Тютюнопаління – процес, в ході якого людина вдихає дим листя тютюну. Головне згубне для організму речовина в тютюновому димі – це нікотин, саме він формує звичку. Шкоду тютюнопаління для організму величезний.

Це пов’язано з тим, що куріння вражає майже всі внутрішні системи, залишаючи найбільший відбиток на серцево-судинної, дихальної і травної. Особливо небезпечно підліткове тютюнопаління, адже вона заважає нормальному розвитку і формування юного організму. По сучасним науковим дослідженням тютюнопаління скорочує життя в середньому на 10-15 років.

Проблема тютюнопаління в сучасному світі

У Росії звичка палити є у близько 60% сильної половини людства і 15% жінок. Найчастіше воно зустрічається серед людей з невисоким рівнем освіти. Всі форми тютюнопаління відіграють велику роль у захворюваності та передчасної смертності, яку провокують більше ніж 20 хвороб.

Було підраховано, що 30-40% смертей від ішемічного захворювання серця спровокувало куріння, приблизно стільки ж онкологічних смертей було викликано згубної звичною. Рак легенів – це окрема історія, 9 випадків з 10 викликані саме тютюнопалінням.

Куріння під час вагітності може спровокувати викидень, знижує вагу новонароджених, стає причиною розумового і фізичного відставання дитини. Незважаючи на такий величезний шкоду тютюнопаління, люди продовжують палити, наївно вважаючи, що негативні наслідки обійдуть їх стороною. Найчастіше звичка до паління формується поступово.

У молодому віці починаються пробні спроби, сигарета затягується в компанії, але з часом куріння входить в звичку. Нерідкі випадки, коли 10-річні діти курять вже на регулярній основі. У дітей, які живуть під одним дахом з курцем, ймовірність закурити в два рази вище.

Кинути курити важко, особливо з першого разу. Це обумовлено психологічною і фізіологічною залежністю. Але комплексні заходи по боротьбі з тютюнопалінням дали можливість жителям західних країн багато в чому подолати цю звичку. На жаль, в країнах, серед яких і Росія, кількість курців тільки зростає. Щоб змінити цю ситуацію нам потрібно перейняти досвід зарубіжних країн.

У деяких розвинених державах вже прийняті закони, які звужують права курців. Наприклад, в Угорщині накладено заборону на куріння в громадських місцях, на відстані 200 метрів від медичних установ і шкіл знесені всі кіоски з цигарками. Ресторани розділені на курців і.

В Естонії прийняли більш жорсткі заходи: палити забороняється навіть на зупинках громадського транспорту та у сходових прольотах будинків. Неповнолітній за куріння в громадському місці може отримати штраф до 600 доларів США.

Лідери по боротьбі з шкідливою звичкою – Канада і США. У 1997 році були винесені величезні страхові позови великим тютюновим компанія за заподіяну шкоду. Загальна сума склала 206 мільярдів і така плата за те, що на гігантів не будуть накладатися позови за заподіяну шкоду. До речі, законодавством передбачено, що палять американці платять за медичну страховку більше, ніж некурящі. Адже вони свідомо завдають шкоди своєму здоров’ю.

З кінця 2000 року в Канаді почав діяти закон, який регламентує нанесення на пачки сигарет зображень хворих легенів, тканин мозку, порожнини рота. Картинки повинні займати половину поверхні пачки. Росія в питанні турботи про громадян, займає проміжну позицію між свідомою Америкою і не беспокоящейся Азією.

Шкоду тютюнопаління надається здоров’ю людині

Ні для кого не секрет, що найбільший удар сигарети завдають по дихальній системі. Ніж «солідніше» стаж курця, тим більше ймовірність розвитку захворювань бронхів, легенів та інших дихальних органів.

