“Хіба не знаєте, що ви – храм Божий і Дух Божий живе у вас? Якщо хто розорить храм Божий, того покарає Бог, бо храм Божий святий, а цей храм – ви” – 1 Кор. 3:16,17.

Моз СРСР до своєї “смерті” нелицемірно попереджав з кожної сигаретної і цигаркової пачки про шкоду куріння для здоров’я. Це попередження читали генсеки покійною компартії і палять священики, і їх димлять парафіяни.

Добре б пам’ятати відточену часом народну мудрість: “Полюбив тютюн – попереду рак”, “Куриш сам себе губиш”, “Тютюн і вино з хижак заодно”, “Хто до себе суворий, той і здоровий”. Але, на жаль, у диявольськи жорстокий полон тютюнокуріння щорічно потрапляють все нові мільйони дітей(!), жінок(!!) і чоловіків. У світі під тютюн відведено близько 5 млн. га родючих земель, з яких можна було б зібрати 10-20 млн. т зерна пшениці. За рік на планеті викурюється майже 4 тис. млрд. сигарет вартістю 100 млрд. доларів.

Середній курець викурює 2860 сигарет. У тютюновому димі міститься до 6 тис. різних компонентів, 30 з яких – натуральні отрути: нікотин, бензопрены, нітрозаміни, чадний газ. Смертельна доза нікотину для людини – 50-100 мг; саме така доза поступає в кров після викурювання 20-25 сигарет. Рятує частково дрібність по часу і дозі надходження отрути всередину, та знешкоджуючі видільні функції органів людини.

Через багатокомпонентності тютюнового диму практично жодна система, жоден орган людини не залишаються без отруйної дії, що виражається в погіршенні пам’яті, уваги, затримки розвитку дітей, безпліддя, порушення вагітності, вроджених потворність, у перекрученні чи зниження терапевтичного ефекту при лікуванні ряду захворювань. Токсичність тютюнового диму в 4,25 рази перевищує токсичність вихлопного газу автомобіля, вище токсичності видихуваного некурящим людиною повітря в 1100 разів.

Викурювання однієї цигарки рівнозначним перебуванню поблизу жвавої автомагістралі протягом 16 годин (Ст. Ст. Деларю “Згубна сигарета”, М., Мед. 87 р.). Ризик захворювання раком легенів у выкуривающего в день по 1 пачці сигарет в 30 разів вище. Рівень смертності в 8-10 разів перевищує смертність від дорожньо-транспортних пригод. Куріння обумовлює більш 80% всіх смертей від ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда) та хвороби судин.

Кожен табакур – безсовісний егоїст; він не бачить і не помічає нікого, до кого тягнеться змія отруйних парів, хто задихається від смертельного смогу, що виходить з його рота. Потік диму, що вдихається курящим, складає 32%, а велика частина диму виділяється в навколишнє середовище для некурців. Перебування протягом восьми годин у закритому приміщенні, де курять, рівнозначно куріння більше 5 сигарет; при цьому вдихається до 14 мг речовин, що викликають рак і затримуються в легенях до 70 днів (О. С. Раб Даль “Куріння” М., Мед., 88 р.).

За повідомленнями ВООЗ в різних країнах світу курці складають від 20 до 50%. Так, мільйони жінок сьогодні курять, передчасно старіючи, гублячи здоров’я своє і своїх дітей, майбутніх і народжених (“О скільки ніжності і грації лягло під меч емансипації!” – В. Д. Кузьмін “Куріння, ми і наше потомство”, М. Сов. Зростав. 89 р.)

Курящий є алегорія отруйного Змія-Горинича з казки: з рота вогонь виходить у нього, а з ніздрів дим, отруюючи все навколо. Лев Толстой – архієретик за Писанням, але збагнув, однак: “…я сам колись курив і не можу повірити зараз, що міг тримати в руках колись цю гидоту”. Звідси виходить, що всякий палить є мерзотник.

Журнал “Здоров’я світу” нагадує, що палить тютюн є самогубець, втрачає 12-15 років життя, а останні 20 років життя отруює землю кашлем, виверженням мерзенної слини (“інші ж народи, що походять від Адама, Ти сказав, що вони ніщо, але подібні слині, і все множество їх Ти порівняв краплях, каплющим з посудини” – 3 Ездр. 6:56). Народи Півночі навчилися пити і жити з люлькою в зубах, і обмежили термін життя в 34 роки.

