Ось вже, здавалося б, абсолютно не пов’язані речі — куріння і слух. Але, на жаль, слух курця теж знаходиться в зоні ризику. Винен передусім, нікотин — він негативно впливає на судини, викликаючи дисбаланс їх роботи і погіршуючи локальний кровотік.

Особливо чутливий до нікотину мозок — а людина, образно кажучи, чує мозком, тобто слуховими нервами, безпосередньо пов’язаними з аналізатором звуків в головному мозку. З цієї причини та чи інша ступінь нейросенсорної приглухуватості є у всіх курців, а зі збільшенням стажу паління зниження слуху стає помітнішою.

Посилює ситуацію те, що раніше всього курці втрачають здатність чути звуки високої частоти, і вони ж гірше сприймаються з віком — починаючи приблизно з 30-ти річного віку. Таким чином, у курців вікові зміни накладаються на проблеми зі слухом, спровоковані курінням, приводячи до розвитку приглухуватості.

Ще один фактор, що приводить до ранньої втрати слуху — нестача вітамінів групи В. Авітаміноз У є практично у всіх курців, що дозволяє припускати, що поганий слух курця перетворюється в проблему масового масштабу.

Сумно, але відновити слух до повноцінного рівня неможливо навіть після повної відмови від куріння. Хоча з іншого боку, відмова від сигарет допоможе призупинити швидке прогресування приглухуватості.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Здоров’я курця
Слух курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

  08.10.2010

 • Обличчя курця

  16.06.2011

 • Бронхи і куріння

  16.06.2011

 • Мова курця

  16.06.2011

 • Очі курця

  16.06.2011