Неможливо описати всі шкідливі звички, так як їх величезна кількість. Тоді зупинимося на основних і найбільш небезпечних з них. Це тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія. З натяжкою їх можна віднести до шкідливих звичок, швидше за все вони відносяться до захворювань. Найчастіше шкідлива звичка – це залежність.

Алкоголізм

Алкоголізм – перша з шкідливих звичок. Про неї складено багато прислів’їв і приказок: «Чим більше п’єш за здоров’я, тим швидше вип’єш за упокій» або «Алкоголь – хороша гонча смерті: він натовпами заганяє людей у її владу» і багато інших. Саме ця звичка призводить до втрати ефективності на роботі і руйнують сім’ї, а також руйнує здоров’я. Як і інші захворювання, алкоголізм не виникає відразу, він підкрадається поступово. Стадія, що передує алкоголізму – побутове пияцтво.

Отримують алкоголь шляхом бродіння різних цукристих продуктів (хлібні злаки, овочі, фрукти, мед та ін), а також синтетичним способом з відходів деревини. Алкоголь входить до складу всіх спиртних напоїв – горілки, коньяку, вин, лікерів, пива та ін., міцність яких залежить від вмісту етилового спирту.

Алкоголь пригнічує, а не збуджує, на відміну від наркотичних речовин. При його вживанні виникає загальмованість і дратівливість. Організм людини споконвічно не може засвоїти алкоголь. Як яскравий приклад цього твердження служить те, що при першому вживанні спиртних напоїв виникає нудота, відчуття нудоти, блювання, запаморочення і т. д. Теж саме відбувається і з курінням, спочатку нудота від сигарет, а потім задоволення. З часом організм звикає до нього і в печінці починає виробляється спеціальна речовина для його розщеплення, яка розщеплює алкоголь на воду і вуглекислоти.

Часто при вживанні алкоголю спостерігається агресія, яка переходить у п’яне буйство і може спричинити за собою тяжкі злочини аж до вбивства. Ще потрібно зазначити, що вживання алкоголю сприяє високому рівню самогубств і злочинності, насильства в сім’ях, розлучень, абортів, кинутим дітям і багато чому іншому. Джерело.

Більше 80% убивць та 60% убитих нетверезі в момент злочину. Нетверезими в Росії гинуть і більшість самогубців. Частка чоловіків працездатного віку, вмираючих з підвищеною концентрацією алкоголю в крові, понад 60%. А адже аномальна смертність саме цієї групи населення внесла вирішальний внесок у російський демографічна криза». Джерело.

Куріння

Куріння – друга шкідлива звичка. Про її шкоду написано вже скрізь. Наведемо ще трохи даних, що доводять згубну дію цієї залежності.

За даними статистичного управління, у Росії курить кожна десята жінка, а серед старшокласників і студентів – 53% юнаків і 28% дівчат. Куріння і викликані ним захворювання щорічно стають причиною смерті не менше ніж мільйони громадян нашої країни. 80% курців чоловіків і майже половина жінок пристрастилися до цієї шкідливої звички у підлітковому віці, тобто до 18 років. Джерело.

Куріння призводить до розвитку важких захворювань з летальним результатом, наприклад рак легенів (захворюваність в країні за останні 10 років зросла на 63%). З курінням тютюну пов’язане 52,1% всіх онкологічних захворювань серед чоловіків та 5,2% – серед жінок. 20-30% випадків смерті від ішемічної хвороби серця і 10-15% захворювань судин головного мозку безпосередньо спровоковано тютюнопалінням. У Росії щорічно від причин, пов’язаних з курінням тютюну, вмирають 300 000 чоловік. Приблизно 25% регулярних курців сигарет помруть передчасно внаслідок куріння. Багато з цього числа змогли б прожити на 10, 20 або 30 років довше, тобто в даному випадку середня втрата років життя є істотною. Джерело.

Підраховано, що від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 330 тисяч осіб (рак легенів – 90 %, рак інших органів дихальної системи – 15-20 %, хронічний бронхіт та емфізема легень — 75 %). Крім того, куріння шкодить здоров’ю і вбиває людей навколо курця. Бічний потік диму, що виділяється сигаретою поза моменту затягування, в 4 рази канцерогенней вдихуваного. У зв’язку з цим пасивне куріння практично лише наполовину менш шкідливо, ніж активне. Він скорочує життя в середньому на 5 років. А адже в Росії багато діти живуть в накурених квартирах, багато професії (офіціант, бармен) пов’язані з щоденним пасивним курінням.

Дослідження показують, що куріння в переважній більшості випадків починається у віці 13-14 років, тобто тоді, коли підлітки не здатні в повній мірі оцінити негативні наслідки куріння. До моменту усвідомлення шкоди впливу куріння на здоров’я встигає розвинутися наркотична залежність від тютюну, і ні про яке вільному виборі мови йти не може.

Найпоширеніша причина смерті – серцево-судинні захворювання. За оцінками медиків, не менше 500 тисяч «сердечників» у рік помирають від передозування алкоголю, велика частина цих людей перш на здоров’я не скаржилася. Мова не йде про отруєння сурогатом – труяться якісними спиртними напоями, спожитими понад міру. Наприклад, за 2006 рік отруїлася одна тисяча чоловік, з них 100 померло. Мало хто знає, що дві пляшки горілки, випиті менш ніж за дві години, – для більшості росіян доза смертельна. За словами експертів, на свята та у вихідні дні багато випивають зовсім трохи не добирають до смертельної дози. При цьому, зазначають експерти, 160 тисяч гинуть від травм щорічно – жертви алкоголю. Джерело.

Наркоманія

Наркоманія – третя шкідлива звичка людства. У неї багато різних напрямків: залежність від лікарських стимуляторів, наркотичних речовин, куріння травички (коноплі), морфинизм. Наркоманія — це захворювання, що характеризується зловживанням наркотичними речовинами і хворобливою пристрастю до них. В результаті утворюється стійка психічна і фізична залежність з розвитком абстинентного синдрому ( «ломки») при припиненні прийому. Наркотики роблять з людини маріонетку. Наркомани з часом втрачає друзів, сім’ю, роботу; здійснює злочину, стає небезпечним для суспільства.

У наркоманії виділяються 4 етапи. На 3 і 4 етапи самі страшні і небезпечні. На 3-му етапі (період «заперечення») формується фізична залежність. Наркоман вже не може отримати такого задоволення від наркотиків, яке було спочатку. Організм вже не може обходитися без наркотиків. Відбувається сильна психологічна залежність.

Людина вже не може самостійно відмовитися від наркотиків. На 4-му етапі ( «дно»). Людина вже повністю залежимо від наркотику. Організм вже не може функціонувати без них. Мозок вже не може усвідомлено сприймати навколишню дійсність.

Починається ломка. Якщо наркоман не зупинить вживання наркотиків, то він помирає. При раптовій відмові від наркотиків виникає занепокоєння, безсоння, депресія, ломота в суглобах, неприємні відчуття в м’язах, можуть виникнути судоми в суглобах і м’язах.

Наркоман, який перебуває в такому стані здатний на все, лише б роздобути дозу. Він готовий пограбувати і навіть вбити. Т. о. наркотики штовхають людей на скоєння страшних злочинів.

Запам’ятай, наркотики – це не ліки від нудьги, це твоя майбутня смерть.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотинова абстиненція
Матеріали по темі


 • Нікотин (Nicotine)

  16.08.2016

 • Поради кидає

  06.04.2008

 • Кинути курити допоможуть звичайні продукти

  03.03.2009

 • Вплив нікотину на організм людини (серце, судини, легені, плід..)

  29.01.2010

 • Нікотинова ломка – скільки триває, як полегшити…

  18.01.2016

 • Абстинентний синдром

  05.11.2010