Людина перекрутив шлях і свої розум (“Голос чути на висотах лисих горах, плач благальний синів ізраїлевих, що вони спотворили дорогу свою, забули про Господа, Бога свого” – Єр. 3:21), називаючи себе мудрими, збожеволів, і замість потрібного для життя: хліба, води, повітря, житла, одягу (Сір. 29:24; 39:32), включив в щоденний раціон і нічний(!) вкрай погана, руйнівний, самогубне, влагая у закрутку троеперстно тютюн, тримаючи двоеперстно смердючу гидоту.

Людське серце людське і вкрай зіпсовано і від особи як би віруючого запитує: а де в Біблії сказано про заборону тютюнопаління? Якщо-де сказано, то він перестане палити, напевно знаючи, що слово “тютюн” не могло бути в Біблії. У Європі з’явилася лише з відкриттям Америки Колумбом, а отримало в Росії масове поширення при російською тирані і антихриста – ПетреІ. У Біблії немає слів про те, що не можна їхати на червоне світло, про небезпеку радіації, Сніду, про порнографію, про заборону протизаплідних засобів, абортів, “жуйок”.

“Бо він лестить себе в очах своїх, ніби відшукує беззаконня своє, щоб зненавидіти його; слова уст його-неправда і лукавство; не хоче він вразумиться, щоб робити добро; на ложі своєму замишляє беззаконня, стає на шлях недобрий, не гребує злом” – Пс. 35:3-5.

Тютюнопаління є розпуста, тобто те, що для людини не передбачено при його творенні. Рота курця – клоака. Для тіла потрібен повітря, а не чадний газ з нікотином. І хто позбавляє своє тіло потрібного для життя, руйнує тіло, того знівечить Бог, позбавить життя цього і Царства Небесного (Як. 2:6).

З людського серця виходить розпуста (Марк 7:21-22, Рим. 1:28, “щоб мені не оплакувати багатьох, які згрішили і не покаялись у нечистоті, блудодеянии і непотребстве, яке робили” – 2 Кор. 12:21, Гал. 5:19). Демони вимагають диму жертв идольских спалення та тютюнопаління і цієї витонченої матерії тютюну, сполученого з похіттю злого серця (Іоан. 8:44).

Кадят демонам, дияволу майже безперервно. “Уста палить – демонская кадило”, – говорить св. Іоанн Кронштадтський. І якщо навіть дозволене куріння пахощів з кадила священика огидно Бога (“Не носіть більше дарів марних: кадило огида для Мене воно; новомісяч і субот, святкових зборів, не можу терпіти: беззаконня — і святкування!” – Ів. 1:13), коли люди живуть в гріху, то що говорити про демонської кадилі зі смертоносним, самовбивчим димом? (“І вийшов огонь від Господа, та й поїв тих двісті й п’ятдесят чоловіка, що приносили кадило” – Чис. 16:35).

І ось бачимо, як почорніли особи курців (Послання Єр. 20), як вся земля осквернена мерзотою недопалків. Бажаючи сказати про себе добру, пишуть: “без шкідливих звичок”, маючи на увазі також, звичайно ж, і тютюнопаління.

Курити починають жартома, крадькома, а кинути не можуть по серйозному, пропалюючи собі легкі, вражаючи всі 5 органів чуття. За самогубців ні приношення, церковного відспівування (“Питання 14: Якщо хтось, будучи поза себе, підніме на себе руки, або повержет себе з висоти: за таковаго має бути жертва, чи ні? Відповідь: Про це священнослужитель повинен разсудити, справді, будучи поза розуму, зробив це. Бо часто близькі до постраждалому від самого себе, бажаючи достигнути, нехай буде дар і молитва за нього, неправдуют і глаголют, яко був поза себе. Може ж бути, бо вчинив це від образи человеческия, або по іншому якої нагоди від малодушності: і про таке не личить бути жертва, бо є самогубець. Тому священнослужитель неодмінно повинен з усяким старанням испытывати, та не підпаде осуду.” Тім. 14).

