкодою від інших видів наркоманії. На жаль, не так давно лікарі з’ясували, що по ряду соціально—економічних причин боротися з тютюновою наркоманією важче, ніж з іншими видами залежностей, у тому числі алкогольної та опіоїдної.

Так, від куріння «прямо зараз і на місці» не вмирають (хоча і це спірно). Але це не применшує небезпеки нікотину, не означає, що можна заспокоїтися на найближчі кілька років. Нікотин — це отрута. Сигарета — це поєднання отруйного нікотину з продуктами згоряння листя тютюну, паперу, фарби — справжній хімічний коктейль. Порівняти її можна тільки з біологічною бомбою, де нікотин вбиває, а інші компоненти спрацьовують як шматки снарядного металу, вражаючи всіх, в тому числі ніколи не тримали в руках сигарету.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотин
Матеріали по темі


 • Снюс

  07.08.2007

 • Тютюн

  13.02.2018

 • Інсектициди

  27.08.2007

 • Котинін

  09.09.2007

 • Найбільший асортимент електронних сигарет.

  07.10.2008

 • NNAL – речовина викликає рак легенів

  21.04.2009