Про шкоду куріння написано і сказано настільки багато, що вже важко уявити собі, що ще нового можна тут сказати? А не обов’язково говорити про новий! Якщо люди не розуміють очевидні речі або відмовляються вірити в них, то будь-які аргументи, доводи та факти для цих людей завжди залишаться порожнім звуком або ж дезінформацією.

І поки точаться суперечки між курцями і людьми вільними або ж звільнилися від куріння, тютюн тихою сапою веде багатотисячні екскурсії на кладовищі… без повернення. Тютюну абсолютно плювати на наші суперечки. І йому плювати – кого вбивати.

Ми часто звинувачуємо тютюн в тому, що він став чумою XXI століття і отруює життя всьому людству. А, власне кажучи, причому тут тютюн? Хіба це якийсь вірус, що поширюється по планеті сам собою? Або ж тютюн – це заразна хвороба? Немає. Тютюн – всього лише один представник з незліченної кількості рослин, що населяють нашу планету. А всі біди від нього – наслідки людської життєдіяльності. У самій-то справі, не тютюн ж змушує нас палити? І не сам себе він закручує в папір або набиває в трубку? Ну да ладно.

Куріння шкодить нашому здоров’ю. Куріння вбиває. Куріння стає причиною безпліддя та імпотенції. Куріння – причина синдрому раптової смерті немовлят. Куріння – загроза існування людської цивілізації. Куріння – друга основна причина смерті у світі…

Тепер ніхто не скаже, що він цього не знав. Тепер всі курці будуть бачити написи про шкоду куріння на пачках сигарет і їм залишиться тільки два вибору повірити цим написам або не повірити. Не можна сказати, що всі до єдиного курця, в кінцевому підсумку вмирають від тютюну. Але якщо ніщо не завадить тютюну, то причиною смерті буде саме він. Людина може загинути в катастрофі або на війні, бути вбитим якими-небудь грабіжниками або бандитами, просто стати жертвою нещасного випадку або впасти жертвою хронічної хвороби, викликаної не тютюном. Наприклад – цирозу печінки.

Небезпека тютюну для організму курця важко перебільшити. Якщо людина викурює пачку сигарет в день протягом року, а курців, що викурює пачку в день – більшість, то смоли і кіптява, що потрапили в легені разом з димом, залишаться там на три роки в обсязі 150 кубічних сантиметрів. Уявляєте собі? Всього за один рік куріння у ваших легенях буде стільки ж канцерогенну отрути, скільки її би вліз в двигун мотоцикла «Мінськ» або в легкий сучасний скутер. А саме цей наліт і викликає рак легенів, трахеї, бронхів і всіх інших органів дихання. Додайте туди нікотин як одне з найбільш потужних наркотичних речовин, і перед вами постане жахлива картина того, до чого призводять наші забави з тютюном.

Часто наша молодь ігнорує всі попередження про шкоду куріння. Мовляв, я вже три роки курю і все нормально. А от не всі! Куріння може не доставляти занепокоєння навіть двадцять років, а потім вбити людину за якісь 4-5 місяців. Поки організм молодий, він цілком успішно перетравлює всі отрути і канцерогени. Ціною власного життя. Кожна затяжка мобілізує все нові й нові ресурси організму. І так відбувається до тих пір, коли організму вже нічим боротися проти постійного отруєння.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода куріння
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Яку дію надає куріння на ваш організм

  03.02.2008

 • Кидай курити! І переконай іншого…

  16.08.2008

 • Про шкоду паління

  22.09.2016

 • Дядько-курець

  08.02.2009