Так від куріння чи не від куріння стає охриплим і хрипким голос курця? Чому «сів» голосом говорить Алла Пугачова, а у Катрін Деньов — давньої курця — голос залишився мелодійним і дзвінким?

Вплив куріння на голос

Питання впливу куріння на голос курця популярний, і досить широко обговорюється на відповідних ресурсах. Голоси, як водиться, розділилися: одні впевнені (і на своєму і на чужому досвіді), що голос курця набуває особливий тембр і висоту, інші наводять у приклад себе і близьких, і стверджують протилежне.

Істина, як водиться, посередині.

Грають роль спадковість і індивідуальні особливості організму — у кого-то голос від народження з легкої хрипотою, а хтось навіть після сильного ларингіту може витягнути високі ноти.

Крім того, причина зміни голосу може бути двояка: з одного боку куріння пошкоджує і погіршує трофіку тканин гортані і глотки, зокрема голосових зв’язок — і це стає провокуючим фактором хронічного запалення (ларингіту) або малігнізації (переходу запалення або папілом, дисплазії в рак).

З іншого боку, змінюється еластичність тканин гортані, трахеї, що призводить до зниження їх функціональності, але голосові зв’язки при цьому не порушуються чи зачіпаються мінімально.

Тоді голос сідає і хрипить від нестачі повітря, звуження голосової щілини, та й просто від задишки, типовою для курця зі стажем. Не дарма ж багато з них помічають, що з’являється хрипота після фізичного навантаження або під час розмови при ходьбі.

Ті, хто стежить за творчістю Алли Пугачової, можуть згадати, що високі ноти Примадонні не вдавалися протягом кар’єри. У неї і мелодика пісень була особливою, не вимагає витягування високих нот. Зате задушевності в голосі було хоч відбавляй.

У Христини, дочки її, голос теж з легким відтінком хрипоти з самого раннього віку. Так що, це скоріше сімейна індивідуальна особливість, а паління — можливо — дещо погіршило стан зв’язок, що втім, не надто на загальному тлі, помітно.

Катрін Деньов говорить мелодійно і досить м’яко, але якщо порівняти звучання і тембр її голосу у фільмі «Дівчата з Рошфора» і «Танцює в темряві», то очевидно, що з роками він став нижче і «віддає» легкої хрипотою.

Так що, тут можна припустити, що куріння все ж зробило свій негативний вплив. Втім, madame Deneuve неповторна і поза конкуренцією з будь-яким голосом і навіть за його відсутності.

Як відновити голос після куріння

Чи можна позбутися від осипшего в результаті куріння? Можна, і зазвичай це відзначають і сам кинув і його близькі. Правда, ефект саме поліпшення стану голосових зв’язок з’явиться не відразу — в середньому триває від півроку до півтора років. Що ж, варто потерпіти.

Адже за цей час має відбутися чимало змін:

 • відновиться кровообіг і живлення тканин, зв’язок та гортані, як наслідок — повернеться до колишньої (або майже незмінною) еластичність.
 • Нарешті, повинні зажити диспластичні вогнища, ерозії, мікроскопічні рубчики від опіків димом.

А які ліки та заходи можуть допомогти прискорити відновлення голосу? При ларингіті ліки зазвичай малоефективні — поки запалення не пройде, хрип і сіп так і будуть мучити пацієнта.

Обов’язково потрібно відвідати лікаря і сказати йому, що кинули палити і що стоїть питання відновлення голосу. Швидше за все, будуть призначені нескладні домашні фізіопроцедури: інгаляції соди або еуфіліну, трав’яних відварів, тепло на шию.

Потрібно виключити з їжі занадто гаряче і занадто холодне, гостре, солоне.

Негайного звернення до лікаря потрібно, якщо в процесі відновлення після відмови від куріння з’явиться біль в області голосових зв’язок, посилиться захриплість голосу або якимось чином зміниться його характер, з’явиться відчуття комку в горлі, незвичайна за зовнішнім виглядом, консистенцією, кількості слиз.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Прокурений голос
Голос
Куріння і голос
Матеріали по темі


 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Рак голосових зв’язок

  10.08.2010

 • Муслім Магометович Магомаєв

  17.08.2010

 • Чому від куріння грубіє голос

  17.08.2014