Трохи про термінології та історії. Анаша. Марихуана. План. Трава (або травичка). Дурь. Шмаль… і так далі. Цей список можна продовжити. Усе це – синоніми. «Імена» одного і того ж препарату, добре відомого і лікарям-наркологам, і, звичайно, їх пацієнтам. І потенційним пацієнтам. Все це – коноплі. Точніше – висушені зелені частини рослини.

Про те, як виростити коноплю, прекрасно знали наші прадіди і прапрадіди. Правда, в ті часи конопля росла в городах абсолютно «невинно». Предки наші не переслідували жодних протизаконних цілей: насіння конопель – прекрасний корм для птахів і джерело конопляного масла, яке використовувалося поряд з соняшниковою, а тепер застосовується в технічних цілях.

Крім того, існують і сьогодні легальні коноплесеющие господарства: коноплі здавна використовується як джерело пеньки – матеріалу для виробництва міцних, не бояться вологи канатів, шнурів і мішковини.

На жаль, нині обробіток цього чудового рослини знаходиться під суворим контролем. І все із-за вмісту інгредієнтів, які не мають відношення ні до прядильних, ні до матеріальних, ні до кормових його властивостям. Нелегально виростити коноплю – це значить зробити кримінально каране діяння.

Діючі речовини, з-за яких коноплі «потрапила в немилість», мають наукове назва: каннабіноїди. Основні з них – каннабинол (КБН) і ще більш сильний за психотропному дії тетрагідроканнабінол (ТГК). Своїми іменами ці речовини зобов’язані назві рослини (коноплі по-латині називається канабіс). Каннабіноїди є наркотиками, тобто включені в офіційні списки наркотичних речовин, застосування яких заборонено законом.

Є ще таке слово – гашиш (гашишное масло). У хімічному відношенні це ті ж каннабіноїди, але сам препарат – більш концентрований. На відміну від «трави» (зелених частин рослини), гашиш – це смолиста речовина, що отримується з пилку квітучої конопель.

В офіційній промові використовуються (крім хімічних позначень) згадані на початку статті «імена» цієї рослини. Марихуаною коноплі частіше іменується в юридичних документах, анашой (у поєднаннях «вживання анаші», «анашекурение») – у медичній термінології. Слово «гашиш» теж використовується медиками: навіть якщо пацієнт вживав коноплю тільки у вигляді анаші і не мав справи з гашишем, іноді говорять про «гашишном одурманюванні», «гашишном психозі», «гашишной наркоманії».

Навіщо вживають цей наркотик?

Так потім же, навіщо і інші наркотики: куріння конопель – спосіб одурманення.

Але одурманювання одурманиванию ворожнечу. Всі наркотичні препарати можна умовно розділити на збуджувальні та гальмівні. Конопля як наркотик – це типовий збудник. Головна мета гашишиста або анашекурильщика – це ейфорія, підйом настрою. Однак зі зміною настрою все змінюється стан психіки: змінюється сприйняття дійсності, мислення, поведінку. Препарати конопель викликають збудження всіх психічних процесів, і збудження це поступово приймає спотворені, потворні форми. Людина в цьому стані не просто активний – він сверхактивен, часто некерована. Його «тягне на подвиги».

Особистість, як кажуть психологи та юристи, криміналізується. Відмовляють гальма, знижуються бар’єри, губляться уявлення про дозволеному і недозволеному. Особливо небезпечно це стан, якщо куріння конопель відбувалося в групі: завдяки взаємному впливу «друзів по кайфу» один на одного, всі ці прояви загострюються, поглиблюються, виникає загальна заразительная веселість, напруженість, часто агресивність. Це робить групу «накурившихся» дуже небезпечною для оточуючих.

Крайня ступінь спотворення психіки, яке викликає куріння конопель, – гашишный психоз, схожий на білу гарячку алкоголіків: галюцинації, страхи, марення переслідування: «Кругом вороги!» Різниця в тому, що до алкогольного психозу треба «допиться», а гашишный може виникнути навіть з першої проби у новачків – варто лише злегка перевищити дозу. Зайва тяга – і почалося…

У чому ж конкретно полягає шкоду куріння коноплі?

Як вже сказано, препарати конопель давно віднесені до наркотиків. У той же час серед її споживачів існує думка, що куріння конопель настільки нешкідливо й безпечно, що наркотиком вона начебто і не є. Однак це омана. І оману небезпечне, бо поширене серед молоді не менш широко, ніж сама коноплі. Звідси – легковажне ставлення до «травичці». Насправді коноплі, як і будь-яке інше наркотичне зілля, викликає звикання і залежність. Правда, повільно. Але в тому і підступність цього легкого наркотику: людина, для якої куріння конопель стало звичним, не помічає того, як вона поступово підпорядковує собі його волю і бажання. Не віддає собі звіту. І непомітно для себе самого переступає ту межу, за якою починається хвороба.

Так, дійсно, наркотичний голод при цій наркоманії – це не та болісна «ломка», яка буває, наприклад, у опійних наркоманів. Але хворобливий стан відміни є і у пацієнтів, що пристрастилися до «невинної травичці». І для наркологів, спостерігають цю категорію хворих, шкоду куріння коноплі очевидний. Лікарі чудово знають, наскільки важче боротися з психічною залежністю, ніж з фізичної.

Людина, психічно залежний від наркотику, втрачає здатність радіти життю і отримувати задоволення від чого завгодно «природним шляхом», без допомоги улюбленого зілля. Без наркотику – туга, морок, депресія. Або роздратування, злостивість. У будь-якому випадку – «життя в негативі». Щоб повернути себе до норми, необхідно «курнути». А потім – два можливих результату. У першому випадку людина залишається «на анаше», йому цього вистачає – тоді відбувається деформація (спотворення) особистості шизофреноподобному типу. Зовні це проявляється тим, що людина йде в себе, у свій маревний світ, рве зв’язки з близькими, опиняється в ізоляції, стає істотою «необщественным».

Інший шлях (і це трапляється досить часто) – перехід на більш сильні наркотики, найчастіше на шприц. Для значної частини «шприцевиков» куріння конопель було першим знайомством з наркотиками. Нова залежність формується блискавично і призводить до катастрофи.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Марихуана
Матеріали по темі


 • Куріння легких наркотиків з рослинних матеріалів

  03.11.2008

 • Правова сторона цього питання

  03.11.2008

 • Деякі факти про куріння марихуани

  03.11.2008

 • До чого ми можемо дійти

  03.11.2008

 • Історія гашишу

  09.11.2008

 • Гашишизм – це вже діагноз. Його симптоми

  09.11.2008