Другим серцем будь-якого чоловіка є передміхурова залоза. Цей орган за своєю формою нагадує серце і грає важливу роль у функціонуванні чоловічого організму. З її допомогою формується специфічний секрет, який захищає сперматозоїди і підтримує їх життєдіяльність. Паління при простатиті призводить до негативних наслідків для функціонування цього важливого чоловічого органу.

Простатит: його види симптоми і течія

Якщо передміхурова залоза (простата) збуджена, то виникає таке захворювання, як простатит. Воно починається в результаті проникнення в організм інфекції, але може мати і неінфекційний характер. Це захворювання одне з найбільш поширених і їм хворіє близько 70 % чоловіків.

Розрізняють простатит:

 • гострого характеру бактеріальної форми;
 • хронічний бактеріальний і не бактеріальний.

Характерні симптоми простатиту:

 • підвищується стомлюваність організму, чоловік постійно роздратований;
 • виникають невеликі виділення з сечовипускального каналу;
 • можуть виникати періодичні чи регулярні болі в промежині, мошонці або статевому члені, а також болі, що локалізуються внизу живота;
 • можуть з’являтися болі під час сечовипускання.

Хронічний бактеріальний простатит може протікати протягом тривалого часу і характеризуватися періодами періодичного загострення і затихання симптомів. На думку лікарів, без інфекцій сечостатевої системи не виникало б і хронічний бактеріальний простатит.

Шкода куріння при простатиті

Якщо грунтуватися на останніх даних медичних досліджень, простатит, рак передміхурової залози або її аденома виникає в два рази частіше у чоловіків, які страждають від нікотинової залежності, в порівнянні з некурящими чоловіками того ж віку. При цьому, чим більше викурюється сигарет, тим більшим стає ризик запалення передміхурової залози. У зв’язку з цим, куріння при простатиті ускладнює процес одужання і призводить до розвитку цього захворювання.

Наслідки, до яких може призвести куріння

Мутація клітин

В тютюні, крім нікотину міститися важкі метали, що призводять до мутації клітин простати. Постійне потрапляння в організм важких металів створює сприятливі умови для розростання передміхурової залози, що може призвести до аденоми і раку простати.

Наявність гормонального дисбалансу

Нікотин і канцерогенні речовини тютюнового диму призводять до пригнічення функцій яєчок, після чого тестостерон в крові падає, а естроген збільшується. В результаті цього виникає гормональний дисбаланс, який негативно впливає на роботу простати і призводить до надмірного розростання.

Зниження імунітету

Куріння пригнічує імунну систему, що призводить до потрапляння інфекцій в сечостатеву систему і розвитку такого захворювання, як уретрит. В результаті цього провокується запалення простати.

Порушення циркуляції крові

Після потрапляння в організм шкідливих речовин порушується кровообіг в області малого тазу. Венозна кров при цьому застоюється, а передміхурова залоза не отримує потрібних поживних речовин. В результаті таких застійних явищ розвивається хронічний або гострий простатит.

Виникнення каменів в простаті

У випадках ускладнення хронічного простатиту, в залозі можуть утворюватися камені, які закупорюють входять протоки простати. Це призводить до абсцесу передміхурової залози.

Зниження статевого потягу і якості статевого акту

Нікотин негативно впливає на нервову систему людини. Він не тільки знижує рівень тестостерону і пригнічує лібідо. Це призводить не тільки до зниження якості відчуттів в процесі статевого акту, але і до неповноцінної еякуляції або її повної відсутності.

Здоровий спосіб життя – запорука правильної роботи передміхурової залози

Щоб уникнути розвитку або загострення простатиту лікарі рекомендують, крім відмови від куріння при простатиті:

 • постійно займатися фізичними вправами;
 • намагатися уникати стресів і планувати життя таким чином, щоб постійно виникало відчуття душевного підйому;
 • відмовитися від безладних статевих зв’язків і мати одного здорового партнера, підтримуючи при цьому високий рівень особистої гігієни;
 • менше кататися на конях та велосипеді, а також намагатися якомога менше сидіти;
 • обмежувати себе у вживанні алкоголю, що призводить до погіршення симптомів;
 • як можна менше мерзнути, т. к. простудні захворювання підсилюють прояви простатиту;
 • дотримуватися дієти. В цьому випадку слід виключити з меню перець і гірчицю, консерви і копченості. Корисно вживати продукти, що містять цинк. До них відносяться квасоля і горох, горіхи і крупи. Недолік цинку призводить до розвитку раку простати. Потрапляючи в організм, цинк зменшує розміри передміхурової залози, послаблюючи симптоми виниклого захворювання.

Повторно про найголовніше

Нерідко, таке захворювання, як простатит виявляється непомітно. Якщо виникають невеликі періодичні болі в промежині, неприємні відчуття в процесі дефекації або сечовипускання, а з сечовипускального каналу з’являються незначні виділення, то чоловік повинен обов’язково і негайно звернутися за консультацією до уролога. Простатит є саме тим захворюванням, яке простіше запобігти, ніж вилікувати.

З цієї причини слід завжди пам’ятати про те, що куріння при простатиті знижує імунітет, послаблює передміхурову залозу, що призводить до аденомі простати, гострого (неспецифічного і специфічного) або хронічного простатиту.

При наявності хронічного простатиту потрібно постаратися хоча б скоротити кількість викурених сигарет. В результаті цього підвищитися потенція і симптоми простатиту можуть ослабнути. Якщо ж повністю кинути палити, правильно харчуватися, вести впорядковане статеве життя, і виключити інші шкідливі фактори, то про таке захворювання, як простатит, з часом можна буде назавжди забути.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і репродуктивна функція
Матеріали по темі


 • Паління викликає імпотенцію навіть у некурящих чоловіків!

  24.10.2007

 • Які причини імпотенції?

  09.12.2007

 • Куріння як одна з головних причин імпотенції

  27.12.2008

 • Куріння викликає імпотенцію

  08.11.2010

 • Ерекція, потенція і аромат сигарет

  28.11.2011

 • Куріння і потенція

  24.06.2013