У житії св. Пахомія (15 травня) сказано про те, як за недогляд в одному монастирі покінчили життя самогубством дві черниці і як св. Пахомій відлучив від св. Причастя весь монастир на 7 років. Сьогодні гинуть мільйони від тютюну щорічно, і хто відлучив цих самогубців і вбивць, забирають здоров’я та життя у тих, хто з ними живе?

Табакур не повинен входити в храм з цією мерзотою (“Всяку мерзоту Господь ненавидить, і неприємна вона боїться Його” – Сір. 15:13, “Вернися до Всевишнього, і отвратись від неправди, і сильно возненавидь мерзота” – Сір. 17:23, “він вважає нас мерзотою і віддаляється від шляхів наших, як від нечистот, ублажає смерть праведних і гонорово називає батьком своїм Бога” – Прем. 2:16) .

Люди ставлять собі на славу те, що роблять мерзоту (“…ставить собі славу, що робить гидоти” – Прем. 15:9, “не будеш їсти жодної гидоти” – Втор. 14:3). І хоча ніяка трава не заборонена людині в їжу, але, як Василій Великий говорить, не об’їлися ж ми блекоти, щоб їсти блекоту; додамо: і тютюн, і все наркотичне, токсикоманію (“Коли ти ввійдеш до того краю, що дає тобі Господь, Бог твій, то не навчися чинити такого, як гидота які робили ці народи” – Втор. 18:9, “та й усі зверхники священиків та над народом багато грішили, шануючи гидоти поган” – 2 Пар. 36:14).

У царювання Олексія Михайловича по строгості вдач, греків, завозили тютюн, і курців, відправляли в Сибір “ловити соболів”, а в інших країнах різали губи, нюхав тютюн – носи, трубку просували в ніс і возили по місту на віслюку обличчям до хвоста (“і возгнушались законом Моїм, не зрозуміли його, але знехтували, коли ще мали свободу і коли ще отверсто було їм місце для покаяння, ті пізнають Мене по смерті в муках” – 3 Ездр. 9:11, “лукавство гидота для губ моїх” – Пр. 8:7).

Так як робить гріх, є раб гріха, то палять робляться абсолютно безвольними людьми без честі і совісті, і у кожного першого зустрічного можуть запитати цієї гидоти, хоча хліба запитати не вирішуються (“…вони обрали власні свої шляхи, і душа їх знаходить задоволення в мерзоти їх” – Ів. 66:3. “Ті, що їдять мерзенне – всі загинуть” – Ів. 66:17). І скільки грошей пішло на цю мерзоту! (“Від юності нашої ця мерзота пожирала праці отців наших, овець їх і волів, їхніх синів та дочок їхніх” – Єр. 3:24, “Соромляться вони, роблячи ці мерзоти?” – Єр. 6:15) – анітрохи.

Ідолом є все, чого людина служить Богу, без чого не може жити, хоча воно і шкідливо йому (“Бо Юдині сини чинять зло в Моїх очах, говорить Господь, поклали гидоти свої в тому домі, що над ним кличеться ім’я Моє, щоб осквернити його” – Єр. 7:30, 3. “Тому так промовляє Господь: запитайте між народами, чув хто таке оце? вкрай мерзенні справи зробила діва Ізраїлева” – Єр. 18:13).

Найдорожче у людини – серце, включена не жертвою вечірньої молитви, приносити як фіміам запашний, але з демонської кадильниці піднімаються клуби смерті, як з пекла; і серце “мерзоту запустіння на святому місці (Дан. 9:27).

Воістину, що у людини високо, “то огида перед Богом” – Цибулю.16:15. І тільки Бог може “вирвати з зубів його” цигарку (Зах. 9:7), тому що в Царство Небесне “не увійде хто чинить гидоту й неправду” – Об. 21:27.

Кажуть, обманюючи себе, що немає ніякої шкоди від паління, що у нього дід курив з 5 місяців до 500 років і був здоровий. Таку байку вклав сатана в уста відданих цьому сатанинському рабства.

Один ревнитель святості довго боровся проти тютюнопаління, і одного разу його самого побачили які торгують тютюном. Всім покупцям він так рекламував цю лиху пожадливість: “Хто буде палити, той ніколи не постаріє, того не обкрадуть злодії, того не вкусить собака”. – “Як це може бути?” – “Тому що палить помре в молодих літах – не постаріє, буде кашляти всю ніч – злодій не полізе до того, хто вдома і не спить, і собака не підступиться до того, хто йде з палицею, а у курящого стільки хвороб, що йому на двох ногах не встояти, потрібні підпори”.

Палить одночасно ворогує проти двох заповідей любові. Він ненавидить Бога, бо перекручує призначення доброго Божого творіння – тютюну, придатного для знищення шкідників у городі, і від парші овець; а так само він зіпсував добру землю під тютюн, отруїв всіх обробляють його, бо у них масові викидні і недокрів’я; перевів на курильну папір тисячі гектарів лісу, по недбалості спалив цілі гаї і вдома, показав поганий приклад підростаючим, зненавидів чисте повітря, отруює самого себе і ближніх. Це егоїст, тиран, що ненавидить все живе, і це особливо відчувають бджоли.

“Яка сумісність Храму Божого тіла нашого) з ідолами (тютюном)?” – 2 Кор.6:16. Св. Венедикту (14 березня) вороги вклали отруту у вино і проскурку, але … ворон забрав отруєне в пустелю. Вистачить ворон нині, щоб винести всю тютюнову отруту?

У курящої зруйнована нервова система, тому так легко проникає диявол у курців з іншими вадами.. У курящого “зірвані петлі”, він гнівається, гнівливий, похотлив до мерзенного, – з-за димової завіси він не бачить неба (“але кожен спокушується, захоплюючись й тішачи себе мріями власною похіттю” – Як. 1:14 “бо нечестивий хвалиться хіттю душі; користолюбцю ублажає себе” – Пс. 9:24).

Бажаючий прийняти святе Хрещення, ще до прийняття його в оголошені, повинен відстати від цього самогубного заняття. (“Як слухняні діти, не спілкуйтеся з колишніми похотями, що були в невіданні вашому” – 1 Петро. 1:14, “Улюблені! прошу вас, як прибульців і мандрівників, віддалятися від плотських похотей, що повстають на душу” – 2:11, “якими даровані нам великі й дорогоцінні обітниці, щоб ви через них стали учасниками Божої істоти, утікаючи від пануючого в світі розтління похіттю” – 2 Петро. 1:4;

“Це ропотники, нічим не задоволені, що надходять по своїх пожадливостях (нечестиво і беззаконно” – Іуд. 16; “то й видав їх Бог у пожадливостях їхніх сердець на нечистість, щоб вони самі знеславляли тіла свої” – Рим. 1:24; “між якими й усі ми проживали колись у наших плотських пожадливостях, виконуючи волю тіла й думок, і з природи були дітьми гніву, як і інші” – Еф. 2:3; “Бо ви померли, і життя ваше поховане з Христом у Бозі” – Кол. 3:3).

Не дозволяйте дітям навіть у вигляді гри вкладати в рот подобу цигарки (“стережися Молодечих пожадливостей, тримайся правди, віри, любови, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця” – 2 Тим. 2:22, “навчає нас, щоб ми, відкинувши нечестя і мирські похоті, цнотливо, праведно і благочестиво жили в нинішньому столітті” – Тит. 2:12, “Бо ми були колись незмислі, неслухняні, заблуждшие, були раби похотей та розкошам, жили в злобі та в заздрощах, були бридкі, ненавиділи один одного” – Тит. 3:3).

Допоможи нам, Господи, та не покладемо “перед очима речі нікчемної” – Пс. 100:3. Бо смердючий дим і вогонь прообразуют той вічний незгасима геенский полум’я мук, в якому будуть мучитися після Страшного Суду всі курці-самогубці, полонені дияволом при житті земної цією згубною пристрастю, чумою XX століття.

Де тютюн, там немає молитви, посту, цнотливості, але жорстокість, нестриманість, дратівливість. Покайся, звернися до Христа, нехай порятує тебе від прокази гріха.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і релігія
Куріння і церква
Матеріали по темі


 • На Україні тепер заборонять палити в храмах

  14.08.2008

 • Тютюновий самогіпноз

  18.12.2008

 • Рада преподобного Силуана Афонського

  18.12.2008

 • Рада преподобного Амвросія Оптинського

  18.12.2008

 • Молитва від пристрасті куріння преподобного Амвросія Оптинскому

  18.12.2008

 • Молитва недугующего пристрастю куріння

  18.12.2008