Питання про те, скільки нікотин тримається в крові, може виникнути у будь-якого курця. Мені здається, ця інформація цікавить будь-якої людини, яка вирішила кинути палити. Палить підліток може злякатися, що батьки, що запідозрили його в курінні, захочуть влаштувати йому перевірку.

Відповідаючи на це питання, зауважимо, що позбавлення організму від нікотину – не рівнозначно його очищенню від наслідків тютюнопаління. Нікотин – одна з майже 4000 токсинів, що містяться в сигаретному димі, і якщо кров очищується від нього досить швидко, то позбавлення від «результатів» куріння займає досить великий проміжок часу.

Виведення нікотину

Отже, повністю з організму курця нікотин виходить протягом двох-трьох днів. Його напіврозпад відбувається за 100-120 хвилин. Простіше кажучи, через півтора-дві години після закінчення куріння концентрація нікотину в організмі знижується вдвічі, ще через пару годин кількість залишився нікотину знову знижується в два рази і так далі.

Його напіврозпад відбувається за 100-120 хвилин.

Метаболізм нікотину забезпечують печінка, нирки та легені людини. Основна частина виводиться з сечею протягом 10-15 годин. Через дві-три доби виводяться продукти його розпаду. Період очищення людського організму від цього нейротоксин залежить від таких чинників, як стаж і частота куріння, вік людини, стан його здоров’я, фортеця сигарет, спосіб життя. Наприклад, у людини з захворюванням нирок нікотин затримається в організмі довше, ніж у курця, чиї нирки здорові. Нікотин, що надійшов у кров під час куріння сигарети, вийде швидше, ніж при жуванні тютюну, але повільніше, ніж при курінні трубки або сигари.

Основна частина виводиться з сечею протягом 10-15 годин.

При цьому немає практично ніякої різниці, дівчина це чи чоловік. Швидкість виведення практично однакова. Виведення нікотину супроводжується невгамовним бажанням затягнутися димом, чим менше стає в організмі, тим сильніше постійно наростаюча тяга. Через дві-три доби нікотин остаточно покидає організм, тому якщо перетерпіти цей часовий період, печінка людини почне виробляти свій нікотин, і фізичної потреби в курінні вже не буде. Залишаються никотинзависимые рецептори, нікуди не дівається психологічна залежність, але це вже не має нічого спільного з фізичною потребою в «дозі» нікотину.

Скільки нікотин тримається в крові?
Через дві-три доби нікотин остаточно покидає організм

Інші токсини

Крім нікотину, аж ніяк не самого шкідливого отрути, на органи і системи людини не кращим чином впливають і інші токсини, які у великій кількості містяться в тютюновому димі. І якщо нікотин виводиться досить швидко, то з цими токсинами справа йде інакше.

Після позбавлення від звички палити в організмі запускається процес самовідновлення. Шлаки і токсини вимиваються кров’ю з органів, що метаболізуються внутрішніми органами, виводяться з сечею, потом. Для повного очищення організму необхідні роки.

Дихальна система

Через 6-9 місяців істотно поліпшується дихання, однак повне очищення легень від токсинів і смол іноді займає до трьох років. Вірогідність захворіти на рак легенів значно знижується через ціле десятиліття після відмови від куріння.

Травлення

Травлення відновлюється в термін від декількох місяців до року.

Кровообіг

Кровообіг приходить у норму через 3-4 місяці.

Повне відновлення

В середньому на повне відновлення організму до рівня некурящого людини йде 15 років.

Напіврозпад токсинів

На думку вчених, термін напіврозпаду деяких токсинів може досягати 50 років.

Звичайно, терміни виведення цих токсинів з організму неоднозначні і усереднені, і залежать від супутніх факторів, як і у випадку з нікотином.

Резюме

На підставі вищевикладеного можна зробити висновок: кидати курити необхідно негайно. Чим швидше ви це зробите, тим менше буде ваш курильний стаж, тим раніше організм почне процес самовідновлення, тим більше у вас шансів на здорове повноцінне життя.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотин у крові
Матеріали по темі


  • Скільки нікотин виводиться з організму?

    14.08.2015