Ранковий кашель курця — це симптом серйозного захворювання легень, що виникає в результаті тривалого паління тютюну. Як правило, цей кашель набувають форму затяжного хронічного явища, при якому можливе виділення сіро-зеленого або бурого мокроти, іноді з вкрапленнями кров’яних тілець.

При цьому інший раз курця мучать такі спазми, що реберні м’язи потім можуть хворіти цілий тиждень. Грудна клітка здіймається, неначе ковальські міхи, і такі неприємні відчуття можуть тривати до обіду, а то й до вечора.

Причиною виникнення цього кашлю є токсичні речовини, що містяться в тютюновому димі викликають руйнування слизової оболонки легень і бронхів. У перші роки своєї появи ранковий кашель курця, як правило, не викликає побоювань у любителя тютюну, так як загальне самопочуття залишається цілком нормальним. Та й сам кашель на перших етапах не такий вже задушливий або надсадний. Все найстрашніше починається тоді, коли у курця розвивається хронічний бронхіт курця…

Хронічний бронхіт підвищує в 20 разів ймовірність розвитку раку легені. Крім цього, він небезпечний ще й тим, що практично не піддається лікуванню, а всі засоби боротьби з ним дають лише тимчасовий ефект і являють собою лікування симптомів, а не самої хвороби.

Але кашель стає причиною виникнення не тільки хронічного бронхіту. Якщо протягом п’ятнадцяти років кожен день викурювати по пачці сигарет на день, то практично неминуче розвивається емфізема легень — смертельне і невиліковне захворювання. Крім цього, кашель є серйозним ознакою розвитку так званого «легеневого серця».

Це така хвороба, яка об’єднує під собою серцеву недостатність, викликану тривалим курінням, і хронічні захворювання або ураження легень. Серце курця і без того вже не в змозі ефективно прокачувати кров через забиті атеросклерозом судини, так ще до того ж воно піддається самому справжньому кисневого голодування, що неминуче підвищує шанси курця заробити інфаркт міокарда до ста відсотків.

Таким чином, безневинний, на перший погляд, ранковий кашель курця — це серйозний сигнал організму про те, що ступінь ураження тютюном дійшла до свого роду «червоної межі», і якщо курець її переступить, то для нього проблема вибору: курити чи не курити перестане існувати сама собою, так як кидати курити вже стане занадто пізно. Хронічний бронхіт, рак легенів, обструктивна хвороба легень, емфізема — неминучі супутники курця, які, в кінцевому результаті, приведуть його до болісної і довгої смерті.

Пам’ятаю, вже давно, коли мій вік став закличним, у мене був приятель, який курив з шести років і був молодший за мене на два роки. У шістнадцять років його мучив страшний і важкий кашель. За його словами, з ранку напади були настільки сильними, що іноді його рвало. Кашель затихав, тільки якщо він викурював 2-3 сигарети поспіль. Протягом дня цей кашель все продовжував і продовжував терзати його, правда, не так сильно, як до обіду, і до вечора повністю вщухав. Зверніть увагу на те, що йому було ВСЬОГО шістнадцять років.

А через десять років він помер від хронічної обструктивної хвороби легень. При цьому розтин показав, що у нього вже почав розвиватися звичайний рак легкого, але помер він не від нього. Просто не встиг. У 26 років мій приятель поповнив список жертв куріння. До цього часу він так і не встиг одружитися, завести сім’ю, налагодити власне життя. Все, що у нього було – відносно добре оплачувана робота, дах над головою і щоденна пачка синього Winston.

Куріння — це вкрай небезпечне захоплення, яке руйнує організм непомітно, але швидко. Фактично, знищення організму курця починається з першої викуреної сигарети і з кожною наступною — росте по експоненті. Варто сумнівне задоволення від тютюнового диму того, щоб загубити своє здоров’я і померти молодим? Та нехай навіть і не дуже молодим. Але, взагалі: чи варто воно того, щоб віддати за неї життя?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Сигарети і кашель
Матеріали по темі


 • Кашель з жовтою мокротою

  31.12.2010

 • Кашель від куріння

  28.11.2011

 • Кашель курця

  12.03.2013

 • Кашель після куріння

  20.12.2013

 • Чому від куріння кашель

  17.08.2014

 • Кинув палити – з’явився кашель

  01.09.2015