Занадто багато їжі, алкоголю і сонця є причиною почастішання випадків захворювань деякими формами раку, попереджають британські експерти. Кількість захворювань на меланому, найбільш небезпечною формою раку шкіри, збільшилася у світі за останні 10 років на 40%.

Сара Хиом, директор інституту онкологічних досліджень Великобританії заявляє на цей рахунок: «Ми стурбовані швидким зростанням випадків захворювання на злоякісну меланому. Парадокс в тому, що в більшості випадків захворювання можна запобігти, якщо уникати палючого сонця і не одержувати сонячних опіків».

У свою чергу куріння і надмірне вживання алкоголю призвели до збільшення на 25% випадків раку порожнини рота. Куріння також — головний обвинувачений у поширенні раку легенів. У Білорусі за останні 10 років 40 тисяч чоловіків захворіли на рак легенів. Серед них 35 тисяч курять. Рак легенів вважається одним з найскладніших у лікуванні, так як ефективні методи лікування даного типу пухлини поки не розроблені.

Британські дослідники зазначають, що приблизно половина всіх ракових захворювань можна запобігти шляхом зміни стилю життя. І справа не тільки у відмові від шкідливих звичок. Наприклад, крім іншого, мова йде про контроль ваги. Вчені стверджують, що за останнє десятиріччя значно почастішали випадки раку нирок і раку матки, пов’язані саме з проблемами надмірної ваги у жінок. Доведено, що такі форми онкології розвиваються в два рази частіше у жінок, що страждають ожирінням, ніж у жінок з нормальною вагою.

Медики впевнені, що кожен може зменшити ризик захворювання на рак, уникаючи куріння, підтримуючи здоровий вагу, дотримуючись збалансованої дієти з великою кількістю фруктів і овочів, регулярно виконуючи фізичні вправи.

Поки одні медики закликають нас до здорового способу життя, інші шукають способи боротьби з раком. Інтенсивне ультразвукове випромінювання, спрямоване на злоякісну пухлину і викликає її вібрацію, може стати ефективним методом лікування раку, вважають фахівці Університету Дьюка в Дареме (Північна Кароліна, США). При такому впливі власна імунна система хворого починає активно знищувати пухлину і її метастази, повідомляє Lenta.Ru.

Сфокусоване ультразвукове випромінювання високої інтенсивності (High-intensity focused ultrasound, HIFU) вже досліджується й використовується для лікування злоякісних новоутворень в Європі, США та Китаї. Однак досі застосовувалася така його інтенсивність, яка знищує ракові клітини, розігріваючи їх.

Принципова відмінність роботи американських дослідників у тому, що спрямований ультразвук викликає лише вібрацію пухлини, порушуючи цілісність мембран її клітин. При цьому клітинне вміст, що містить безліч антигенів, надходить у кровотік. Імунна система розпізнає ці антигени і продукує клон відповідних протипухлинних лімфоцитів, які розпізнають і знищують як основну пухлину і її метастази поза залежності від їх розташування.

Тепер проходять досліди на тваринах. Якщо результати експерименту виявляться у людей, дана методика зможе ефективно лікувати рак без оперативного лікування. Це особливо актуально при лікуванні хворих з метастазами в такі важливі органи, як мозок і легені, оперативне втручання на яких утруднено.

Нагадаємо, що в організмі будь-якої людини утворюються тисячі ракових клітин на добу, але в нормі вони розпізнаються і знищуються імунною системою. При порушенні протипухлинного імунітету одна з таких клітин шляхом безконтрольного розподілу розвивається в злоякісну пухлину. Частинки цієї пухлини з током крові розносяться в інші органи, формуючи метастази. Як показало американське дослідження, стимуляція раковими антигенами може відновити протипухлинну активність імунної системи.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння