Доброго дня. Сьогодні хотілося б звернути увагу на ще одне звичайне для нас, але вкрай не правильну справу, на тютюнопаління. Ні, не думайте я не хочу говорити про шкоду здоров’ю. Погодьтеся, адже це було б нерозумно, всі і так це знають. Поговоримо про моду куріння, причому мода зайшла так далеко що палити можна при старих. Затронется звичайно ж і тема куріння нашими дівчатами. Ні це не жарт! Це факт! Причому факт цей дуже поширений. І звичайно ж поговоримо про те, навіщо і як починають палити, знаючи про шкоду і що отримують і втрачають почавши.

Почнемо з того, як починають палити. Все це і так знають – просте людське цікавість, але хотілося б копнути глибше і дізнатися чи дійсно це так. Здавалося б, навіщо все це, але зрозумівши почуття які нас спонукають до паління, ми зрозуміємо, що куріння-це прояв крайньої слабкості. Слабкості не властивою чеченцям, чеченцям які стверджують: «ми народ, в якому немає рабів, народ королів» і з гордістю повторюючи слова предків, стаємо рабами сигарет, уділу слабких і аморальних, жалюгідних людей.

Народ не звик підкорятися, підпорядковується сигарет. Народ, який вважає себе особливим, веде себе як народи Європи, якими ми так нехтуємо. Народ, який вважає себе витривалим і сильним, не може і годину потерпіти без сигарет, народ, чиї предки без анестезії переносила операцію, вважають прийнятним говорити: «Я не можу кинути». Народ, чиї предки боролися за незалежність ціною своїх життів, а ще важче цінного життів своїх синів, кажуть «Це фізична залежність». Це все говорить про те, що ми пишаємося тим, що ми давно вже втратили, не всі, але багато. І курити починають зовсім не із-за цікавості. ВИ НЕ ЗГОДНІ? Я ГОТОВИЙ ПОСПЕРЕЧАТИСЯ…

Отже, куріння в початкових класах – з цього, зазвичай, і починається масова епідемія. Дитина, як правило, бере знання з навколишнього середовища. Весь час йде процес наслідування дорослим. Однак не всі дитині дозволяється, а заборонений плід солодкий. І дитина починає мріяти, його фантазія безмежна і безтурботна, він мріє про доросле життя, про те життя, яку він вид – самостійна, забезпечена і без всяких обмежень. Ці мрії закладають в кожній дитині самоціль, стати дорослим, однак не все так просто, це не ті цілі, яких можна досягти зусиллями, і скільки б він не їв кашу, нічого не змінюється – ця мета вимагає часу.

І тоді дитині залишається лише одне, робити те, що у нього найкраще виходить – грати дорослого. Ось тут то і починається найцікавіше. Що привабливого дитина бачить у дорослому житті: вільний графік сну, свобода йти куди він хоче, свобода дій, дивитися телевізор допізна і в більшості випадків палити. Перше його бажань досягти не так то й просто, а от покурити, дуже навіть просто. І як правило людина вибирає легший шлях і у вільний час в шкільному туалеті він робить першу затяжку. Однак перша затяжка не дуже приємна справа, воно супроводжується нудотою, запамороченням, слабкістю, сильним головним болем. Здавалося б все на цьому екскурсія по дорослому житті закінчена, але немає…

Людина влаштована таким чином, що йому подобається відчувати себе особливим, важливим, крутим, а дитині ще й дорослим. І ось наш розчарований в курінні дитина розповідає своїм друзям, або ж друзі при цьому присутні, ніби як палити не приємно, але реакція оточуючих, досить таки приємна. Більш того, він тепер знаменитий, до нього ставляться з повагою йому заздрять, про нього говорять і це дурманить голову краще ніж будь-який наркотик. І наша дитина, зрозумівши, що курити не дуже то і приємно знаходить в курінні глибокий сенс, він готовий терпіти дискомфорт лише б відчувати себе дорослим і таки дуже важливою людиною. А це все не цікавість, так що 1:0 в мою користь.

Але є такі діти, які пройшли молодші класи так і не спіткнувшись і ось наш дитина вже цілком свідома людина навчається в середніх класах. Але його оточують ті діти, які були не настільки щасливий або ж свідомі. І тут знову небезпека. Тут є два варіанти розвитку подій. Почнемо з більш поширеного. Наш правильний хлопчик живе нормальним шкільної життям і ясна справа у нього є друзі і знайомі, і серед них є хлопчик, який вже курить. Він почав у молодших класах, тоді це наробило багато галасу, але тепер все вляглося і його особливості ніхто не згадує і тепер йому хочеться стати звичайною людиною, але не все так просто, він вже «залежний».

