В наш час йдуть гучні дискусії навколо питання: «Великий шкоду, принесений нашому здоров’ю куріння кальяну?» Так шкідливий цей смачний розслаблюючий дим? Звичайно ж, шкідливий! При палінні кальяну виникають ті ж проблеми із здоров’ям, що і при палінні сигарет. І навіть той факт, що нібито в кальянному тютюні вміст смол і нікотину набагато нижчий, не робить його менш шкідливим.

Багато дослідників стверджують, що шкоду, принесений здоров’ю за годину паління кальяну, можна порівняти зі ста викуреними звичайними сигаретами. Але ж нашому народу довести щось дуже важко і всі ці вигуки: «Нехай ці дослідники беруть сигарети і приходять до нас. Ми покуримо одну годину кальян, а вони — по сто сигарет, і подивимося що з ними буде» просто доводять нездатність вірити фактам.

Кількість курців кальяну з кожним роком значно зростає. Це все можна пояснити тим, що існує переконання, нібито кальян набагато менш шкідливий, ніж куріння сигарет. Саме із-за цієї помилки безліч підлітків стають прихильниками кальяну, і наприклад в арабських країнах через куріння кальяну щорічно гинуть тисячі людей.

В організмі у курця кальяну спостерігається досить висока концентрація карбоксигемоглобіну, миш’яку, нікотину, хрому, котініну, і свинцю. Як при палінні сигарет, так і при курінні кальяну наслідки можуть бути плачевні: рак легенів, порушення всіляких функцій легень, коронарне захворювання серця, низький вага при народженні потомства. Подружні пари, які курять кальян, часто страждають безпліддям.

При курінні кальяну слід дотримуватися певних правил гігієни. Слід пам’ятати, що через мундштук можуть передаватися такі захворювання, як гепатит, герпес і інші жахливі хвороби. Дотримуйтесь правил гігієни, не забувайте використовувати одноразові насадки на мундштук!

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Альтернатива сигарет
Матеріали по темі


 • Жувальний Тютюн (Снюс)

  28.06.2007

 • Вибір способу відмови від куріння

  14.08.2016

 • Снюс – гідна альтернатива, якщо не можна диміти

  07.08.2007

 • Шведський снюс і підхід зниження шкоди в контролі над тютюном

  07.08.2007

 • Снюс корисніше сигарети

  17.08.2007

 • Вогонь без диму буває!

  09.09.2007