Електронні сигарети винайдені не так давно — в 2003 році, але стрибкоподібне зростання їх популярності говорить про те, що ця новинка багатьом припала до смаку.

Перефразовуючи відому приказку, «не модність фарбувати е-сигарету, а рідина в ній», можна стверджувати, що рідина для електронних сигарет — це смислова база даного пристрою.

Рідина необхідна для заправки картриджа — випарника, який забезпечує смак при палінні і створює пар — імітатор диму. Принципово картриджі для електронних сигарет не відрізняються, але є і специфічні відмінності, пов’язані з потужністю випарника.

Ось чому, купуючи рідина для електронних сигарет, потрібно точно знати, чи підійде вона для конкретної моделі сигарети.

На смак і міць

Рідини для сигарет діляться на безнікотинові і містять нікотин. Останні, в свою чергу, поділяються на дуже міцні (екстра, extra high) — до 24 мг нікотину в одному мілілітрі рідини для електронних сигарет, міцні (high) — в них вміст нікотину варіює від 16 до 18 мг, середні (медіум, medium) — 12-14 мг нікотину і легкі (лайт, medium, low) — до 11 мг і дуже легкі або ultra light, ultra low, ультра-лайт — 6 мг нікотину.

Рідини можуть мати натуральний смак нікотину, а можуть бути ароматизованими. Як правило, чим менше вміст нікотину в рідині, тим солодше ароматизатор. Так, міцні рідини випускаються з ароматом смаженої кави, сортового тютюну, ментолу, гіркого шоколаду. Безникотиновая рідина для заправки може мати присмак ванілі, вершків, карамелі, персика, бананів, коли, морозива.

Оптимальний обсяг

Ємність флаконів, в яких продається рідина для електронних сигарет, також різна. Вона може становити 10, 20, 30 і 50 мілілітрів кошти. Бувалі е-курці рекомендують спочатку купувати флакони малої ємності. У разі якщо аромат і присмак рідини не сподобається чи здасться занадто міцним, можна купажировать з іншими рідинами цього ж виробника.

Наприклад, якщо середня — medium — вміст нікотину в рідині з таким маркуванням здасться занадто міцним, завжди можна змішати рідини «medium» і «light», з тим щоб отримати відповідну фортеця. Так, шляхом експериментів, кожен курець електронної сигарети підбирає оптимальний для себе варіант.

Крім того, невеликий флакон не так образливо буде викинути, якщо аромат рідини в ньому не сподобається абсолютно. І ще кілька деталей: не варто змішувати безникотиновую рідина та рідина з будь-яким кількісним змістом — вони виготовляються, як правило, на різних основах, навіть якщо виробник один.

Передбачити, як «поведе» себе електронна сигарета в такому випадку неможливо. І, нарешті, переходячи на рідини інших виробників, навіть з аналогічним ароматом, змішувати їх не рекомендується з тієї ж причини.

База сигарети — база смаку

Основа рідини для електронної сигарети — ще один варіант класифікації. Будь-яка рідина для електронних сигарет випускається на основі двох головних компонентів — пропіленгліколю і води. Ще один компонент — гліцерин, а до допоміжних відносяться добавки нікотину, ароматизаторів, покращувачів смаку й пом’якшувачів.

Чим більше гліцерину — тим слабкіше здається сигарета при палінні. Так, рідина з маркуванням Velvet cloud містить тільки гліцерин і воду плюс ароматизатори. Це дуже м’які електронні сигарети, з нерізким смаком і слабким ароматом. Вони не «деруть горло, не викликають подразнення дихальних шляхів.

Але ці рідини легко підгоряють, з виділенням продуктів розпаду, які дуже токсичні: акролеїн, ацетальдегід. При згорянні з’являється виразний гіркий смак, який суттєво погіршує враження від куріння.

Рідина для електронних сигарет під маркою Traditional виготовляється на базі суміші води — 10%, пропіленгліколю — 50-55%, гліцерину — 35-40%. Виражений смак, звична різкість, насичений пар і загальні враження підходять під такі при паління звичайних сигарет.

В рідини Ice blade містить 95% пропіленгліколю і всього 5% води. Це дуже «важка» рідина, смак практично не відрізняється від справжнього сигаретного, особливо, якщо використовується рідина для електронних сигарет без ароматизаторів.

Рідина для електронних сигарет дозволяє урізноманітнити смакові відчуття, імітувати процес куріння. Це також непоганий спосіб заощадити кошти на придбання картриджів.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Електронне куріння
Матеріали по темі


 • Розроблено унікальний метод боротьби з курінням за допомогою «електронної сигарети»

  11.07.2007

 • Електронні сигарети небезпечні для здоров’я

  10.07.2008

 • Інструкція по застосуванню електронної сигарети

  15.09.2008

 • Найбільший асортимент електронних сигарет.

  07.10.2008

 • електронні сигарети

  19.02.2009

 • Електронні сигарети

  26.08.2009