Медики і наркологи виділяють у гашишной наркоманії, втім як і в будь-якому іншому її вигляді, виділяють 3 основні стадії:

 • формування психічної залежності,
 • формування фізичної залежності,
 • виснаження нервової системи.
 • Перша стадія починається при куріння гашишу до 2-4 разів на день. Відбувається перехід на куріння смоли гашишу. У цій стадії відсутні I і V фази симптомів (див. вище написані статті). Але найбільш яскраво виражені II і III фази. При частішанні прийому гашишу починається постійний пошук нової дози наркотику. Думки спрямовані лише на цю дію. Деякі, найбільш кмітливі і «працьовиті» починають самі вирощувати коноплю в домашніх умовах.

  При припиненні вживання гашишу з якихось причин у залежної людини починається прояв нестриманості, постійної втоми, роздратованості, швидкої втомлюваності, відбувається втрата апетиту, порушення сну і т. д. Тривалість I стадії становить 1-2 роки.

  Друга стадія. Ось тут точки зору дослідників розходяться: одні з них вважають, що марихуана викликає в основному психічну залежність, інші – що можлива і фізична залежність. Процес формування цього типу залежно більш повільний. Прийнято вважати, що ця стадія настає через 1,5-2,5 роки куріння або вживання гашишу. Частота куріння може досягати 10 разів на добу. Зміни в свідомості тепер відбуваються тільки при великих дозах. Настає стимулюючий ефект. Виникає бажання активних дій, підвищується працездатність. II і III стадії як би з’єднуються і їх симптоми змішуються. Навколишній навколо сприймається в радісних кольорах. Обривки будь-яких сторонніх фраз сприймаються як репліки стосовно себе з особливим розумінням їх глибокого сенсу. З ними відбувається такий стан, який ми називаємо «дежа вю» (проживання повторюваних моментів).

  Сп’яніння може тривати 1-1,5 годин і закінчується млявістю і дратівливістю. Психічний комфорт на цій стадії захворювання без гашишу вже неможливий. Вони занурюються в пригнічений стан, якщо не візьмуть дозу. відбувається зниження як фізичної, так і розумової працездатності, що є прикладом формування фізичної залежності. Їх постійної метою стає пошук нової дози. Тільки після її прийняття вони починають сприймати навколишній світ. У підлітків з’являється абстинентний синдром, який виражається в посиленні дратівливості, занепокоєння, млявості. Порушуються сон і апетит. Можливі нетривалі болі в області серця, болі в потилиці і т. д.

  Через 4-6 років відбувається погіршення абстиненції, яка виникає через 4-5 годин після куріння. Шкіра стає блідою, зіниці розширені, слабкість в м’язах, легкий озноб. Тривалість абстиненції у підлітків може тривати до 2-3 тижнів, з яких гострий період – 4-6 днів. Залишкові явища абстиненції характеризуються періодичними афективними спалахами, психічним потягом до наркотику, часом переходить в конвульсивное.

  Відбувається зміна особистості. У наркоманів, що вживають гашиш 6-8 років, з’являється яскраво виражена симптоматика токсичного ураження ЦНС зі зниженням працездатності. З-за втрати апетиту відбувається сильне зниження ваги і виснаження. Тривалість II стадії складає 10-12 років.

  Третя стадія. Вона стосується вже не підлітків, а дорослих людей, т. к. за час II стадії підлітки переходять у категорію дорослих. На цій стадії відбувається виснаженням ресурсів нервової системи. Куріння гашишу частішає, на кшталт куріння тютюну. Гашиш приводить людину в нормальний стан, тільки під час його прийому і тривалості її ефекту. В результаті виникають задишка, болі за грудиною, почастішання пульсу, загальна слабкість. Тепер абстинентний синдром з’являється через 3-4 години після останнього куріння, протікає мляво, з затяжною депресією. Вираженого потягу до гашишу немає, але його куріння дуже швидко нормалізує стан. Абстиненція триває 4-6 тижнів. Відбувається сильний підрив здоров’я.

  В результаті хронічної інтоксикації гашишем відбувається токсичне ураження всіх органів і систем, у тому числі грубе органічне ураження мозку. Це призводить до слабоумства, втрати бажання спілкуватися з іншими, інвалідизації хворих. У наркоманів знаходять хронічні бронхіти, схильність до простудних захворювань, зниження імунітету. Смерть при гашишизме виникає від серцево-судинної недостатності, запалення легенів.

  Т. о. психічна залежність від гашишу повністю визначає емоційний стан підлітків, керує їхніми вчинками, думками і спрямовує всю їхню психічну життя. Споживання марихуани, гашишу відкриває шлях для «важких» наркотиків, наприклад героїну.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Марихуана
  Матеріали по темі


  • Куріння легких наркотиків з рослинних матеріалів

   03.11.2008

  • Правова сторона цього питання

   03.11.2008

  • Деякі факти про куріння марихуани

   03.11.2008

  • До чого ми можемо дійти

   03.11.2008

  • Історія гашишу

   09.11.2008

  • Гашишизм – це вже діагноз. Його симптоми

   09.11.2008