Ніс і носоглотка

Захворювання пов’язані з постійним роздратуванням слизової під час куріння. Ніс людини служить природним фільтром, який очищає повітря, що надходить в організм. Ніс курця не справляється з цією функцією, тому всілякі мікроби потрапляють в організм людини набагато частіше. Курці частіше страждають на гайморит і ринітом, є ризик виникнення раку носоглотки.

Це цікаво.

У США 1 дорожня аварія з 10 відбувалася тоді, коли водій прикурював сигарету.

Бронхи

Хронічний бронхіт – частий супутник курця. Дуже багато курці страждають від специфічного кашлю, що супроводжується сірої мокротою. Астма і куріння – дуже небезпечна зв’язок, яка може призвести до згубних наслідків.

Ротова порожнина

Дуже багато неприємних захворювань може супроводжувати курця: пародонтоз, тонзиліт, карієс, потемніння емалі.

Гортань

Куріння змінює голос, додаючи нотки хрипоти. Крім того, ларингіт у курців протікає більш важко, ніж у вільних від залежності людей. Ракова пухлина в цій частині організму в 98% випадків виникає у курців.

Куріння і легкі

Легким куріння завдає, мабуть, найбільшої шкоди. Рак легенів – найнебезпечніша хвороба. Крім того куріння може сприяти туберкульозу, плевриту та інших хвороб.

Негативний вплив чиниться на травну систему

Куріння часто призводить до звуження кровоносних судин, порушуючи кровопотік у внутрішніх органах. Таке положення справ провокує появу виразок на слизових оболонках дванадцятипалої кишки і шлунка. У курців виразкова хвороба шлунка зустрічається в кілька разів частіше, ніж у не курців, а летальний результат в чотири рази вище.

Шкоду тютюнопаління для травних органів обумовлений тим, що шкідливі речовини під час куріння осідають в шлунку, провокуючи постійне роздратування моторної і нейросекреторной функції. Кожен шлунково-кишковий тракт налаштований на певний ритм, періодичного надходження їжі. Тютюновий отрута порушує цей ритм, що провокує різноманітні захворювання. Так як нікотин забезпечує надходження в шлунок канцерогенних елементів, можливо появу злоякісної пухлини.

Це цікаво.

Урина – один з хімічних компонентів людської сечі, використовується при виготовленні сигарет, для надання специфічного смаку і аромату диму.

Як впливає куріння на нервову систему

Нервова система – це одна з найвразливіших систем до нікотину. Зробили в легенях і розпадаючись в крові, нікотин впливає на головний мозок менше ніж за 10 секунд. Він вражає всі відділи центральної нервової системи. Тому куріння і тиск це часта комбінація, що зустрічається у людей з великим стажем згубної звички.

Кожна затяжка призводить до недостатнього попаданню повітря в організм, яка потім призводить до втрати орієнтації, запаморочення, відчуття втоми. Нікотин чинить поперемінно збуджує і пригнічуючий вплив на нервову систему. Це провокує дратівливість і поганий настрій. Медики говорять про те, що злісними курцями часто є неврастеніки, а також люди, які страждають неврозами і більш сильними розладами психіки.

Проведені дослідження свідчать про негативний вплив паління на розумову діяльність. Куріння послаблює увагу, знижує рівень інтелекту. Так, на якийсь момент розум починає працювати гостріше, але дуже швидко настає гноблення, яке в результаті має більший вплив.

Негативний вплив на серцево-судинну систему

Куріння і серце

Серце це мотор, це те, що запускає в нас життя, забезпечує перекачування крові в організмі. Це один з найважливіших органів життєдіяльності. В даний час існує велика кількість факторів, які негативно позначаються на його роботі, серед них, звичайно ж, тютюнопаління. Від нікотинової залежності страждає шоста частина людства. Не дивлячись на велику кількість рекламних проспектів, ця цифра зменшується дуже повільними темпами. Але ту шкоду, що куріння завдає серцю, має змусити задуматися будь-якої думаючої людини.

