Все вже давно відомо, що вагітним жінкам палити КАТЕГОРИЧНО не МОЖНА(навіть якщо ну дуже хочеться)!!! Також нагадування огрядним чоловікам майбутніх молодих мам – не піддавайте небезпеці життя і здоров’я вашого майбутнього малюка і вашої коханої жінки.

Яка ваша перша реакція, якщо на вулиці ви побачите вагітну жінку, яка курить. В душі ви уявляєте як підійдете до неї і скажете: «що ж ти робиш, навіщо губиш своєї майбутньої дитини?», а насправді пройдемо повз подивившись на неї у докором. Тому що всі ми знаємо, до чого призводить куріння під час вагітності. Або не всі? Ну так ось.

Скрізь пишуть, що якщо чоловік викурює одну сигарету менше ніж за добу до зачаття, то дитина може народитися з порушеннями дихальної і серцево-судинної систем. Часто буває так, що діти починають курити задовго до свого народження. Вони отримують нікотин через плаценту. Відомо, що організм дорослої людини оговтується від наслідків сигарети через 4-6 годин, а нерозвинене кровообіг, печінка і нирки людського зародка виводять таку дозу отрути не менш ніж через 28 годин. Виходить, що викуривши лише одну сигарету в день, вагітна жінка отруює майбутнього малюка. Отруєння нікотином посилюється і при годуванні грудним молоком, в якому разом з корисними поживними речовинами містяться велика кількість отрути – нікотин. В результаті у дитини починає страждати шлунково-кишковий тракт, це призводить до порушення обміну речовин, отже, підвищує вірогідність появи таких захворювань як діатез і алергічні реакції. Також в майбутньому у дитини може розвинутися хронічний гастрит.

За словами фахівців, новонароджені діти курців важать на 300-400 грам менше, ніж новонароджені у некурящих жінок. У таких дітей також менше зростання, обсяг мозку і грудної клітини. Дуже часто вони народжуються з недорозвиненою серцевого м’яза, може зустрічатися і вроджений порок серця.

В результаті халатного ставлення майбутніх матерів до здоров’я своєї дитини, більшість дітей народжуються недоношеними і вже всередині матері страждають кисневим голодуванням. У таких дітей спостерігається дефект розвитку скелета, зокрема кісток рук і ніг. Спостереження показують, що нерідко такі діти відстають у розумовому та фізичному розвитку від своїх здорових однолітків. За даними німецьких вчених, діти курящих матерів більш неуважні і імпульсивні. А англійські вчені прийшли до висновку, що у таких дітей на 40% підвищується ризик розвитку аутизму.

Це ще не все. Британські вчені виявили залежність куріння на ранньому етапі вагітності і народженням дитини з ущелиною особи(у народі такий фізичний дефект називається «вовча паща» або «заяча губа»). Вони пояснюють це тим, що саме на цьому етапі формування зародка відбувається формування неба дитини.

А чи знаєте ви, що:

 • Діти курящих матерів рано чи пізно обов’язково самі почнуть палити;
 • Такі діти частіше за інших страждають на діабет або ожиріння;
 • Частота невдалих результатів вагітності істотно збільшується у курящих матерів
 • Збільшується частота самовільних викиднів та передчасних пологів; зростання частоти недоношеності і недостатність маси тіла при народженні; спостерігаються порушення у годуванні немовлят; знижується адаптаційні можливості і збільшується ризик захворювань новонароджених; збільшується число вроджених дефектів розвитку; погіршується фізичний і психічний розвиток дитини. Джерело.
 • Так що, перед тим як закурити сигарету, не поспішайте і згадайте про свого малюка. Адже кожна хороша мати хоче, щоб її дитина виросла здоровою та щасливою.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння