Шкільний урок про куріння — один з важливих елементів виховання дітей. Безумовно, марно чекати, що від двох-трьох занять буде максимальний ефект. Але планомірне просвіта, регулярне проведення заходів з профілактики куріння, у тому числі з використанням мультимедійних засобів і Інтернету, допоможуть сформувати в дітей переконання про здоров’я як головної цінності.

Загальні рекомендації

Уроки, що розкривають тему шкоди куріння, включені в програму з предмету валеологія. У початковій і середній школі подібна тема розглядається на уроках ОБЖ. Урок рекомендується проводити у формі узагальненого заняття, з включенням наочних посібників.

У початковій школі надлишок ілюстративного матеріалу може викликати парадоксальну реакцію, зробивши стимулюючий ефект, підігрів інтерес до самого куріння. Тому для дітей до 10 років краще підібрати не більше 5-7 ілюстрацій, серед яких повинні бути поширені — наприклад, перекреслена сигарета в червоному колі.

Вони знайомі дітям, сенс їх приблизно зрозумілий, але при цьому молодші школярі дуже активно відгукуються на пропозицію придумати власну трактування вже знайомих символів і зображень. У процесі такої роботи, вчитель повинен коригувати розповіді дітей, підводячи до думки про шкоду куріння, у тому числі пасивного.

У середній школі учні люблять самостійно придумувати якісь символи, гасла, гасла, нескладні сан. бюлетені у вигляді коміксів. Потрібно обов’язково враховувати це, і вводити такий інтерактивний елемент в урок. Ілюстрації на медичну тему дуже популярні (фотографії, мікро – і макропрепараты), але обов’язково вимагають грамотного супроводу, без залякувань.

Великий інтерес викликає взаємне анкетування — питання анкети повинні бути підготовлені заздалегідь і перевірені педагогом. Необхідна допомога вчителя і в оцінці та аналізі отриманих результатів.

Старшокласники віддають перевагу самостійну підготовку і проведення таких уроків. Кращий результат приносять тематичні завдання, придумані вчителем і активом класу, і заздалегідь роздані учням у відповідності з їх побажаннями. Це можуть бути соціологічні опитування серед родичів і друзів, відеофільми та фотоматеріали, зняті школярами, самостійно підготовлені нескладні макропрепараты (рослини, вода, вата).

Ілюстративний матеріал у старшій школі може бути досить агресивним, але при цьому з реалістичними наслідками, підтвердженими фактами, викладками, дослідженнями та цифрами. Також старшокласники активно відгукуються на перегляд зображень і фільмів, які зачіпають тему дитинства, старості, важких хвороб, тобто тих, які викликають емоції співчуття, жалості, бажання захистити, допомогти.

Приблизний план проведення

 • Організаційні моменти.
 • Звернення вчителя, вступна частина.
 • Виклад нового матеріалу з демонстрацією ілюстрацій.
 • Закріплення матеріалу.
 • Підведення підсумків.
 • Завдання додому.
 • Оцінка ЗУН.
 • У середній і старшій школі новий матеріал може пояснюватися самими учнями з допомогою вчителя. У початковій школі рекомендуються типи уроків про куріння: урок формування нових знань у вигляді уроку-лекції.

  У середній школі урок про куріння рекомендується проводити у вигляді вивчення нового матеріалу — проблемний урок-мультимедійний урок, урок-інсценізація, комбіновані уроки.

  У старшій школі активно використовуються типи: урок формування нових знань у вигляді уроку-дослідження, навчальної конференцій, уроки-екскурсії, проблемного уроку про куріння. Також в старших класах популярні уроки, спрямовані на застосування знань на практиці: рольові і ділові ігри, захист проектів, конференція.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  План проведення шкільного уроку про куріння
  Заходи з профілактики куріння
  Матеріали по темі


  • Профілактика проблеми тютюнопаління серед молоді

   25.08.2009

  • Профілактика куріння

   18.07.2015

  • Підліткове куріння

   30.08.2010

  • Дітям про шкоду куріння

   26.06.2011

  • Твір про шкоду куріння

   15.08.2011

  • Презентація про шкоду куріння

   15.11.2011