Коли ми бачимо людину, выкуривающего трубку, то що перше приходить на розум? Особисто мені – те, що це заможна людина, що добився в своєму житті практично все, чого хотів. Люди автоматично відносять таких людей до еліти.

Це пов’язано з тим, що куріння трубки – задоволення не з дешевих, і не кожен може собі таке дозволити. Чимала частина людей вважає, що курити трубку, це не те ж саме, що викурювати сигарету. Може бути, не сперечаюся. Так все ж, куріння трубки настільки ж небезпечно, як і паління цигарок, чи це лише домисли прихильників здорового способу життя.

Куріння трубки в наш час стає модною звичкою, хоча вона нараховує вже більше трьох тисяч років. Тепер трохи історії.

Археологи та історики, що займаються дослідженням цивілізацій майя та індіанців Центральної Америки, стверджують, що вся історія трубки прийшла саме звідти. Тут тютюн використовували як для лікувальних цілей, так і в релігійних ритуалах (наприклад, вдихання тютюнового диму допомагає спілкуватися з богами). В Європі трубки з’явилися після відкриття Америки Христофором Колумбом в 1492 році.

У перший час в Росії за куріння трубки на людях дуже жорстоко карали. Так трубочников пороли, виривали ніздрі і відсилали до Сибіру, а тим, кого спіймали за повторним викурювання – відрубували голови. Вражає, правда? Але все одно курців трубок не ставало менше, а навіть навпаки. І правителям довелося піти на поступки. Трубки виготовлялися з різного матеріалу: каменю, глини (в Європі – з глини і з маленькими чашками, т. к. тютюн був занадто дорогим задоволенням), порцеляни, бука, дикої вишні, в’яза, волоського горіха, слонової кістки, мармуру і багато іншого.

Перші трубки з бріара – нині найвідоміший і популярний матеріал для їх виготовлення, з’явилися в першій половині XIX століття на півдні Франції.

Існує багато видів трубок: гнуті і прямі, довгі з маленькою чашкою і короткі носогрейки, з різними формами чашок (круглі (прінс), овальні (ловэт), циліндричні (стенд-ап-покер)), грановані і т. д.

Тепер поговоримо про шкоду, яку приносить викурювання трубки. Існує думка, що сигарета не може зрівнятися з трубкою так як:

 • людина вже не отримує таке задоволення;
 • куріння трубки завдає меншої шкоди здоров’ю, ніж сигарети.
 • За результатами досліджень американських вчених Національного інституту онкології, стало відомо, що наслідки куріння для любителів трубки практично нічим не відрізняються від таких для любителів більш простих видів тютюнових виробів. У «трубочников» також часто розвивалися злоякісні пухлини (стравоходу, гортані, легенів), захворювання серцево-судинної і дихальної систем. Ці дані були отримані після обстеження 138 тисяч курців, з яких 15265 людини курили люльки, а не сигарети.

  Для порівняння між виключним курінням трубки і злоякісними новоутвореннями верхній частині травного тракту вчені з Італії використовували дані за 1984 по 1999 рік за методом випадок-контроль. У цій методиці враховувалися вік, освіта, маса тіла та споживання алкоголю. В результаті вони прийшли до наступних висновків: у порівнянні з ніколи не курившими, у тих, хто курив тільки трубку, шанси захворіти були вище в 8,7 рази для всіх злоякісних новоутворень верхнього травного тракту. У курців трубок шанси захворіти на рак ротової порожнини і глотки в 12,6 разів більше, а для раку стравоходу – у 7,2 рази. Також було відмічено, що у тих курців трубки, які вживають багато алкоголю, цей ризик збільшується до 38,8 рази. Таким чином, куріння трубки і непомірне вживання алкоголю множать згубний вплив один одного.

  Було також виявлено, що з курінням трубки пов’язаний ризик смерті від 6 з 9 видів раку: гортані, стравоходу, носоглотки, підшлункової залози, легенів, товстої і прямої кишок.

  Тепер, перш ніж закурити люльку – задумайтеся, а чи треба вам це?

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Куріння трубки
  Матеріали по темі


  • Види курильних трубок

   13.08.2008

  • Пристрій курильної трубки

   13.08.2008

  • Історія виникнення і поширення курильної трубки

   13.08.2008

  • Шкода куріння трубки

   13.08.2008