Протягом якого часу нікотин виводиться з організму? Здавалося б, звичайне питання, на який легко відповісти, просто озвучивши часовий період. Але насправді не все так однозначно. Давайте розбиратися.

Скільки часу виводиться нікотин

Період напіврозпаду нікотину – півтора-два години. Отже, якщо не продовжувати його прийом у тій чи іншій формі, через кілька днів повністю покине організм. Це означає, що через 120 хвилин концентрація нікотину зменшиться вдвічі, ще через дві години залишився кількість знову знизиться в два рази, і так далі, до тих пір, поки нікотин повністю не піде з організму.

У середньому виведення нікотину відбувається за два-три дні. На швидкість процесу можуть впливати такі фактори, як вік людини, стан його здоров’я, спосіб споживання нікотину, тимчасової стаж куріння, кількість викурених сигарет, спосіб життя.

 • Чим старша людина, тим повільніше проходять обмінні процеси в організмі, і, відповідно, виведення нікотину відбувається довше.
 • Основна кількість нікотину виводиться з сечею, здорові нирки забезпечують більш швидке позбавлення організму від токсину.
 • Чим міцніше сигарети, тим більша кількість нікотину потрапляє в організм, відповідно, виходити він буде довше.
 • Нікотин, споживаний допомогою жування тютюну, виводиться повільніше, ніж при палінні сигарет.

Детальніше про нікотин…

Скільки часу виводиться котинін

Котинін – алкалоїд, самостійно присутній в тютюні, а також є метаболітом нікотину. І якщо через три дні після припинення куріння нікотину в організмі вже немає, то котинін ще присутній, будучи своєрідним маркером вживання тютюну.

Період напіврозпаду котініну в рази довше, ніж у нікотину, і становить приблизно 20 годин. Повне виведення котініну з організму відбувається протягом декількох днів, і може залежати від багатьох факторів. Наприклад, у курців, які вживають тютюнові вироби з ментолом, процес буде відбуватися повільніше, а у людей зі світлою шкірою котинін виводиться швидше, ніж у представників африканської раси.

Сама по собі наявність котініну в крові не обов’язково говорить про те, що чоловік курить. Це є показником того, що людина знаходиться під впливом тютюнового диму – курить сам, або є пасивним курцем. Застосування нікотинозамісної терапії також забезпечує присутність котініну в крові.

При тестуванні людини на вживання тютюну використовують саме тести на вміст котініну. Ці тести поділяються на два види: кількісні і якісні.

Якісні тести дають інформацію про присутність або відсутність котініну в організмі людини. Якщо тест позитивний, то однозначно можна заявляти лише про те, що людина піддавався впливу тютюнового диму або брав никотинсодержащих препарати, не більше.

Кількісні тести на вміст котініну дають більш повну картину, що дозволяє визначити не лише сам факт куріння, але і приблизна кількість споживаних сигарет в день.

Детальніше про котинін…

Інші токсичні речовини

Отже, через два-три дні нікотин повністю зникає з організму, а через тиждень «йде» і котинін, що є продуктом розпаду нікотину. Всього сім днів, та ніяких слідів нікотину в вашому тілі не залишається. Чудово, чи не правда?

Ось тільки, на жаль, нікотин – всього один, і аж ніяк не самий небезпечний, з понад 4000 токсинів, що надходять в організм з сигаретним димом. І було б наївним вважати, що через тиждень після відмови від куріння людина, яка роками труїть себе тютюновим димом, позбавиться від усіх отрут, як за помахом чарівної палички.

Не варто плутати поняття «швидкість виведення нікотину» і «позбавлення від наслідків куріння». І якщо нікотин виводиться за лічені дні, то при очищенні організму від наслідків куріння рахунок йде на місяці і роки.

 • Щоб повністю очистити легені від смол, вам знадобиться до трьох років, а ймовірність захворювання раком легені знизиться тільки через 10 років після відмови від куріння. Проте вже через півроку ви можете помітити істотне поліпшення дихальної діяльності.
 • Відновлення травної системи може тривати кілька місяців, іноді рік і довше.
 • Кровообіг нормалізується протягом 3-4 місяців.
 • Щоб повністю відновити організм до рівня не палить, може знадобитися до 15 років!

Висновок напрошується сам собою: чим швидше ви відмовитеся від куріння, тим раніше ваш організм запустить процес самовідновлення, тим швидше ви станете чисті від накопичених токсинів. Але це ще не все! Необов’язково просто сидіти і чекати, поки шлаки і токсичні речовини покинуть ваш організм. У ваших силах «підстьобнути» цей процес:

Пийте достатню кількість води

Більшість токсинів виводиться сечовивідної системою, і достатня кількість рідини прискорить процес очищення.

Насичуйте свій організм киснем

Достатня кількість кисню сприяє прискоренню обмінних процесів і розщепленню шлаків. Регулярне провітрювання оселі, прогулянки на свіжому повітрі, в лісі, сприятливо позначаться на здоров’ї та самопочутті.

Баня

Якщо у вас немає протипоказань – ходите в лазню! Російська лазня – чудовий підмога для очищення організму.

Вітаміни

Вживайте достатню кількість вітамінів – ваш організм дуже в них потребує.

Ведіть активний спосіб життя

Займіться йогою, здійснюйте тривалі прогулянки, робіть ранкову зарядку, головне – не перестарайтеся, дозвольте собі адаптуватися до нового ритму життя.

Молочка

Молочні продукти мають здатність зв’язувати токсини, тому збільшіть їх зміст в своєму раціоні.

Докладніше про те, як очиститися від наслідків куріння, читайте тут…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотин у крові
Матеріали по темі


 • Скільки часу нікотин тримається в крові?

  07.10.2016