Рідина для електронної сигарети – компонент необхідний кожному, хто вже придбав це чудо техніки або тільки мріє про покупку. Здавалося б, що може бути простіше – купив, включив, і насолоджуйся безпечним курінням. Але, як і будь-який складний апарат, електронна сигарета потребує дбайливого догляду і своєчасної заміни витратних матеріалів. Одним з таких є рідина для заправки.

Новачки, можливо, здивується – а яке відношення може мати рідину до куріння? Давайте розберемося.

Немає диму без води…

На відміну від аналогової (традиційної) сигарети, в електронній її версії роль тютюну виконує спеціальна рідина. Вона міститься у картриджі, що входить в комплект сигарети, і в процесі роботи апарату потрапляє в атомайзер – такий собі міні-парогенератор. Там під впливом нагрівального елемента рідина перетворюється в клуби ароматної пари, який і вдихає-видихає курець. У деяких моделях картридж і атомайзер суміщені в одному елементі – картомайзере. З часом рідина витрачається, тому електронну сигарету необхідно регулярно заправляти.

Економічно і різноманітно

Є, звичайно, простий вихід – придбати новий картридж, однак задоволення це не дешеве. А якщо врахувати, що одного картриджа в середньому вистачає на 150-200 затяжок, то сума витрат за підсумками місяця може неприємно здивувати. Але вихід є — можна придбати спеціальну рідина для електронної сигарети, і заправляти картридж самостійно.

У класичному складі рідини для е-сигарет присутні дистильована вода, пропіленгліколь (або гліцерин), ароматизатор і рідкий нікотин. Але залежно від мети придбання електронної сигарети, можна варіювати склад рідини, вибираючи готові суміші або змішуючи інгредієнти в потрібних пропорціях самостійно.

Види рідин

Для багатьох курців цікавий не тільки сам процес куріння, але і смакові відчуття, які він випробовує при затягуванні. Хтось звик відчувати міцний присмак нікотину, а комусь достатньо відчувати ледве вловимий запах. Хтось у захваті від величезних клубів пари, що нагадують з боку справжній сигаретний дим, а комусь більше подобається практично «сухе» куріння.

Щоб врахувати побажання споживачів, виробники випускають рідина для електронної сигарети в трьох видах: Traditional, Ice blade і Velvet cloud. Вони розрізняються пропорціями пропіленгліколю, гліцерину і води. Тому дають різну інтенсивність пара і смакових відчуттів.

Traditional оптимальний за складом для більшості споживачів. Дає середню кількість пари і помірні смакові відчуття.

При використанні Ice blade відчуття більш схожі з звичайними курінням. Така рідина дає набагато менше пари, при цьому він дуже сухий, але максимально відчувається смак.

Для Velvet cloud характерний слабкий смак і м’який пар, що досягається завдяки використанню компонентів виключно рослинного походження.

Вміст нікотину

При виборі рідини для електронної сигарети необхідно враховувати і первинну мету покупки самого апарату. Якщо з її допомогою людина намагається позбутися від нікотинової залежності, то на перших порах йому краще раніше отримувати певну дозу нікотину, інакше типовий синдром відміни може коштувати йому чимало нервів і здоров’я. Є також курці, які переходять на високотехнологічні сигарети лише для того, щоб знизити шкідливий вплив куріння на здоров’я. При цьому вони зовсім не збираються відмовлятися від звички як такої.

Для перерахованих типів курців є «заправки» з різним вмістом очищеного нікотину:

 • Low — 6 мг/мл
 • Medium — 12 мг/мл
 • High — 18 мг/мл
 • Extra High — 24 мг/мл
 • Споживач може вибрати рідина, максимально відповідну рівнем нікотину тих сигарет, до яких він звик у повсякденному житті, або спробувати знизити дозування, використовуючи рідину з меншим змістом.

  Найбільший вміст нікотину – 36мг/мл, але такі рідини застосовуються лише в якості основи для самостійного змішування, оскільки вживання їх у чистому вигляді загрожує нікотинової передозуванням.

  Якщо сигарета придбана як стильний аксесуар – від процесу можна отримувати задоволення, насолоджуючись просто запашною парою. У цьому випадку апарат заправляється безникотиновой рідиною, яка містить крім води і пропіленгліколю (або гліцерину) ще й смакову добавку з потрібним ароматом. До речі, в рідині для електронної сигарети використовуються тільки дозволені до застосування, безпечні харчові добавки.

  Різні, смачні, ароматні

  Сьогодні інтернет-магазини пропонують величезну кількість рідин на будь-який, навіть найвимогливіший смак. Любителям класики неодмінно сподобаються типово тютюнові суміші, що дають аромат звичних сигарет або дорогого тютюну улюбленої марки.

  Якщо заправити картридж рідина для електронної сигарети з фруктовим ароматом, можна насолоджуватися приємним запахом свіжих яблук, бананів, тропічних фруктів. Любителям спецій і прянощів напевно сподобаються рідини з ароматами ванілі, кориці, зеленої м’яти, гвоздики, лакриці, анісу. Є рідини з типово алкогольними смаками. Заправлена ними електронна сигарета порадує запахом лікеру, бренді, джину, ямайського рому.

  Купити готову рідина для електронної сигарети або самостійно експериментувати з добавками – питання суто індивідуальний. Головне — не купувати рідини сумнівних виробників, оскільки ніхто не дасть гарантії їх якості та безпеки.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Електронне куріння
  Матеріали по темі


  • Розроблено унікальний метод боротьби з курінням за допомогою «електронної сигарети»

   11.07.2007

  • Електронні сигарети небезпечні для здоров’я

   10.07.2008

  • Інструкція по застосуванню електронної сигарети

   15.09.2008

  • Найбільший асортимент електронних сигарет.

   07.10.2008

  • електронні сигарети

   19.02.2009

  • Електронні сигарети

   26.08.2009