У даній статті я хочу висвітлити питання куріння, впливу паління на здоров’я, культуру куріння і соціальні проблеми, пов’язані з курінням тютюну в тому чи іншому вигляді. Глибоко не вдаючись в історію скажу відразу: звідки прийшла до нас ця «погана звичка» сказати складно. Північна Америка, індіанські племена…Це все міф. Висушену траву могли курити де завгодно і хто завгодно. Хоча куріння тютюну в тому чи іншому вигляді, прийшло дійсно з індіанських племен. Нагадаю, що куріння відбувалося в колі старих і войнов, на мирних переговорах та інших заходах. Невірно говорити про шкоду куріння в контексті тих умов, у яких перебували індіанці. Для них це був свого роду елемент традиції, соціуму, культури.

Сьогодні, куріння стало, дійсно шкідливою звичкою, заснованої на тих соціальних законах, до яких суспільство прийшло. Незважаючи на всю боротьби проти куріння, як наркотичної залежності від тютюну, люди курять все більше як у кількісному так і в якісному сенсі. Доказ цього дуже добре викладено у книзі Алена Карра «Легкий спосіб кинути палити». Хоча, моя особиста думка залишається наступним: дана книга заснована виключно на НЛП-техніки. Але про цю книгу поговоримо пізніше.

Навколо куріння створено багато міфів. Мова йде не тільки про вплив куріння на здоров’я людей. Створюються закони, що обмежують права курців. Але чи виконують ці закони своє призначення? Немає. Куріння негативно впливає на здоров’я як курців, так і людей не палять, не менше, ніж вихлопи від автомобілів. Ще один міф про психологічний вплив паління. Кажуть, що курці більш нервові ніж люди не палять. Поспілкуйтеся з людьми і різниці ви не побачите. Культура…Це прийшло до нас звідкись…Є багато речей, запозичених нами з інших культур, якими ми користуємося.

Можливо, у читачів складається враження, що автор хоче виявити позитивні сторони куріння тютюну і спростувати шкоду куріння. Я курець вже багато років і до мене часто приходить думка кинути палити. Перший раз я кинув палити на 2 роки, за допомогою сили волі. Другий раз, завдяки книгу Алена Карра (Спасибі йому за це), вистачило на півроку. Досі у мене не зникло бажання кинути палити. Зараз я курю і розумію, що всі ті норми, введені соціальними законами не просто не приносять плодів, а обмежують свободи і право вибору людини, до того ж шкодять. «Заборонений плід-солодкий», як сказано в Біблії. Люди курять більше, і відчувають себе гірше.

Візьмемо, наприклад, аеропорти. Відразу пригадується відомий мульт Олега Куваєва про Масяню. Незважаючи на сміх, стає сумно, що замість того, щоб грамотно надати людям місце для куріння, ми отримуємо купу роздратованих пасажирів, які змушені бігати скрізь і шукати місце (одне на весь аеропорт в кращому випадку і прокурений сильно) де їм насолодитися своїм заняттям. Адже куріння-це свого роду хобі, розвага, дає можливість поспілкуватися, це навіть стиль, що і не приховують великі тютюнові компанії вміло платять як за рекламу їхньої продукції зі стильними чоловіками і жінками, так і платять за антитютюнові компанії, що витісняють більш дрібні контори. А людям потрібно просте повагу, нехай і до згубної, але до їх особистою звичкою. І я вважаю, що з цією звичкою потрібно рахуватися. А все вплив на вагітних та ін. Занадто перебільшено. Коли робилися дослідження на тему шкоди куріння, все одно не враховувалися всі фактори. Так що не паліть на здоров’я, а в своє задоволення, якщо, звичайно, це для вас задоволення а не погана звичка

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння