«Куріння вбиває» – це знає, напевно, кожна людина у світі. Про шкоду тютюну говорять по телебаченню і радіо, пишуть в Інтернет і ЗМІ. Але, незважаючи на активну пропаганду здорового способу життя, існує безліч міфів про «безпечному» палінні.

До таких міфів відноситься і невірне уявлення про сигарах. Сигара (багато в чому завдяки кіномистецтва) стала символом «сильних світу цього» – популярних акторів, політиків, революціонерів. Чого варті тільки фотографії Вінстона Черчілля та Ернесто Че Гевари з незмінними сигарами в руках. Позитивний імідж сприяє популяризації сигар у забезпечених верств населення.

Але тютюн, нехай навіть дорогий і високоякісний, не може приносити користь.

Відмінності від сигарет

Завдяки використанню більш якісного (ніж в сигаретах) тютюну та відмінного способу куріння, сигари вважаються не такими небезпечними для здоров’я — наприклад, головний хірург США ще в 2005 році прирівняв людей, що захоплюються сигарами, до некурящим. Насправді, це не вірно — шкода сигар носить принципово інший характер, але, тим не менш, він досить сильний.

Сигарета складається з быстровысушенного тютюну, який обгорнутий в папір, заздалегідь оброблену хлором. Для прискорення горіння в тютюн додають селітру. Крім того, в сигаретах дуже високо вміст метилового спирту.

Сигара являє собою скрутку з тютюнового листя, висушених природним шляхом, що пройшли процес ферментації і розрізаних (вручну або машинним способом). Вона складається з 3 компонентів — покривного листа, наповнювача й сполучного листа.

В сигарах, як правило, міститься менша кількість нікотину і цукру, що утворює шкідливі смоли. Але кислотний дим (виникає завдяки високому вмісту цукру в тютюновому листі) в сигаретах дозволяє людському організму легше засвоювати нікотин. При куріння сигар шкідливі речовини засвоюються, як правило, через слизову рота, відповідно, організм «спокійно реагує на їх зросла кількість. Пов’язано це з тим, що сигарний дим не кислотний як у цигарок, а лужний, завдяки цьому легше нікотин засвоюється(абсорбується через слизову оболонку в роті.

Шкода сигар

Куріння сигар викликає не менш сильну залежність від нікотину, ніж куріння сигарет. Як і будь-яка інша форма вживання тютюну, воно послаблює організм курця, підриває імунітет, негативно впливає на зовнішній вигляд.

Як правило, шкода сигар проявляється не так швидко, як шкода від звичайних сигарет. Це пояснюється особливостями вживання цього виду тютюнових виробів. Сигари не курять по 10-20 разів на день, навіть курці зі стажем можуть балувати себе сигарами кілька разів на тиждень. Відповідно, отруйні речовини повільніше накопичуються в організмі.

Крім того, в організм курця сигар потрапляє менша кількість диму, оскільки його не вдихають, а «полощуть» у порожнині рота.

Типові захворювання, що виникають від куріння сигар

Люди, які віддають перевагу сигари сигарет, менш схильні до ризику розвитку раку легенів. А ось пародонтоз, випадання зубів, запальні захворювання ротової порожнини — це типові хвороби курця сигар. Крім того, вживання сигар збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (атеросклероз, інфаркт міокарда тощо) і онкологічних захворювань — раку горла, порожнини рота і стравоходу.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода сигар
Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння