Нікотин виводиться з організму досить швидко. Кожні півтора-дві години його концентрація у крові зменшується у два рази, і через кілька днів організм повністю очищається від нікотину, звичайно, за умови, що він не надходить ззовні в будь-якій формі. Фізична тяга до сигарети проходить протягом одного-двох тижнів. Тоді чому так складно кинути палити? Чому люди, не курившие кілька тижнів і навіть місяців, знову беруться за сигарету?

Все просто. Крім фізичної залежності від куріння є ще психологічна залежність. І саме із-за психологічної складової залежності деколи так важко відмовитися від куріння. Навіть у людини, що кинув палити, психологічна тяга може залишатися роками. Якщо, звичайно, він буде її підживлювати.

Структура статті:

 • Потреба в збудливу дію нікотину.
 • Паління при труднощах у спілкуванні.
 • Бажання виглядати дорослішими.
 • Висока сугестивність.
 • Брак материнської любові.
 • Куріння для зняття психосексуального напруги.
 • Як позбутися психологічної залежності від куріння?

Психологічна залежність від паління – предмет складний і багатогранний. У нашій статті ми розглянемо лише деякі її складові, що зустрічаються у більшості курців.

Потреба в збудливу дію нікотину

Невеликі дози нікотину дійсно дають легкий збудливий ефект, тому сигарета може стати засобом, здатним змінити звичну нудне життя. Чим більше монотонності і смутності в житті, тим більше бажання внести в неї хоч трохи змін.

Люди, що мають несвідому тягу до возбуждающему дії нікотину, деколи мають схильність і до інших видів залежностей – алкоголю, наркотиків, психотропних препаратів, переїдання, ігроманія та багато інших.

Такі курці, як правило, не представляють свого життя без міцної кави, а в стані алкогольного сп’яніння курять більше і частіше. У них досить часто спостерігається поганий настрій і схильність до закрепів.

Що робити?

Якщо у вас спостерігається психологічна залежність від тютюнопаління такого типу, то вам потрібно подумати не тільки про психоемоційному стані, але і про кишечнику. Настрій зможуть підняти хороша музика, яскраве світло, позитивне спілкування, або щось інше, що підходить особисто вам. При схильності до закрепів необхідно звернутися до лікаря, який порадить процедури або медикаментозне лікування.

Паління при труднощах у спілкуванні

Іноді люди відчувають деякі труднощі при спілкуванні, їм важко почувати себе в компанії затишно і комфортно. Але просто відмовчуватися в суспільстві теж не дуже зручно, і тоді паузи заповнюються куривом. Сигарети стають засобом, що дозволяє вести спілкування мовчки. Примітно, але такі люди часто чудово обходяться без куріння у ситуаціях, де не треба ні з ким спілкуватися.

Що робити?

Необхідно вчитися мистецтву спілкування, розвивати в собі впевненість, комунікативні навички, щоб бути гідним співрозмовником у будь-якому суспільстві. Ну а на перший час можна спробувати іншу «затичку для рота» замість цигарки – нехай це буде чашка чаю, бутерброд або горезвісна жувальна гумка.

Бажання виглядати дорослішими

Дуже часто початок куріння припадає на дитячий і підлітковий вік, коли особливо сильно бажання здаватися дорослим, сильним і незалежним. Сучасні реалії такі, що в очах підлітків сигарета виглядає якимось символом незалежності і самостійності. Дуже часто палить підліток в душі є слабким і невпевненим у собі дитиною, що не вміє затвердити серед однолітків своє «Я» іншими «дорослими» якостями.

Що робити?

Найчастіше причини, за якими ви почали курити в юності, вже зникли самі собою, і тепер необхідно розібратися в собі і знайти інші складові залежності.

Висока сугестивність

Людина – соціальна істота, яка живе за правилами і канонами свого середовища. Сучасна культура досить роздула значимість куріння, що украй вигідно для тютюнових корпорацій. Ідеалізація людини, що палить, призводить до того, що молоді люди і дівчата починають палити, щоб бути модним, крутим, стильним.

Що робити?

Якщо причина куріння саме в цьому, то потрібно змінити пріоритети і цінності. Зрозумійте, що в гонитві за модою і крутістю ви дієте як роботи, яких хтось запрограмував на куріння. Здоров’я, краса, сила – набагато кращі ідеали, ніж сумнівна радість бути курцем.

Брак материнської любові

Смоктання грудей матері – перший і ранній людський інстинкт. Мати – уособлення всього, що необхідно дитині. Мати – це тепло, турбота, затишок, їжа, спокій, ласка, ніжність. Мати і материнська груди сприймаються дитиною абсолютно рівноцінно. Соска теж є свого роду «матір’ю» – дитина заспокоюється, якщо отримав соску замість грудей.

Сигарета – це теж свого роду соска, тільки для дорослих. Чим більша потреба в матері, тим вище залежність від цигарки. Причому потрібна не мати в прямому сенсі слова, а те, що вона уособлює – впевненість, затишок, спокій, відсутність проблем. Чим важче і суворішим життя, тим сильніше неусвідомлена потреба у «материнських грудей» або «соску».

Такі моменти дуже легко відстежити. Коли людині погано, він, як правило, тягнеться до дружині, чоловікові, іншій близькій людині. Прокидаються ніжні почуття.

Що робити?

У вашому випадку незайвою буде робота з психологом, щоб розібратися в своєму внутрішньому світі і знайти правильну лінію для позбавлення від проблем. І уявіть таке: у вас невтомна потреба в материнських грудей, але замість неї вам пропонують не гумову «пустушку», а соску, наповнену отрутою. Чи потрібно вам це?

Куріння для зняття напруги психосексуального

Нервово-психічне напруження у людини може виникнути з різних причин; однією з них є напруга психосексуального характеру, тобто вираження статевої потреби. Дорослі люди знімають таке напругу за допомогою статевого акту. Однак психосексуальний напруга виникає в ранньому підлітковому віці, що говорить про початок гормональної перебудови юного організму, і ніяк не пов’язане з сексуальним життям.

Така напруга дуже обтяжливо для підлітків, тому вони підсвідомо шукають способи його зменшення або зняття. Іноді знизити рівень напруги допомагає більш глобальне задоволення звичних потреб – хтось починає в цьому віці є багато солодкого, хтось з головою йде в музику, хтось знаходить порятунок у спорті.

Але, на жаль, у сучасному світі є багато інших способів знизити психосексуальний напруження, які діють швидше і набагато ефективніше – алкоголь, психотропні препарати, наркотики і тютюн.

Що робити?

Якщо сигарета стала способом зняття психосексуального напруги, то легко простежується зв’язок: чим насиченіший сексуальне життя, тим нижче рівень куріння, і, навпаки, в періоди статевого утримання куріння стає більш інтенсивним. Висновок напрошується сам собою: щоб позбутися від цієї складової залежності, необхідна регулярна повноцінна сексуальне життя.

Як позбутися психологічної залежності від куріння?

У нашій статті наведено невеликі рекомендації з деяких видів психологічної залежності. В цілому ж можна сказати наступне: необхідно старанно і ретельно розбиратися в собі.

Зможете ви це зробити самостійно, або вам знадобиться допомога психолога – у будь-якому випадку потрібно з’ясувати, які саме причини не дають вам позбавитися від нікотинового пристрасті. Чесний, неупереджений аналіз ваших мотивів і вчинків допоможе розібратися в справжній стан справ і назавжди звільнитися від тютюнового рабства.

Так-же:

 • Ви можете скористатися форумом кидають палити. На ньому є тисячі учасників вже подолали психологічну залежність від нікотину. Завдяки їх допомозі, і ви зможете.
 • На додаток скачайте наш супер-популярний календар.
 • ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Механізми нікотинової залежності
  Матеріали по темі


  • Нікотин (Nicotine)

   16.08.2016

  • Нікотинова залежність закладена в генах

   15.07.2008

  • Нікотинову залежність можна зменшити, продовжуючи палити!

   25.07.2008

  • Нікотинова залежність

   11.10.2010

  • Стадії нікотинової залежності

   29.12.2011

  • Нікотинові ацетилхолінові рецептори

   22.09.2014