Куріння підлітків — вбивця майбутніх поколінь. Шкоду куріння для підлітків не піддається ні кількісному вимірюванню, ні якісної оцінки. І якщо небезпека дитячого куріння частіше пов’язана з пасивним курінням, то підлітки — а це вік від 12 років — нерідко є активними курцями.

Цей вік — час активного росту, коли те, що закладено в дитинстві, починає бурхливо розвиватися, йде важка адаптація всіх органів і систем до нових весоростовым показників, гормонального фону, і всі проблеми і захворювання виявляються на поверхні.

З 12 років у підлітків починають чітко виділятися вторинні статеві ознаки. Це ознака дорослішання організму, появи нових його функцій — дітородної і гормональної. У дівчаток дозрівають яйцеклітини, у хлопчиків — сперматозоїди. Саме у підлітковому віці закладаються основи майбутнього материнства і батьківства.

Нікотин є тканинним отрутою, і це властивість особливо виразно помітно по тканинах статевої системи. Куріння в підлітковому віці неминуче призведе до труднощів зачаття, патологій виношування вагітності, пологів. У юнаків можливо раніше поява статевої дисфункції.

У підлітковому віці ріст тіла йде стрибкоподібно. При цьому органи не завжди встигають за таким розвитком, що стає причиною вегетативної дисфункції, настільки типової для підліткового віку.

А якщо на і без того складні умови функціонування накласти токсичний вплив нікотину, то можна уявити, як важко доводиться працювати органам і системам в таких умовах. До речі, звідси легко можна зрозуміти, чому палять підлітки відстають у фізичному розвитку і демонструють явне зниження розумових здібностей.

Працюючи в умовах підвищеного навантаження через зростання, серце палить підлітка змушене прокачувати в’язку кров, згусле під впливом нікотину. Така кров не зможе доставити необхідну кількість кисню, що призводить до хронічного тотального кисневого голодування. Це стає причиною зниження темпів розвитку інших органів, у тому числі легень, головного мозку.

Легкі підлітка також потрапляють в умови невідповідності можливостей і зрослих вимог. З одного боку, вони відрізняються характеристиками легенів дітей — невеликий обсяг дихальної поверхні і підвищена частота дихальних рухів.

З іншого боку, поступово легкі підлітка набувають морфологічні риси, типові для дорослого організму — підвищується їх васкуляризація (зміст кровоносних судин), змінюється анатомічна дислокація (наприклад, подовжується біфуркація трахеї — у два рази в порівнянні з дитячим віком).

Це призводить до того, що навіть викуривши меншу, ніж дорослий, дозу нікотину, підліток отримує незрівнянно більший негативний ефект від цього.

І. нарешті, не можна забувати про те, що підлітковий вік — час закладання поведінкових стереотипів, час соціального і громадянського дозрівання. Від того, наскільки правильно з точки зору соціалізації пройде підлітковий вік, багато в чому залежать успіхи та складнощі у дорослому житті.

Тобто, чітко простежується шкоду куріння для підлітків не тільки в поточний момент дорослішання, але і в майбутньому, коли всі труднощі цього періоду будуть позаду.

У курящих підлітків формується помилкова думка про безпеку шкідливих звичок, і вони набагато більш сприйнятливі до пропозиції спробувати наркотики і алкоголь. Підлітки здатні оцінити потенційний шкоду куріння і алкоголю, а поточного шкоди вони поки не помічають або заперечують його.

Шкода куріння дл підлітків дуже багатогранний, складний, практично непередбачуваний. Ясно одне — чим раніше молоді люди долучаються до куріння, тим раніше настає розплата у вигляді тяжких захворювань, практично не піддаються лікуванню, оскільки організм виріс в умовах нікотинової інтоксикації.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Підліткове куріння
Шкода куріння
Вплив куріння на підлітків
Підліток і сигарети
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • (Климовск) В ПМК «Підліток» пройде лекція про шкоду паління

  08.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Барнаульские школярі намалювали соціальний мультфільм «Димок»

  26.08.2007

 • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

  24.09.2007

 • Конвенція про права дитини

  24.09.2007