Піднімаючи питання небезпеки куріння в дитячому і підлітковому віці, набагато частіше увагу приділяють медичним аспектам цієї проблеми. При цьому про шкоду куріння для школярів з точки зору успіхів у навчанні та соціалізації говориться мимохіть, тобто вони маються на увазі, але не конкретизуються.

А адже куріння для дітей шкільного віку — серйозний фактор, що прямо і побічно створює масу проблем, типових саме для дитячого і підліткового шкільного віку.

1 – 4 класи

Школярі молодших класів ще не володіють повною мірою фізіологічними здібностями до навчання. Це вік(6-10 років) — час дозрівання деяких відділів головного мозку і нервової системи, які в подальшому будуть збирати, нагромаджувати, аналізувати, систематизувати і в потрібний час правильно використовувати отриману інформацію.

Ось чому діти раннього шкільного віку непосидючі, не завжди правильно і в повному обсязі розуміють значимість виконання домашнього завдання, а в процесі навчання для них важливий змагальний і розважальний елементи.

Нікотин, впливаючи на нервову систему, зайво активізуючи її, а також порушуючи діяльність гормональної сфери, викликає у дітей стан постійного нервово-психічного збудження, абсолютно не поєднується з вимогами шкільної дисципліни.

У цьому випадку про шкоду куріння для школярів свідчать проблеми з поведінкою школярів, які не піддаються коригуванню навіть після періоду адаптації до умов дитячого навчального закладу.

Середня школа

Відставання в навчанні, проблеми з концентрацією уваги, запоминаемостью, відтворенням інформації в молодших класах посилюються в середній школі. База практично відсутня або ці базові знання початкової школи деформовані.

Навчання в середній школі не представляє можливим коригування порушень, наявних у дітей, які постійно піддаються впливу тютюнового диму – на це просто не вистачає часу ні в школі в педагогів, ні вдома у батьків.

Діти відстають у навчанні, але при цьому не мають показань для навчання в спеціалізованій школі, а програма масової школи їм явно не по плечу. І тут простежується шкоду куріння для школярів — хронічно звужені судини головного мозку не доставляють до його відділам достатньої кількості поживних речовин, викликаючи нейролептичний синдром, що характеризується постійною сонливістю, астенизацией, труднощами в навчанні.

Випускні класи

Старший шкільний вік сам по собі складний період дорослішання, становлення особистості. Про те, як важко проходить цей період знають всі. Ще складніше протікає він у підлітків і юнаків, які страждають наркотичною залежністю, в тому числі нікотинової.

Особистість людини не може гармонійно розвиватися, якщо домінує думка про те, де дістати сигарети, як уникнути покарання від педагогів, як «звільнитися» від повчань батьків. Це один з аспектів негативного впливу будь-якого патологічного пристрасті.

У період пубертата, різкого стрибка в фізичному розвитку, під час статевого дозрівання організм витрачає колосальну кількість енергії на підтримку цих процесів. У курців ж частина енергії змушене витрачається на боротьбу з хронічною інтоксикацією і на відновлення організму від токсичного впливу нікотину.

Шкоду куріння для школярів у цьому випадку тотальний: страждають і фізичні і психічні функції. Природно, що таке неблагополуччя в старшому шкільному віці позначається на подальшому житті.

Під загрозою в першу чергу органи дихання, судинна система, стан шкіри, розумові здібності, фізична витривалість, лібідо і сексуальне життя, дітонародження.

Тема про шкоду куріння для школярів практично нескінченна. Фактично це найгостріша медико-соціальна стріла, спрямована в дуже вразливу мішень — майбутні покоління. Але, на жаль, звичне ставлення з боку батьків, педагогів, медиків і соціальних служб не дозволяє сподіватися, що найближчим часом щось кардинально зміниться.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Вплив куріння на підлітків
Шкода куріння
Підліткове куріння
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • (Климовск) В ПМК «Підліток» пройде лекція про шкоду паління

  08.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Барнаульские школярі намалювали соціальний мультфільм «Димок»

  26.08.2007

 • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

  24.09.2007

 • Конвенція про права дитини

  24.09.2007