Кальян курили здавна. В якості тютюну спочатку використовували все, що попадеться під руку: корінці і листочки всіляких рослин вимочували в різних настоянки, сиропах. Зараз же в якості тютюну використовують «массель» (або маассиль).

Це суміш спеціально оброблених сортів тютюну, з полегшеним вмістом нікотину та шкідливих смол. Тютюн після обробки вимочується в патоці, що надає певний смак. Патока робиться з тростини з фруктовими соками, винами, ароматизаторами. Таким чином, массель – це приготовлений за спеціальною технологією тютюн для кальяну з певним смаком. Зараз існує система стандартів, згідно якої виробляють кальянний тютюн. Вміст нікотину в масселе досить мало, щоб не викликати нікотинову залежність. В середньому це від 0,5 до 0,05 відсотка на пачку в 50 гр. При жорсткій конкуренції виробники тютюну домоглися зниження рівня смол до 0 відсотків.

Існує думка, що куріння кальяну завдає набагато більше шкоди здоров’ю, ніж куріння сигарет. Наведу кілька спростовують фактів. По-перше, в сигареті тютюн безпосередньо стикається з вогнем і дим від нього забирає в легені все смоли, домішки і нікотин, що міститься в ній. У кальяні існує прошарок з повітря, яка не дає тютюну згоріти. Кальянний тютюн всихає, але не горить, що не дозволяє потрапити в дим всіх домішок, які в ньому містяться. По-друге, основна складова кальянного диму – гліцерин (до 95 відсотків), нешкідливий для організму продукт. При високій температурі він переходить в летючий стан і дає густий білий дим. Ніж вологіше тютюн – тим густіше і більше диму. Сигаретний тютюн утворює дим від горіння тютюну, вбирає в себе все смоли, нікотин, канцерогени та інші продукти згоряння. По-третє, кальянний дим очищається:

 • проходячи через воду
 • на шляху через шахту (кальянная трубка) і шланг, адсорбуючи на стінках шкідливі речовини.
 • Вода вбирає в себе залишилися домішки.

  Ніхто не стверджує, що куріння кальяну шкодить (як і будь-куріння), але воно завдає набагато менше шкоди організму, ніж сигарети. Наприклад, кальян піднімає тиск, розширює судини. Після куріння кальяну можна відчувати головний біль, запаморочення. Це залежить від того, наскільки правильно зроблений кальян. Дуже не рекомендується змішувати куріння з алкоголем, т. к. це найбільш часто призводить до поганого самопочуття, аж до втрати свідомості. Настійно не рекомендується курити кальян на голодний шлунок. Любителі кальяну кажуть: «кальян просить їжі».

  Важливо правильно приготувати кальян і стежити за температурним режимом. Тютюн не повинен згоріти, якщо тютюн почав диміти — з’являється гіркота в горлі, втрачається смак, дим перестає бути густим. Такий зіпсований тютюн можна вже не продовжувати палити, викинути або забити новий. Між фольгою і тютюном в чашечці має бути прошарок повітря, оптимально – один сантиметр.

  Куріння кальяну є давньою східною традицією, жоден звана вечеря, як і жодна інтелектуальна бесіда не обходилися без нього. Сьогодні кальян поширений у всьому світі, його курять навіть там, де немає східної культури. Існують ціла традиція куріння кальяну. Це не просто відпочинок в колі друзів, а ціла церемонія….

  Не забувайте про те, що ця стаття носить рекламний характер, і викладення автора про шкоду кальяну не збігаються з дослідженнями!

  Згідно широко поширеній помилці, куріння кальяну менш небезпечно, ніж паління звичайних сигарет. Затягнуті димом кальяну приємна і легені курця її не відчувають. Крім того, багато хто вважає, що шкідливі речовини фільтруються водою в скляній посудині кальяну.

  На ділі відбувається щось протилежне – тютюновий дим охолоджується водою, а це сприяє тому, що він доходить до найвіддаленіших частин легень. Дослідження показали, що вміст нікотину в крові курців кальян більше ніж у курців звичайні сигарети або тютюн.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Куріння кальяну
  Матеріали по темі


  • Кальян та здоров’я

   04.07.2007

  • Останні дні для кальяну

   04.07.2007

  • Конкурс кальянників відбудеться в Єкатеринбурзі

   14.07.2007

  • Кальян шкідливіший сигарети

   29.07.2007

  • У Німеччині оголосили війну курцям і виробникам тютюну

   12.08.2007

  • Шкода куріння кальяну

   04.08.2008