Табекс і Чампикс використовуються для допомоги кидає палити. Механізм дії цих препаратів розрізняється, але при правильному, обґрунтованому застосуванні терапія цими препаратами дає хороші результати.


Джерело зображення: http://www.star.gr/publishingimages/2014/02/270214103833_3356.jpg

Чампикс в реєстрі Федерального центру моніторингу безпеки лікарських засобів перебуває у числі засобів рецептурного відпуску і може застосовуватися тільки після лікарського обстеження.

З недавнього часу (грудень 2013 року) Табекс був переведений в категорію препаратів безрецептурного відпустки, і тепер для його придбання не потрібно отримання рецепту. Незважаючи на це, багато аптеки відмовляються відпускати Табекс без рецепта, що, власне, є правильною тактикою. Цей Препарат досить серйозний, недооцінювати побічні ефекти від нього не варто.

Отже, рішення про необхідність кинути палити прийнято і залишилося лише отримати заповітний бланк з рецептом. З чого почати?

Вибір лікаря

З походу до лікаря-нарколога або лікаря-психотерапевта. Тут хотілося б загострити увагу на тому, що лікар-психотерапевт — це людина з вищою медичною освітою, який пройшов підготовку і спеціалізацію з психіатрії і психотерапії.

Для психологів наявність медичної освіти не обов’язково, і лікарем цей фахівець не є. З цієї причини, психологи рецепти на Чамипкс і Табекс не виписують, просити їх у них марно.

Лікар встановить факт наявності залежності і може допомогти вибрати спосіб позбавлення від неї. Який спосіб — багато в чому залежить від суб’єктивних і об’єктивних симптомів, розгледіти і правильно оцінити які може лише спеціаліст з клінічним досвідом.

Саме лікар може побачити, чи підходить конкретному пацієнту відмова від куріння за допомогою ліків або є потенціал для відмови з допомогою інших методів: сили волі, психотерапії і т. п.

Підбір та корекція схеми лікування

Як часто на форумах і сайтах можна побачити питання «зірвався на тлі прийому Табекса» або «пропив курс Чампикса, кинути не зміг» і «що робити?». Рад буде дано море — але вони суб’єктивні, вони є досвідом іншої людини.

Чи завжди можна покластися на ці вельми хиткі чинники? Ніколи досвід і знання лікаря не переважать не клінічний досвід інших. Нікому ж не прийде в голову лікувати запалення легенів без діагностики і індивідуального підбору терапії?

І Чампикс і Табекс вимагають дотримання схеми прийому, вона детально розписана в анотації до препаратів. Однак життя ніколи не йде по інструкцій, практично кожна ситуація — в тому числі лікування — в її індивідуальному додатку вимагає приватного підходу, внесення коректив. Типовий приклад: при захворюваннях нирок нерідко потрібне зменшення дози Чампикса.

Важливі відомості

Що треба повідомити лікарю тим, хто звертається з проханням про допомогу в підборі лікарської терапії нікотинової залежності?

 • Наявність у минулому і в даний час неврозу, депресії, психічних та/або неврологічних розладів.
 • Про наявних хронічних захворюваннях печінки і нирок, якщо раніше пацієнт перебував на диспансерному обліку з приводу захворювань нирок, приходив (проходить) курси гемодіалізу.
 • Про алергічних захворюваннях (у тому числі на стадії ремісії).
 • Пацієнткам, які планують вагітність або виношує дитину, які годують груддю лікар, як правило, заборонить прийом Чампикса і Табекса.
 • Про що проводиться в даний час лікарської терапії, в тому числі про прийом вітамінно-мінеральних добавок, БАД, інсуліну, препаратів проти астми, антикоагулянтів.
 • Отже, якщо лікар підтверджує можливість і необхідність лікування нікотинової залежності за допомогою таблеток, він розробляє індивідуальну схему (природно, на базі стандартної) і виписує рецепт на Табекс або Чампикс. До лікаря можна буде звернутися при невдачі, при появі незвичних або занадто виражених побічних ефектів.

  Табекс проти Чампикс

  На форумі проводимо невелике опитування на тему того, який препарат вибирають його учасники.

  Курс лікування: в процесі і після

  Лікар виписує рецепт на певну кількість упаковок препарату — з урахуванням виявлених особливостей стану здоров’я, анамнезу, ступеня нікотинової заливистости.

  Рекомендується знову відвідати лікаря:

 • після проходження половини курсу терапії Чампиксом або Табексом;
 • після закінчення курсу незалежно від його успіхів або не успішності терапії;
 • при поганій переносимості призначеної дози;
 • при появі тривожних пацієнта побічних ефектів, відчуттях, в тому числі що стосуються поведінки, суїцидальних думок, депресії, дратівливості, при порушеннях в роботі серця (тиску у грудях, відчуття неритмичного серцебиття і інших подібних симптомах), при збільшенні маси тіла, зміну смакових відчуттів, апетиту.
 • При невдалій спробі кинути палити, лікар може підібрати оптимальний термін початку нового курсу або продовження поточного курсу і виписати новий рецепт на Табекс або Чампикс.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Чому Чампикс
  Чому Табекс
  Матеріали по темі


  • Табекс (tabex)

   09.10.2017

  • Шкода табекса

   14.01.2011

  • Як приймати таблетки Табекс?

   28.09.2015

  • Допомагає Табекс кинути палити?

   17.09.2016

  • Бризантин або Табекс, що краще?

   29.09.2015

  • Прищі від Табекс

   12.10.2015