Псоріаз – одне з найбільш поширених сьогодні видів дерматозів (на його частку припадає до 10% від загальної кількості хворих). Хвороба може мати тяжкий перебіг, викликає значний психологічний і фізичний дискомфорт для хворого, викликаючи труднощі в професійній і соціальній адаптації.

Обговорення на форумі

Не будемо забувати і про можливі серйозні наслідки захворювання, серед яких виділимо онкологічні новоутворення, порушення терморегуляції, захворювання внутрішніх органів та інші проблеми. Медики виділяють серед інших факторів, що впливають на розвиток псоріазу та куріння.

Псоріаз і куріння: чи є зв’язок?

Фахівці медичної дослідницької школи Гарварду і бостона жіночої лікарні зробили висновок, що у курців ймовірність захворіти на псоріаз збільшується одразу удвічі. Для цього відразу 186 тисяч курців спостерігалося протягом десяти років. За цей період у 2500 осіб розвинувся псоріаз. При цьому на підвищеному рівні залишався ризик захворювання і у колишніх курців. За статистикою, шанс захворіти на псоріаз у курців удвічі вище, а у позбавилися від згубної звички на 40% вище в порівнянні з некурящими. Звідси можна зробити висновок, що псоріаз і куріння йдуть рука об руку. Більш того, позбавлення від куріння не дає гарантії позбавлення від хвороби, хоча це необхідно зробити, що дозволить уникнути інших негативних наслідків від куріння і знизити ймовірність прогресування недуги.

Крім цього наукові дослідження підтвердили зв’язок між кількістю викурених цигарок і ризиком розвитку захворювання. За статистикою, найбільший ризик піддавалися люди, які викурювали в день більше 20 сигарет (у жінок ризик розвитку недуги вище в 3,3 рази, ніж у некурящих).

Етіологія і патогенез захворювання

На сьогоднішній день достовірно етіологія і патогенез псоріазу не з’ясовані. Медична наука розглядає відразу кілька гіпотез (інфекційна, обмінна, неврогенна і кілька інших), серед яких основною вважається спадкова. На користь останнього говорить більш висока концентрація які страждають на псоріаз в сім’ях, де раніше вже було зафіксовано захворювання. Втім, однієї генетичної схильності недостатньо для розвитку захворювання важливу роль відіграє середовище, в якому проживає людина.

Встановлено, що важливу роль у розвитку захворювання відіграють порушення імунної системи, погіршення якості антиоксидантного захисту, порушення мікроциркуляції крові в шкірі, що спостерігається у всіх активних курців, людей, які проживають в важких екологічних умовах і піддаються постійним стресам.

Зазвичай першим проявом захворювання стає червона або рожева папула, покрита зверху сріблястими лусочками. Після видалення останніх спостерігається точкове кровотеча, стеаринова пляма або «термінальна плівка». Кількість висипань поступово збільшується, на що може піти кілька тижнів, місяців і навіть років (рясна висипка на початку захворювання фіксується після перенесених захворювань, великих стресів і так далі).

Виділяють дві стадії розвитку захворювання: прогресуюча і стаціонарна. При першій спостерігається поява папул в місцях расчесов, травм, серед волосяного покриву і так далі. Папули мають невеликий розмір, однак поступово зливаються між собою, утворюючи бляшку. При стаціонарній стадії псоріазу збільшення кількості папілом не спостерігається, проте вони стають більш вираженими і товстими.

Як впливає куріння на шкіру

Поєднання псоріазу та куріння пов’язане з тим, що останнє негативно впливає на всі системи і внутрішні органи, а шкірні покриви тут не залишаються осторонь. Так, наприклад, постійний контакт шкіри на руках і обличчі з димом веде до затурканості пір, зморшкуватості, зайвої сухості і жовтизни.

Не будемо забувати і про велику кількість отруйних речовин у тютюновому димі. Мова йде про різні формальдегіди, смоли, ціаніди, викликають руйнівні процеси. Так, наприклад, окис вуглецю сприяє звуженню кровоносних судин, а це погіршує харчування верхніх шарів шкіри і, відповідно, погіршує її стан. Потрапляє в кров нікотин активізує дію вільних радикалів, а це сповільнює синтез колагену, необхідного для підтримки еластичності шкіри.

Все це призводить до передчасного в’янення шкіри через нестачу кисню, вологи, поживних речовин. Шкіра лущиться, втрачає свою пружність і еластичність, на ній з’являються зморшки (в першу чергу, навколо очей). При цьому найбільш активно цей процес проявляється у жінок.

Втім, всі ці процеси оборотні і при позбавленні від звички вже через кілька тижнів тонус шкіри починає поступово відновлюватися і людина на очах скидає з себе кілька зайвих років.

Наслідки куріння при псоріазі

Псоріаз – невиліковне захворювання, не представляє, саме по собі, серйозної небезпеки для організму, проте його швидкий розвиток може привести до цілого ряду серйозних захворювань.

Мова йде про високий ризик розвитку інфаркту, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і так далі. Особливу небезпеку представляє, так званий, псоріаз Цумбуша, що супроводжується підвищенням температури, слабкістю, втратою ваги, набряками, електролітним дисбалансом, що вимагає термінової госпіталізації. Несвоєчасна допомогу у літніх людей може закінчитися смертельним результатом.

Швидкість розвитку захворювання визначається декількома факторами, серед яких важливу роль відіграє позбавлення від шкідливих звичок. Саме з цієї причини позбавлення від куріння при псоріазі – один з перших кроків, який потрібно зробити після постановки діагнозу. Це дозволить не тільки знизити ймовірність появи нових папул, але і поліпшить загальний стан організму, а це запорука здоров’я, гарного самопочуття і успіхів.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Псоріаз
краса
Наслідки
Матеріали по темі


 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Кидаємо палити в Краснодарі – електронна сигарета – замовлення та доставка

  20.07.2010

 • Паління при цукровому діабеті

  12.09.2014

 • Паління при пневмонії

  12.09.2014

 • Паління при бронхіті

  12.09.2014