Про шкоду куріння відомо, напевно, кожному людині на Землі. Негативний вплив на організм доведено медичними організаціями — погіршення роботи серцево-судинної системи, ризик розвитку раку легенів та гортані, загальне ураження органів дихання — все це неминуче. Але жінкам вживання тютюну завдає більш помітний і наочний шкоди.

Давайте спробуємо розібратися, в чому ж конкретно полягає шкоду куріння для жінок. Про шкоду куріння відомо, напевно, кожному людині на Землі. Негативний вплив на організм доведено медичними організаціями — погіршення роботи серцево-судинної системи, ризик розвитку раку легенів та гортані, загальне ураження органів дихання — все це неминуче. Але жінкам вживання тютюну завдає більш помітний і наочний шкоди.

Жінка і куріння

Дівчина, що взяла в руки сигарету, може забути про природній красі. Погіршується стан шкіри, з’являються синці та мішки під очима, прискорюється процес старіння, з’являються ранні глибокі зморшки. Причиною цього є кисневе голодування, що виникає в результаті куріння. Про жовті зуби, ламке, нігті, неприємний запах від волосся і з рота зайвий раз не варто згадувати — після кількох місяців вживання тютюну це неминуче.

Ризик розвитку серйозних захворювань легень, серця і судин або настання сліпоти у жінок в 2-3 рази вище, ніж у представників чоловічої статі. А поєднання куріння з прийомом оральних контрацептивів збільшує ризик інфаркту міокарда в 20 разів. Куріння сприяє більш раннього настання менопаузи. Але найбільшої шкоди своєму здоров’ю жінка завдає при курінні під час вагітності.

Куріння вагітної жінки

Згідно зі статистичними даними, куріння дуже поширене серед вагітних жінок — з сигаретами не розлучається більше 50% майбутніх мам, при ніж 25% курять безперервно протягом всіх 9 місяців. Ті ж, хто зміг залишити сигарети на час вагітності, здебільшого після пологів і закінчення годування грудьми повертаються до цієї звички.

Природно, шкоду куріння для жінок при вагітності складно перебільшити — нікотин негативно впливає як на майбутню матір, так і на дитину. Недостатня маса новонародженого, висока смертність, недоношеність плоду, вроджені порушення, затримки в розвитку дитини, викидні — ось тільки мала частина несприятливих наслідків захоплення тютюном.

Токсичні речовини, що містяться в сигаретах, які уповільнюють утворення жіночих гормонів, знижують ймовірність зачати дитину. Якщо зачаття все-таки відбувається, виникає ризик загибелі плода на ранніх термінах, викидня або народження дитини раніше терміну. Так, дослідження, проведені канадськими фахівцями, показали, що недоношені діти з масою тіла менше 2.5 кг народжуються у жінок, що палять (від 20 сигарет в день) набагато частіше, ніж у некурящих. Різниця склала 130%.

В цілому ж недоношені діти у тих, що палять народжуються в 6.5-33% випадків, у некурящих — 0.8-11%. При цьому на масу тіла дитини впливає куріння не тільки в процесі вагітності, але і до її початку.

У курящих дівчат в 1.5 рази частіше, ніж у некурящих відбувається викидень — особливо великий ризик появи мертвонародженої дитини в сім’ї, де курять і мати і батько. Вживання тютюну викликає і інші ускладнення — вагінальні кровотечі, передчасне відокремлення плаценти, перинатальну смертність.

Пристрасть до сигарет позначається навіть у тому випадку, якщо палить жінці вдається виносити і успішно народити дитину. Діти відстають в інтелектуальному і фізичному розвитку — як правило, вони нижчі і слабкіше своїх однолітків, пізніше починають рахувати, читати.

Для дитини, народженої палить матір’ю, характерна підвищена тривожність, проблеми з концентрацією уваги, комплекс неврологічних відхилень (в тому числі і церебральні дисфункції). У матерів, які вживають сигарети, ймовірно народження дітей з косоокістю, дефектами розвитку носоглотки, пороком серця, паховою грижею. Куріння збільшує ризик розвитку у дитини хвороби Дауна.

Наслідки жіночого куріння

Жінка піддає всієї небезпеки куріння не тільки себе, але і своєї дитини — майбутнього або вже народився. А це означає, що весь комплекс захворювань — проблеми з серцем, судинами, легкими — отримаєте, ймовірно, не тільки ви, але і ваш малюк. Крім цього, дитина буде страждати від проблем з концентрацією уваги, соціалізацією, затримки у фізичному та психологічному розвитку.

Варто відзначити, що діти, виховані в сім’ях курців, в абсолютній більшості випадків намагаються викурити першу сигарету у віці 5-7 років. Залежність від тютюну формується дещо пізніше, в підлітковому віці.

Куріння жінки погіршує якість життя і негативно впливає на здоров’я всієї її сім’ї. Саме тому від шкідливої звички варто позбутися якомога раніше.

Статистика жіночого куріння в Росії

За статистикою, в Росії кожна третя жінка у віці від 25 до 34 років палить. Наступна, за кількістю, вікова категорія – 35-44 років, подярка 30% курців. Детальніше ознайомитися зі статистикою жіночого куріння в Росії можна за цим посиланням.

Відео

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Жіноче куріння
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Як я кинула курити і що з цього вийшло

  29.08.2009

 • Вплив паління на шкіру й фігуру

  28.09.2009

 • Про шкоду паління для організму жінки

  28.09.2009

 • Майбутнім мамам варто задуматися про здоров’я дитини

  04.10.2009

 • Названі нові причини безпліддя

  23.10.2009