Куріння провокує тахікардію, тобто збільшується частота серцевих скорочень, зростає артеріальний тиск. Пульс підвищується. На серці помітніше відображаються стреси, переживання, відчутні фізичні навантаження.

Куріння і гіпертонія

У зв’язку з перерахованими вище факторами, куріння часто викликає гіпертонічну хворобу. Особливо часто вона зустрічається у людей з великим стажем куріння.

Крім гіпертонії куріння провокує атеросклероз, ішемічну хворобу серця та інші захворювання. Атеросклероз з’являється при великому стажі куріння. Це відбувається з-за того, що на стінках артерій з’являється холестерин та інші жири, а надходження хімічних речовин, які містяться в тютюновому димі, призводить до звуження кровоносних судин, а це значить, що серцю навантажується більше, ніж зазвичай.

Сучасні дослідження свідчать про те, що хвороби літніх атеросклезор перетворився в серйозну недугу молодих людей. Куріння стало однією з важливих причин омолодження захворювання. Медики вважають, що жінкам ризикованіше зв’язуватися з тютюном. Якщо жінка починає боліти атеросклерозом, то хвороба прогресує дуже швидкими темпами.

Негативний вплив на статеву сферу

Кілька років тому британські вчені опублікували доповідь, в якій відобразили велику роботу по дослідженню впливу куріння на організм людини. Одним з пунктів був – вплив куріння на статеву сферу.

У цьому документі сказано, що в даний час близько 120 тис. англійських чоловіків у віці від 30 до 50 років торкнулася імпотенція, яка була викликана пристрастю до паління. Щорічно з-за куріння у 5 тисяч жінок трапляються викидні, народжуються 14 тис. недоношених дітей, у 1200 жінок з’являється рак яєчників.

Жінки, які курять під час виношування плоду, стикаються з передчасними пологами в 3 рази частіше, ніж некурящі. Британські вчені підкреслили, що куріння негативно позначається на запліднюючої функції сперми, провокує появу жіночого безпліддя і ранній прихід клімаксу, який у курящих жінок протікає особливо болісно.

Алкоголь і тютюнопаління – подвійний шкоди

Коли людина не тільки курить, але ще й любить «побалуватися» алкоголем, то це дуже тривожний знак. Він явно свідчить про те, що людина втратила здатність керувати кількістю. Алкогольна звичка і куріння окремо завдають дуже великої шкоди здоров’ю, а їх кумулятивний ефект для однієї людини може виявитися згубним.

Це пов’язано з тим, що обидві звички послаблюють організм, діючи на всі системи одночасно. Таким чином, маємо більш інтенсивне ураження. У медичній літературі відзначається часте алкогольне пристрасть курців (особливо молодих жінок). Парадокс полягає в тому, що жіночий організм більш чутливий до цих пороків.

Фільми про шкоду тютюнопаління

Багатьом курцям досить подивитися один фільм про шкоду куріння, щоб кинути палити. І справа зовсім не в прихованому впливу на підсвідомість. Просто фільм дозволяє побачити те, наскільки сильна і згубна залежність від сигарет. У відео, показаному на Першому каналі «Жертви калібру 7.62», зібрані факти, які не можуть не викликати відгук.

Жертви калібру 7.62

Середовище проживання. Тютюновий змова.

Ви дізнаєтеся історії людей, пов’язані з курінням, почуєте думки авторитетних медиків. Цей фільм буде корисно побачити кожній людині, хоча б в цілях профілактики.

Варто задуматися

Шкоду тютюнопаління незаперечний і підтверджується численної статистикою і історіями друзів. Тільки зазирнувши глибше в себе, можна всім серцем прийняти той факт, що насправді кожна людина гідний кращої долі, ніж тієї, що чекає курця. Не варто випробовувати долю і наївно вважати, що ви унікальні і на вас куріння не відіб’ється. Воно відбивається на кожному, просто по-різному. І чим раніше людина це розуміє, тим більш здорову і щасливу проживає життя.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння