Для початку потрібно розібратися, що ж таке санітарний бюлетень? Слово «бюлетень» французького походження, однокорінне з латинським словом «булла» — тобто «кулька»(мається на увазі кругла печатка на папської або імператорської буллі). У сучасному розумінні бюлетень означає періодичне або разове видання, що випускається з метою ознайомити широку аудиторію з якимись актуальними темами. При цьому важливо, що інформація подається стисло, і насичена фактами та ілюстраціями.

На жаль, до випуску санбюлетніві багато підходять абияк. І на виході виходять перенасичені картинками і різноманітним шрифтом стінгазети, не несуть смислового навантаження і не залишають в пам’яті відвідувачів нічого з необхідної інформації. У такій ситуації санбюлетень про шкоду куріння або профілактики інфекційних захворювань не зробить ніякого ефекту.

Етапи роботи

Так як повинен бути оформлений санбюлетень про шкоду куріння, щоб він був і виразний і насичений інформацією, але без ефекту незрозумілого розмальованого аркуша ватману?

Правильний санбюлетень про шкоду тютюнопаління починається з відповіді на питання, кому він адресований. Якщо це дорослі курці — то упор повинен робитися на переконання кинути палити. Якщо це майбутні матері, то актуальна інформація про вплив куріння на плід і подальший розвиток дитини.

Другий момент — де буде розміщуватися готовий бюлетень. Якщо в коридорі стаціонару або в освітній установі, то можна передбачити його періодичність. Якщо в холах поліклінічного установи, то санбюлетень про шкоду куріння випускається як неперіодичне, статичне видання.

Розміщуватися санбюлетень повинен на рівні очей середнього зростання контингенту, тобто з урахуванням вікових особливостей цільової аудиторії. Необхідно передбачити хороше освітлення, а також перевірити наявність поруч інших джерел інформації, і якщо вони є, то відомості, наявні в них, не повинні суперечити або повторювати наявну в санбюллетене.

Після опрацювання цих моментів продумується концепція і формулюється тема санбюллетеня.

Наступний етап — збір інформації по темі, написання статей, вибірка фактів, добірка фотографій та ілюстрацій.

При написанні текстів санбюлетніві потрібно пам’ятати про те, що це профілактичний засіб санітарного просвітництва, основна інформація повинна бути спрямована саме на попередження захворювань або станів. Стосовно до санбюллетеню про шкоду куріння мова повинна йти про те, як можна запобігти або зменшити ризик захворювань після відмови від куріння.

При цьому важливо не намагатися осягнути неосяжне». Тобто, якщо санбюлетень розмішається в поліклініці, то в кабінеті кожного лікаря-спеціаліста розміщується своя, специфічна інформація: у пульмонолога про запобігання захворювань легенів, у гастроентеролога — про те, як допомогти слизової шлунка пошкодженої хронічним тютюнопалінням.

Використання специфічної термінології, а також слів і визначень, що вимагають пояснень чи перекладу не рекомендується.

Малюнки, зображення і фотографії повинні доповнювати інформацію, але не служити прикрасою заради прикраси. Оптимальне число ілюстрацій на стандартному аркуші ватману — 5 невеликих, в межах 10-12 см або одна-дві великі, розміром до 25 див.

Комбінація маленьких і великих ілюстрацій вимагає певного досвіду — наприклад, велика ілюстрація повинна грати акцентуализирующую роль і можуть розташовуватися безвідносно тексту. Картинки маленькі мають доповнює значення і розміщуються в безпосередній близькості від слів, які покликані проілюструвати.

Заголовок і висновок санбюллетеня про шкоду куріння повинні бути яскравими, привертати увагу, причому не стільки засобами художнього оформлення, скільки своєю оригінальністю Заголовок повинен викликати бажання ознайомитися зі змістом, а висновок — спонукати дізнатися більше інформації по темі або відвідати лікаря.

Правильно оформлений, грамотний санбюлетень про шкоду куріння стане ще однією ланкою в поширенні інформації про небезпеку куріння, заходи з подолання цієї шкідливої звички, профілактиці захворювань.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Пропаганда про шкідливість куріння
Матеріали по темі


 • Картинки про шкоду куріння

  04.08.2011

 • Реферат про шкоду куріння: все не так просто

  10.08.2011

 • Соціальна реклама проти куріння

  27.10.2015

 • Твір про шкоду куріння

  15.08.2011

 • Бесіда про шкоду куріння

  17.11.2011

 • Картинки про куріння

  17.11.2011