Вже в чому в чому, а у вдосконаленні та створенні знарядь вбивств людина перевершив сам себе. Єдине, що може посперечатися з цим – так це винахід все більш екзотичних і страшних способів повільного самогубства. Ха, подумаєш – намилена мотузка, упаковку снодійного або скальпель у ванній. Фі! Це вже кам’яний вік, батечку.

А ти спробуй меееедленно вбивати себе протягом кількох десятків років, та так, щоб неодмінно зіграти в ящик по частинах. Спочатку відправити у мати-сиру-землю одне з легень, потім частинку горла і гортані, ще трохи пізніше позбутися від не дуже-то і потрібних у сучасному суспільстві ніг, а вже потім возз’єднатися зі своїм четвертованным тілом цілком. На цвинтарі.

Хоча, звичайно, якщо вже ми хочемо жити(а ми цього ще хочемо), і по можливості жити здоровими, то нам вже нерідко доводиться ламати голову над тим, як уникнути, вберегти і відучити. Шкідливих звичок багато і кожен місяць їх стає ще більше. Але для кожної з них є свої універсальні правила.

Правило № 1. Профілактика краще, ніж лікування.

Прописна істина. Що і говорити.

Правило № 2. Позбутися шкідливої звички ніколи не пізно.

Правило спірне, але дієве. Пізно буває. Коли у твоєму тілі вже вирує рак, а імунна система давно пішла у відставку.

Правило № 3. Краще жити здоровим і багатим, ніж бідним і хворим.

Це вже точно. Особливо якщо врахувати той факт, що шкідливі звички відбирають у нас не тільки здоров’я, але і цілі статки. Багато людей з досить великими доходами під кінець життя опинялися на узбіччі. Навіть герцог Мальборо Уїнстон Черчілль витратив на свою пристрасть до сигар величезний статок. Лише диво вберегло самого відомого англійця від того, щоб його звичка не пустила його по світу.

Отже, правила три, але поговоримо ми про одне – найголовніше. Про профілактику. І, заради зручності, будемо говорити про нього на прикладі вживання тютюну. Не куріння, а саме вживання.

Найважливіший теза або, якщо хочете, правило профілактики: «Краще не починати, ніж потім кидати». Це тим більше актуально, коли доводиться відмовлятися не від звички кидати шкарпетки посеред кімнати, а від наркотичної залежності. А нікотин, як ми всі знаємо ще зі школи – це дуже небезпечний і важкий наркотик, до якого звикаєш в два рахунки, а відучуватися потім доводиться все життя. І то, часто, безрезультатно.

І якщо профілактика для дорослих — штука марна, в силу достатньо чіткого розуміння всієї небезпеки тютюну або будь-який інший «звички», то профілактика для дітей може принести по-справжньому приголомшливі результати. Діти-то, всупереч намаганням показати власну незалежність і опозиційність — істоти більш ніж осудні і вселяються. Так що, розглянемо профілактику як раз з оглядкою на дітей. А дорослі і самі підтягнуться якщо що.

Завжди і у всі часи кращою профілактикою будь-якої шкідливої звички був спорт. Або ж важка фізична праця. Примусьте людини бігати щодня по десять кілометрів або ж цілими днями махати кувалдою і через кілька днів він сам кине палити. Не дарма ж в бойових частинах нашої доблесної армії курців стає менше вже через місяць служби. Адже поєднувати любов до тютюну і багатокілометрові кроси просто неможливо.

Спорт, важкі фізичні навантаження, навантаження, пов’язані з високою витривалістю, будь-які заняття, що вимагають до себе великої уваги, були і залишаються найкращим профілактичним засобом від шкідливих звичок. Палити, пити і вживати інші наркотики люди починають не з-за пошуків щастя, а від нічого робити. Дайте людині гідне заняття, і він буде вам вдячний до кінця днів. Зрештою – жили ж ми якось без тютюну? І прекрасно жили…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Заходи
Матеріали по темі


 • Святкові дні москвичі проведуть під охороною

  31.12.2009

 • У Сочі почалася “полювання” на курців

  04.03.2010

 • Макет курця відтворює бронхіальний кашель

  14.03.2010

 • У Молдові заборонили рекламу тютюну та алкоголю

  14.03.2010

 • Водіям красноярських автобусів заборонено палити за кермом

  14.03.2010

 • Наш вибір: здоровий спосіб життя

  14.03.2010