Серед учнів середніх навчальних закладів і студентів побутує думка, що написати реферат легко і просто. Вони приділяють велику увагу оформлення титульної сторінки, бібліографії, але при цьому зміст реферату не відповідає основним вимогам до таких робіт.

Отже, яким повинен бути грамотно написаний реферат і, конкретно, реферат про шкоду куріння.

Для початку варто згадати середню школу, точніше, уроки російської мови з її викладом. Реферат — це і є виклад власних думок та ідей, що виникли на базі одного або декількох джерел.

Існує і різниця в цілях реферату. Якщо знову провести аналогію зі шкільними предметами, реферат може бути викладом, а може — викладенням з елементами твору. У першому випадку реферат може бути конспективным або резюмирующим. У другому — реферат-доповідь і оглядовий реферат.

Зразковий структурний план реферату про шкоду куріння

Стилістично і композиційно реферат має сувору структуру. Він включає в себе:

 • вступну частину (вступ, вступна частина). В цієї частині дається короткий опис теми, вказуються цілі і завдання реферату, ставляться проблемні питання. Обов’язково вказується на підставі яких джерел писався реферат про шкоду куріння. По суті — це обґрунтування необхідності розгляду даної теми, проблеми або якого-небудь актуального джерела. Ключове питання вступної частини: навіщо?
 • основна частина. У ній розглядаються ті аспекти, які розкривають поставлені цілі і завдання, відповідають на проблемні запитання. Основна частина не повинна виглядати суцільний «простирадл», обов’язково наявність розбиття на розділи, подглавы і розділи. Слід пам’ятати, що питання (і інші завдання, поставлені у вступній частині, повинні розкриватися аргументовано, повно і відповідати висновкам, які будуть озвучені у відповідній частині реферату.
 • заключна частина (висновок, висновок). Цей розділ повинен відповідати заявленій проблемі. При цьому, якщо мова йде про рефераті-доповіді або оглядовому рефераті, висновки повинні бути зроблені самим референтом, тобто тим, хто готував і являє реферат аудиторії. Якщо ж це реферат-конспект чи реферат-резюме, то доповідач просто озвучує загальний висновок на підставі цілей або питань, порушених у введенні.
 • в останню чергу оформляється бібліографія — список літератури, використаної в роботі. Слід пам’ятати, що для реферату не береться багато джерел і занадто довгий список може викликати певну недовіру. Єдиний виняток — для довідників і словників, якщо їх використання обгрунтовано тематикою реферату.

Оскільки мова йде про рефераті про шкоду куріння, то вступна частина повинна мати постановку проблематики куріння, і озвучена повинна бути не тільки актуальності теми у соціумі, але і відповідність обраних джерел основних питань боротьби з тютюновою залежністю.

Такі реферати є частиною цілеспрямованої роботи по пропаганді здорового способу життя, боротьбі з курінням, що накладає певні вимоги на цю роботу. Не рекомендується в рефераті про шкоду куріння використовувати недоведену, сумнівну або рекламну інформацію — це знизить довіру і до референтові і до змісту реферату. Таким чином, джерела для реферату повинні бути надійними і не нести суб’єктивних непідтверджених висновків.

Як оцінюється реферат

Найпростіше справа — скачать реферат про шкоду куріння з ресурсів Мережі. Але тоді не варто дивуватися низькою оцінкою за роботу. У рефератах цінується відповідність рівня автора роботи та змісту інформації в ній. Важливо, щоб висновки були зроблені автором, а не скопійовані або скомпільовані з інших джерел.

Реферат про шкоду куріння рекомендується писати тільки після ретельного вивчення проблеми тютюнопаління та з урахуванням поточного стану антитабачної кампанії. Сучасність, актуальність, наукова та фактична достовірність, самостійність роботи і висновків — ось що зробить реферат про шкоду куріння якісним і корисним.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Реферат на тему куріння
Пропаганда про шкідливість куріння
Матеріали по темі


 • Картинки про шкоду куріння

  04.08.2011

 • Санбюлетень про шкоду куріння

  10.08.2011

 • Соціальна реклама проти куріння

  27.10.2015

 • Твір про шкоду куріння

  15.08.2011

 • Бесіда про шкоду куріння

  17.11.2011

 • Картинки про куріння

  17.11.2011