Шкода електронних сигарет, так само як і їх користь, викликають масу суперечок і серед споживачів цієї технічної новинки, і серед біологів, хіміків, медиків. Перші хвалять электросигарету за відсутність диму, продуктів горіння і можливість палити практично в будь-якому місці.

Другі попереджають про те, що вхідні до складу рідини для куріння нікотин і ароматизатори можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. В результаті курці заплутуються ще більше, не знаючи, що віддати перевагу – продовжувати курити звичайні сигарети, або все ж таки перейти на електронний варіант. Розглянемо деякі «за» і «проти».

Вашим легеням буде легше

Электрокурение має чимало очевидних переваг. Почнемо з того, що шкода електронних сигарет істотно менше вже з тієї причини, що курець припиняє вдихати їдкі та токсичні продукти горіння. Звичайно, якщо у сигарету заправлений звичайний нікотиновий картридж, то це речовина продовжує надходити в організм. І все ж, таке куріння позбавляє людину від вдихання чадного газу, смол, ціанідів, аміаку, бензолу, важких металів та ще близько 4000 шкідливих речовин – вічних супутників процесу горіння звичайної сигарети.

Як наслідок, йде характерний кашель курця, легкі поступово очищаються від осіла у них нікотину, поліпшується смак і нюх, зменшується ризик розвитку онкології дихальних шляхів і легенів.

Оточуючі безпеки

При куріння електронних сигарет відсутня шкоду, що наноситься оточуючим – немає диму, а значить, ніхто не постраждає від пасивного куріння. Завдяки цьому, електронну сигарету можна курити там, де ніхто не дозволить запалити звичайну – у ресторані, в офісі. Електронна цигарка позбавляє і від таких неприємностей як їдкий тютюновий запах з рота, від рук і одягу курця.

Не потрібно мати під рукою обов’язкову запальничку і попільничку. Немає загрози пропалити сидіння в машині або улюблене крісло будинку.

Поживемо — побачимо

Вважається, що порівняно із звичайним курінням, шкоду електронних сигарет мінімальний. Проте достовірно сказати про це можна буде лише через 10-20 років, коли це виріб пройде випробування часом, а завзяті электрокурильщики будуть всебічно обстежені на предмет наявних проблем зі здоров’ям. Втім, деякі факти насторожують вже зараз.

Передозування нікотину

Часто курцеві, що перейшло із звичайних сигарет на електронні, не вистачає тих відчуттів, які він отримував, вдихаючи тютюновий дим. Адже електронна сигарета, по суті, звичайний інгалятор. Але пар і дим поняття різні, і звичайно ж, дим звичайної сигарети і пар електронної відрізняються виробленим ефектом. Намагаючись домогтися колишніх відчуттів, багато курці намагаються збільшити міцність рідини, щоб отримати потрібний throat hit — «удар по горлу». А це – прямий шлях до передозуванні нікотину.

Ще одна пастка, яка очікує электрокурильщиков – спокуса палити частіше і більше. Усвідомлення того, що е-сигарети «практично нешкідлива», і палити її можна де завгодно і скільки завгодно», часто грає з споживачами цього електронного дива злий жарт. Особливо часто на цю вудку трапляються ті, хто використовує рідини для електронних сигарет або готові картриджі з мінімальним (LOW) вмістом нікотину. Людина починає палити (парити) не в приклад більше того, як робив це раніше, щиро вважаючи, що особливої шкоди організму не завдає.

Результат – все та ж передозування нікотину з усіма витікаючими «принадами» — запамороченням, головним болем, нудотою, підвищеним слиновиділенням, болем у животі, діареєю і вираженою загальною слабкістю.

Засіб для відвикання?

Вітчизняна реклама нерідко підносить електронну сигарету як засіб, що дозволяє швидко і легко кинути палити. Ось тільки при винаході цього дива творці хотіли всього лише придумати апарат, що дозволяє курцям не відмовлятися від своєї звички в умовах жорстко мінливого законодавства. Тобто, ніякої мови про полегшення процесу відмови від паління не було.

Так, курець може значно знизити шкоду електронних сигарет, самостійно контролюючи концентрацію нікотину, використовуючи картриджі або рідини з меншим змістом. Але ж звичка тримати в руках сигарету, робити затягування, супроводжувати сигаретою важливий розмова або якась дія нікуди не йде. А значить, не вирішується головна проблема – психологічна залежність від паління. З цієї причини багато наркологи вважають електронні сигарети найменш ефективними в боротьбі з курінням.

Більш того, з часом, звичка палити электросигарету перетворюється на своєрідний ритуал, а для деяких і в показник статусності — такий кіч. Такі люди приречені на психологічну залежність від електронної сигарети. Їм приносить задоволення зі знанням справи вибирати і купувати комплектуючі, змішувати різні варіанти рідин. Вони спілкуються на спеціалізованих форумах, діляться секретами і враженнями про нові покупки. Чи можна тут говорити про відвиканні від куріння?

Можна.

Просто важливо навчитися розділяти для себе. Є звичайні способи відмови від куріння, і є електронні сигарети. І у ваших силах використовувати їх як трамплін на шляху до відмови від куріння. Один тільки перехід на них перестане нанести стільки шкоди як вам, так і вашим близьким. Ну а далі більше, кинути палити електронні сигарети буде набагато простіше.

На гачку у виробників

Ще один аспект шкоди електронних сигарет полягає в неможливості курця самостійно проконтролювати склад готових рідин і картриджів. Не так давно Адміністрацією з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами США була проведена експертиза продукції декількох виробників електронних сигарет. Зокрема, тестувалися рідини і картриджі для електронних сигарет. З’ясувалося, що нерідко в рідинах були присутні незаявлені у складі шкідливі домішки, наприклад, нитросамин – речовина, здатна спровокувати онкологічні захворювання.

У ряді випадків у безнікотиновий картриджах був виявлений нікотин. Ймовірно, недобросовісні виробники таким чином намагаються продовжити термін відвикання споживача від сигарети, підгодовуючи живе всередині кожного курця маленького «нікотинового монстра».

Особистий вибір кожного

На сьогоднішній день медики згодні з виробниками лише в одному: шкода електронних сигарет істотно менше, ніж при звичайному курінні. Проте достовірно говорити про міру їх безпеки можна буде лише через кілька років, а то й десятиліть, після проведення клінічних випробувань та серйозних наукових досліджень.

Можливо, у недалекому майбутньому з’являться відомості, які раз і назавжди повернутий погляди курців у бік електронної новинки, або навпаки, назавжди розвінчають міфи про її безпеки. Поки ж, рішення про перехід на електронні сигарети кожний курець може приймати сам, виходячи з власних переконань, потреб і матеріальних можливостей.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Електронне куріння
Матеріали по темі


 • Розроблено унікальний метод боротьби з курінням за допомогою «електронної сигарети»

  11.07.2007

 • Електронні сигарети небезпечні для здоров’я

  10.07.2008

 • Інструкція по застосуванню електронної сигарети

  15.09.2008

 • Найбільший асортимент електронних сигарет.

  07.10.2008

 • електронні сигарети

  19.02.2009

 • Електронні сигарети

  26.08.2009