Але йому це не потрібно, це не приємно, це треба приховувати від дорослих, та й сам він розуміє яким був дурнем. Він бачить який він «поганий» і які всі «хороші», це його вкрай зачіпає й примушує страждати, і він починає шукати рішення. Але кинути курити він не може, але є набагато легкий спосіб змусити почати інших, тоді він буде цілком звичайним хлопчикам. І бути поганим не так вже й погано, якщо є компанія подібних і приховувати все легше, друзі завжди виручать. І наш поганий хлопчик починає мотивувати до куріння та інших.

Наводить різні докази, доводи, які він сам не вірить, просто придумав, адже він знає якого це курити, знає що нічого хорошого в цьому немає. Однак з усім зусиллям він починає стверджувати що курити-це круто, що це по-чоловічому, що не курять тільки мамині синочки або ж ботаніки. На це звичайно ж не відразу ведуться, хлопчик виявляє наполегливість у досягненні своєї мети і отримавши чергову відмову говорить приблизно наступне: «Так ти боїшся, боїшся що тебе пожурять, прямо таки як дівчинка. Ти мужик чи ні, чого ти боїшся, дивись я от скільки палю-і нічого. Ні вдома не дізналися і зі здоров’ям нічого. І взагалі про здоров’я це дорослі придумали, щоб ми гроші на сигарети не витрачали, самі ж вони курять. Ну давай зроби одну затяжку і все, я ті більше ніколи нічого не скажу, просто доведи що ти не боїшся, доведи що ти мужик, один раз і все, я відстану». А перед такою мотивацією мало хто може встояти. Хлопчик робить першу затяжку, а після цього зупиниться не варіант. Або йому подобається свій вчинок, він радіє цьому кроці, для нього це екстрим, або його обробляють вдруге, і на цей раз все буває набагато простіше, адже він вже перейшов межу. І ось тепер наш «гарний» хлопчик перетворюється в «поганого». Перетворюється ні з-за цікавості, а через дурість і страх перед суспільною думкою, і все це прояв слабкості і залежності, не властивою чеченцям, і вже 2:0.

Другий варіант розвитку подій. Нашому «поганого» хлопчика не вистачає грошей на сигарети і тоді доводиться шукати якісь шляхи вирішення. Їх є багато, але на очі потрапляє хлопчик який щодня витрачати багато грошей на всякі солодощі та напої і нашому хлопчику приходить в голову «геніальний» план. Хоча план цей дуже поширений, особливо серед драгдиллеров, і дуже простий. А полягає він в наступному, йде вже отученный процес мотивації, але до слів: «Так ти боїшся, боїшся що тебе пожурять, прямо таки як дівчинка ….. один раз і все, я відстану», додається ще пара специфічних фраз, типу: «Да всі ви такі, діти заможних батьків. Робите все що вам говорять лише б отримувати гроші. Живете багато, але не знаючи всієї правди, бачите світ через рожеві окуляри і зовсім не знаєте життя. Так ти в цьому житті нічого не доб’єшся, думаєш твій батько, був таким боягузом і невпевненим у собі в твої роки?» і це діє. Причому затягнути такого хлопчика набагато легше, адже з ним дружать заради грошей, а значить, його можна шантажувати, залякавши батьками. І тепер у нашого «поганого» хлопчика з’являється спонсор. І знову таки ми не можемо сказати, що справа в цікавості, тут порушені зовсім інші почуття – невпевненість, страх і залежність від думки оточуючих, знову таки слабкість і залежність. І рахунок вже Терековский – 3:0. Так, і в даній ситуації відмінно допомагає лікування лікарськими травами.

У старших класах курити починають з інших причин, які так само є проявом слабкості. Перед нами стоїть людина який пройшов всі ці етапи і не піддався вмовлянням і поддевкам, людина сильна і независящий від громадської думки, але не все так просто. У цього сильного і впевненого молодої людини починається перехідний вік, а як наслідок цього і максималізм, виявляється почуття анархізму і хочеться зробити щось проти правил. І ось є сигарети, чому б і ні, це проти правил і не особливо важко. І ось тепер наш юнак який весь цей час не піддавався всім тим «поганим», йде до них за порадою, як почати палити, і там йому безумовно допоможуть. І ось знову, не цікавість, а бажання зробити щось проти правил. Іншими слова для самоствердження, а самоствердження таким чином на мій погляд прояв слабкості. 4:0 і як вам не соромно? Ось з такими почуттями починають палити в школі, а далі все набагато простіше, а почуттів як таких немає… курять, тому що всі так роблять, за компанію.

Іншими словами починають палити, тому що це модно, а це найстрашніше, адже ця мода і стає початком усіх бід. Відомий драматург Джордж Бернард Шоу говорив: «Звичка може примирити людину з будь-якою жорстокістю; мода змусить придбати його будь звички» тобто мода, мода яка є долею європейців, мода до якої багато хто з нас дбайливо і трепетно ставляться, мода по якій ми, власне, живемо і з’явилася первоначалом всього цього зла. Але не все зло ми ще перерахували, масове куріння це ще не все, найцікавіше ще попереду… завдяки цій моді ми перестали бачити норми моралі і відправили до біса весь наш менталітет, для нас стало прийнятним палити при старих. Так, саме так, причому багато хто навіть не помічають, не помічають як самі курці, так і повз проходять, а головне не помічають це і люди похилого віку, навіть вони вже звикли до цієї моди. А адже це і є найстрашніше, адже вони бачили часи, коли про такий прояв неповаги не було й мови, просто їм довелося з цим змиритися.

І це ще не все, завдяки цій моді стали палити і дівчатка, звичайно не перед людьми, але до цього ми ще встигнемо дійти якщо продовжимо ці тенденції, адже мода прогресує. І в цьому немає їхньої провини, якщо хлопцям можна курити де завгодно і перед ким завгодно, то чому б їм не покурити, так нишком, адже жінки так хочуть цього рівноправності статей, за тією ж Європейською модою. Багато хто скаже, що це поодинокі випадки, але за даними охорони стадіону “Динамо” в Грозному, у яких була можливість заглянути в сумочки, наших дівчат, у кожної другої дівчини в сумці знаходились сигарети або запальничка. Сам я з ними не говорив, але новина пройшла за годину весь Грізний, причому особливого потрясіння і не було. Як ми знаємо чутки мають властивості бути перебільшені і прикрашені, але не до такої міри, так що з будь-якого палять дівчата у нас не рідкість.

А тепер уявіть, що одна з цих дівчат вийшла заміж і народила дитину. Дитина народжується вже з нікотином в крові, і часто у таких батьків народжуються діти з фізичними відхиленнями і якщо врахувати, що таких сімей дуже багато, то це прямо впливає на здоров’я нації. А в тих випадках, де дитина народилася здоровою в нього завжди перед очима приклад батька, і все марно приховує матері, хоча і це не завжди ховається. Деколи такі батьки навіть вчать своїх дітей палити, і хваляться перед своїми знайомими, зі словами «хІара ву-кх стаг», але це окрема і дуже широка тема для обговорення якої знадобиться ще кілька сторінок.

І що з усього цього виходить? А отримуємо ми – моральний занепад всього народу, деградацію суспільства і повну асиміляція з народами Європи. Адже з сигарет і все починається спочатку вони, потім легкі спиртні напої, потім що-небудь міцніше і далі хто на що здатний, а людина неконтролюючих себе, може зробити не тільки те, що не властиве чеченцям, але й будь-який хоч трохи поважає себе людині. А коли курять, переважна більшість то і попередити їх нікому.

І в світлі цих подій, фраза «ми народ в якому немає рабів, народ королів» втрачає свою актуальність і більше не можемо з гордо піднятою головою говорити ми Чеченці, знаючи що ми відрізняємося від росіян або англійців рівно стільки ж скільки вони відрізняються один від одного. Ми перестаємо бути чеченцями, самі цього не помічаючи, і більш того, часто повторюючи всякі громки фрази, робимо все що не відповідає іншим таким же гучних фраз, які ми чомусь забуваємо.

Напевно кожен у своєму житті бачив п’яного вайнаха, лайливого матом і валяющегося в багнюці, але скажіть ви йому у відповідь і він поліз битися зі словами «Нохчиш ишт хІум дітан меттиг бац». Я не кажу що не залишилося тих, хто свято береже наші традиції, безумовно їх багато, але зло, воно гучне і гордо звучить «Нохчі ву з» стає далекою луною, з кожним днем все більше і більше віддаляючись. На такій мінорній ноті і закінчимо, тому що з нашими тенденціями радіти нічому. Єдине, що я можу додати – Дала Іман лойла вайн.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння