Вартість сигарети – це ще одна з проблем, небезпека від якої витягнута у часі, і тому не помічається відразу, без скрупульозного підрахунку. І ось цей самий підрахунок я наведу. Отже. Росія країна велика, серйозна, тому курять тут теж багато і теж серйозно. Курять місцеві курці, згідно з рядом опитувань на форумах і підрахунками журналістів, близько 15 сигарет в день. Ціна ж середньостатистичної пачки коливається десь близько 25 рублів.

Вартість сигарети – це ще одна з проблем, небезпека від якої витягнута у часі, і тому не помічається відразу, без скрупульозного підрахунку. І ось цей самий підрахунок я наведу. Отже. Росія країна велика, серйозна, тому курять тут теж багато і теж серйозно. Курять місцеві курці, згідно з рядом опитувань на форумах і підрахунками журналістів, близько 15 сигарет в день. Ціна ж середньостатистичної пачки коливається десь близько 25 рублів.

В пачці 20 сигарет, а значить одна цигарка коштує:

25 рублів / 20 сигарет = 1,25 рубля.

В день, як вже сказано, 15 сигарет, тобто ваші добові витрати:
1,25 рубля * 15 сигарет = 18,75 рубля.
Але це ще не все. Куріння тютюну, як таке, неможливо лише за допомогою сигарети. Для цього повинні використовуватися супутні товари, такі як: запальнички або сірника, бензин для запальнички, часто жують жувальну гумку після. Є, звичайно, дуже дорогі запальнички, але дослідження ринку показують, що в середовищі запальничок нижча цінова ніша окупує до 98% російського «зажигалочного» ринку. Це масові запальнички — одноразові, розраховані приблизно на 500 прикуриваний, ціною від 6 до 100 руб.

За деякими даними, до 40% російського ринку масових запальничок займає продукція шведського концерну Swedish Match. Представлена вона дешевими Feodor (10-12 руб.) і трохи більш дорогими Criket (12-15руб.). 35% окупує китайський виробник за 5-7 руб. Тим самим, середня вартість близько 9 рублів за запальничку. Як вже зазначено, одна запальничка – це близько 500 прикуриваний, тобто 500 сигарет. Скільки днів треба, щоб викурити 500 сигарет?

500 сигарет / 15 сигарет = 33, (3) дні = 33 дні.

Значить, одна запальничка в 33 дні. Яка смішна цифра, чи не правда?! Але ми навіть не будемо враховувати те, що вони губляться, псуються, та й не вистачає їх на стільки.

9 рублів / 33 дні = 0,3 рубля приблизно.

Отже, так як запальничка одноразова, то бензин ми вважати не будемо. Якщо ж ви використовуєте більш дорогі запальнички, як, до речі, і сигарети, то у вас вийде значно більша сума. Ми тут вважаємо мінімум.

18,75 рубля + 0,3 рубля = 19 рублів (округлимо, з урахуванням попередніх округлень).

Запальничку і сигарети ми порахували. Тепер порахуємо додаткові витрати. Деякі починають смоктати цукерки, деякі – жувати жуйку, деякі роблять що-небудь ще, витрати відрізняються не сильно, тому ми порахуємо тільки жуйку, а вже ви там визначитеся зі своїми витратами. Отже, пачка жуйки коштує близько 15 рублів і в ній 10 подушечок. Є варіант дорожче – з пластинками, але ми не нелюди, в країні олігархів мало. Значить, нам треба півтори пачки на день, але жують не після кожної сигарети, тому округляємо до пачки і складаємо з попереднім значенням:

19 рублів за сигарети і «вогник» + 15 рублів за попутні витрати = 34 рубля.

Сумарно в день на куріння йде 34 рубля. Хліб коштує 20-25 рублів, морозиво 10-30 рублів, тобто ви можете купити одну-три порції морозива, або булку хліба, або булку хліба й порцію морозива, і вам залишиться. Але куріння – це не робота, вихідних і відгулів у куріння не буває, а значить курите ви щодня. Зарплату зазвичай отримують раз на місяць, тому і підрахуємо витрати за місяць:

34 рубля * 30 днів (в середньому) = 1020 рублів.

Це п’ята частина прожиткового мінімуму, а середня продовольча кошик коштує приблизно в два рази більше в Росії. Тобто куріння, виходить, дає стільки ж калорій, що і половина з’їдених продуктів, необхідних для підтримання здоров’я. Але коли розмова йде про тисячі в країні з 10% безробітних, то вважати починають вже не місяцями, а роками.

1020 рублів * 12 місяців = 12240 рублів.

Тобто в рік куріння практично замінює «гарячу» путівку в Туреччину, або, скажімо, непогане нове пальто. Цікава альтернатива… Але, раз вже ми перейшли на роки, то підемо далі. Палити в розглянутих нами кількостях починають років в 18. Ми навіть не будемо говорити, що у курців ймовірність виникнення раку вище, ніж у некурящих, і просто уявимо, що вони живуть в середньому стільки ж, що й інші. Але живуть, до речі, в Росії недовго, тому закінчують палити приблизно в 60. 42 роки – стаж тютюнопаління:

12240 рублів * 42 роки = 514080 рублів.

Ну, квартиру не купиш, але машину можна купити. Скажете, що за все життя накопичити на машину не дуже багато. А у вас стільки машин, що одна ролі не зіграє? Ось-ось.

Тепер відповім одразу на ряд можливих аргументів, питань, сумнівів.
На морозиво я витрачаю більше, але не кидати ж є морозиво?!
Ні, не кидати. Хліб, морозиво, будь-які ще продовольчі товари, а також плата за засоби пересування, навчання, квартиру і т. д. це все трата коштів на життєво важливі речі, засоби і процеси. Вас не закликають відмовитися від задоволень, розваг, розвитку – вам показують, що не всі ваші «нешкідливі» слабкості такі вже нешкідливі.
Якщо помножити витрату за проїзд на все життя, то можна теж купити машину!
Можна. Але ви ж не купуєте машину на зарплату? Все одно відкладаєте по «чуть-чуть».

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.





Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння