Таблетки під’язикові Нікоретте — звична і зручна форма одного їх препаратів нікотинозамісної терапії лінійки Нікоретте. В аптеках продаються упаковки з 30 і 100 таблетками — для зручності застосування їх на різних етапах лікування нікотинової залежності.

Структура статті

 • Склад
 • Форма випуску
 • Асортимент
 • Фармакологічна дія
 • Фармакодинаміка та фармакокінетика
 • Показання до застосування
 • Застосування та дозування
 • Побічні ефекти
 • Протипоказання
 • Передозування
 • Лікарська взаємодія
 • Особливі вказівки
 • Вживання з алкоголем
 • Застосування у дитячому віці
 • Застосування при вагітності та лактації
 • При порушенні функції нирок
 • При порушенні функції печінки
 • Інструкція по застосуванню
 • Що вибрати? Таблетки, пластир або спрей?
 • Відгуки курців
 • Відгуки психологів
 • Відгуки лікарів
 • Ціни в аптеках
 • Аналоги микротаблеток
 • Продукція спрямована на західний ринок
 • Продукція Нікоретте
 • Склад

  Активна діюча речовина — нікотин. У складі однієї таблетки — 6,14 мг нікотину дитартрата дигідрат, а в перерахунку на нікотин — 2 мг діючої речовини.

  Форма випуску

  Плоскі міні-таблетки Нікоретте майже білого кольору, іноді з невеликим відтінком кольору лимона, круглі з трохи скошеними краями, без ризики. На одній стороні видавлений напис «N2».

  Асортимент

  2 мг, 30 таблеток.

  2 мг, 100 таблеток.

  Фармакологічна дія

  Таблетований препарат для лікування нікотинової залежності.

  Фармакодинаміка та фармакокінетика

  Нікотин, що вводиться в організм не шляхом викурювання сигарет, надає аналогічне выкуренному дію. Це призводить до створення в крові достатньої концентрації нікотину і зняття синдрому залежності від нього.

  Микротаблетки Нікоретте можуть використовуватися не тільки для повної відмови від куріння, але і для зниження кількості викурених сигарет або зниження абстиненції у випадках, коли викурити сигарету немає можливості.

  Поміщена під язик таблетка повільно розчиняється і змішується зі слиною. Рівень pH слини оптимальний для всмоктування вільного нікотину, і він надходить у кров поступово, протягом усього часу розсмоктування таблетки і через деякий час після. По мірі транспортування нікотину кров’ю досягається стандартний об’єм розподілу його — 2-3 л/кг.

  Препарати НЗТ (містять нікотин) використовуються для лікування неспецифічного виразкового коліту (НВК).

  В організмі нікотин проходить ряд метаболічних перетворень, і сам нікотин та його метаболіти — їх понад 20, — виводяться печінкою, через сечовивідні шляхи (більшою мірою котинины). Період напіввиведення — близько двох годин.

  Показання до застосування

  Лікування тютюнопаління методом нікотинозамісної терапії. Зниження потреби в нікотині.

  Свідчення:

  • запобігання синдрому відміни при відмові від куріння;
  • необхідність зменшити кількість викурених сигарет;
  • запобігання абстиненції у випадках, коли необхідно тимчасово припинити куріння.

  Застосування та дозування

  Микротаблетки застосовуються під’язикової. Їх слід тримати під язиком до повного розчинення – близько 30 хвилин.

  Дозування микротаблеток Нікоретте підбирається виходячи з того, скільки сигарет пацієнт звик вживати в день:

  • Більше пачки (20) – 2 таблетки дозою по 2 мг за один прийом.
  • Менше пачки – одна таблетка за один прийом.

  У день рекомендується вживати не більше 30 таблеток.

  Крім микротаблеток, в асортимент Нікоретте входять пластирі та жувальні гумки.

  Побічні ефекти

  Небажані реакції при прийомі таблеток нікотину схожі з такими при прийомі нікотину в інших лікарських формах і є дозозалежними. Більшість небажаних реакцій виникають у пацієнтів на 3-4 тижні лікування препаратом. Запаморочення, головний біль, безсоння можуть бути проявами синдрому «відміни», спричиненого відмовою від паління.

  Протипоказання

  Гіперчутливість до нікотину або інших компонентів препарату.

  Застосування з обережністю:

  Препарат слід застосовувати тільки після консультації з лікарем таким групам пацієнтів:

  • Пацієнти з порушеннями серцево-судинної системи, зокрема перенесли серйозні серцево-судинні захворювання протягом останнього місяця (особливо, такі як інсульт, нестабільна стенокардія, аритмія, інфаркт міокарда, шунтування або ангіопластику) або з неконтрольованою артеріальною гіпертензією.
  • Хворим з помірним або вираженим порушенням функції печінки, тяжкою нирковою недостатністю, загостренням виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і шлунка.
  • Хворим з неконтрольованим гіпертиреозом, феохромоцитомою, а також цукровий діабет.

  Застосування препарату Нікоретте супроводжується меншим ризиком, ніж куріння.

  Застосування під’язикових микротаблеток Нікоретте при вагітності або в період лактації можливо тільки після консультації з лікарем. Пацієнток слід поінформувати про необхідність зробити спробу відмови від куріння без нікотинозамісної терапії.

  У разі безуспішності таких спроб рішення про проведення терапії приймається після зіставлення можливого позитивного ефекту для матері та потенційної шкоди для плода.

  Нікотин у незначній кількості потрапляє в грудне молоко навіть при прийомі в терапевтичних дозах, що може негативно позначитися на здоров’ї дитини при прийомі препарату годуючою матір’ю. З метою зменшення негативного впливу нікотину на дитину Нікоретте® слід застосовувати відразу ж після годування.

  Передозування

  Як правило, передозування виникає або при недотриманні режиму дозування та кратності прийому, або при умисному вживанні великої кількості таблеток.

  Симптоми передозування таблеток Нікоретте

  слабкість, запаморочення, головний біль і біль у животі, частий рідкий стілець, нудота, блювота, підвищене виділення слини, поява липкого холодного поту на лобі і навколо рота, загальна рясне потіння.

  Дуже високі дози нікотину призводять до різкого падіння артеріального тиску, ослаблення та аритмії пульсу, дихальних порушень, а при збільшенні стану — втрати свідомості, судинного колапсу, судом.

  Дитячий організм має підвищену чутливість до нікотину і тому навіть терапевтичні дози для дорослих можуть призвести до симптомів передозування у дітей, аж до загибелі дитини.

  Лікування посимптомное, необхідно виключити надходження нікотину в кров (викликати блювоту), прийняти активоване вугілля. При виражених порушеннях, а також, якщо симптоми виявлені у дитини будь-якого віку — викликати «швидку».

  Лікарська взаємодія

  Теоретично є ймовірність того, що після відмови від куріння (у тому числі за допомогою таблеток Нікоретте) в крові може підвищитися концентрація деяких ліків — теофіліну, клозапіну, флувоксаміну, іміпраміну, клопирамина.

  Однак точних даних про такий вплив на фармакокінетику немає, всі вони обмежені теоретичними дослідженнями.

  Особливі вказівки

  Пацієнтам з цукровим діабетом, можливо, буде потрібна корекція доз інсуліну після відмови від куріння.

  У осіб молодше 18 років рішення про використання таблеток Нікоретте приймається виключно лікарем, так як даних про безпеку нікотинозамісної терапії по цій віковій категорії немає.

  Побічні ефекти нікотину можуть викликати порушення концентрації, тому питання про можливість водіння транспорту та роботи з потенційно небезпечними механізмами вирішується індивідуально.

  Вживання з алкоголем

  Застосування микротаблеток Нікоретте і регулярне вживання алкоголю неприпустимо, оскільки алкоголь знижує всмоктування нікотину і стандартних доз під’язикових таблеток Нікоретте буде недостатньо. Збільшувати дозування таблеток не можна, так як в цьому випадку алкоголь і нікотин надають взаимопотенцирующее токсичну дію.

  Застосування у дитячому віці

  Немає даних про безпеку застосування таблеток Нікоретте у дітей і осіб, молодших 18 років. Токсична дія нікотину на дитячий організм у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослої людини. Ризик отримання летальної дози від мінімального попадання нікотину в кров тим вища, чим молодша дитина.

  Застосування при вагітності та лактації

  При неможливості кинути палити під час вагітності або в період годування дитини, нікотинозамісна терапія буде найкращим варіантом для дитини ризики від циркулюючого в організм матері нікотину з НЗТ менш критичні ризиків від її ж куріння.

  При порушенні функції нирок

  Пацієнтам із захворюваннями нирок, особливо при порушенні їх діяльності, таблетки Нікоретте призначаються з обережністю. Необхідний регулярний контроль функції нирок.

  При порушенні функції печінки

  Легкі або помірні порушення функції печінки не є абсолютним протипоказанням, однак потрібен контроль основних показників роботи печінки. Важкі ураження печінки потребують індивідуального і дуже зваженого рішення щодо можливості використання НЗТ.

  Інструкція по застосуванню

  Міні-таблетки Нікоретте приймають сублінгвально, поміщаючи таблетку під язик і тримаючи її там до повного розчинення (від 20 до 30 хвилин).

  Дозування індивідуальна, залежить від інтенсивності куріння, ступеня залежності.

  До 20 сигарет

  Якщо пацієнт викурює менше від однієї до 20 сигарет на добу, то на початковому етапі разова доза — 1 таблетка один раз на годину або дві години.

  Більше 20 сигарет

  Якщо за добу викурюється більше 20 сигарет, то разова доза може бути збільшена до 2 таблеток на прийом. Зазвичай, якщо потреба в таблетках знижується до 1-2 на добу, курс лікування вважається закінченим.

  Добова доза

  Добова доза — не більше 30 таблеток Нікоретте 2 мг протягом перших трьох місяців. Далі, по мірі зниження тяги до сигарет, можна знижувати частоту прийому, так і дозу (з двох до однієї таблетки через кілька годин).

  Детальна схема застосування таблеток Нікоретте після трьох місяців початкового етапу розписана в анотації, вкладені у кожну упаковку.

  Для тимчасової відмови від куріння таблетки застосовуються виходячи з тієї ж дозування: одна таблетка 2 мг під язик через кожні 1-2 години, поки зберігається заборона на куріння.

  Що вибрати? Таблетки, пластир або спрей?

  Таблетки Нікоретте підходять для людей, що ведуть впорядкований режим життя, мають можливість застосовувати їх строго по інструкції (не ковтати, не дробити, не розчиняти тощо).

  Трохи важко буде використовувати таблетки, наприклад, викладачам — таблетка під язиком завадить говорити, та в цьому і подібних випадках можна розглянути інші продукти Нікоретте, наприклад, пластир або спрей.

  Відгуки курців

  Денис, 56 років, Тамбов.

  Я кидав курити багато разів, але не виходило. Кидав і з таблетками Нікоретте — кинув цигарки і тут же замінив їх таблетками. Почав курс у лютому 2016 року, приблизно з травня зрозумів, що можна знижувати дозу, через пару місяців став приймати по 1 таблетці 4-6 разів на день. Вночі не приймаю, хоча раніше вставав за таблеткою щогодини і засинав з нею в роті. Я вважаю, що це нормальні терміни — я, принаймні, не курю, не курю і не кашляю.

  Антоніна, 41 рік, Знахідка.

  Чесно кажучи, мені не хотілося кидати ні з таблетками Нікоретте, ні з антидепресантами. Але нічого не поробиш, у мене вже не було виходу — або я курю і не приймаю гормони (не можна поєднувати) і не поспішаючи вмираю протягом року, або я відмовляюся від сигарет, отримую гормони і живу довго і щасливо. У мене було відчуття, що я постійно їм соду — яка харчова. Цей присмак «сидів» в горлі, від нього горло було наче набрякле. Ковтати було дискомфортно, вночі крізь сон теж відчувала цей набряк. Майже 1,5 місяця були ці дивні відчуття. Можливо, це пов’язано з моєю хворобою, але не факт. Втім, як би там не було — я пила таблетки Нікоретте 7 місяців, і я кинула палити!

  Відгуки психологів

  Ольга, 44 роки, Санкт-Петербург.

  Я практикуючий психолог і… курець зі стажем. Кидати не хотіла, але все ж палить психолог — тобто, людина, що має глибинні внутрішні спонукання це робити, і успішність психотерапевтичної роботи якось не поєднуються. Я пропрацювала свої мотиви, розписала плюси відмови, дізналася про наслідки і испособах їх подолання, вирішила, що буду кидати відразу. І все ж я сумнівалася в собі. Все-таки моя робота пов’язана з емоціями, вони іноді перевантажують. Тоді я купила таблетки Нікоретте. Це була моя підстраховка, милицю, на випадок, якщо кинути раз і назавжди не вийде.

  Що я зазначила:

  • відмовитися від сигарет відразу вийшло, але іноді, в непрості моменти, рука автоматично тяглася до місця, де завжди лежали сигарети. Я ловила себе на цьому і не поспішаючи діставала таблетку, поміщала її під язик. За цей час рефлекс проходив. Під час розсмоктування таблетки, особливо в перші 5-10 хвилин, відчувається смак нікотину — такий рідний і звичний;
  • з абстинентних симптомів турбували посилився кашель і апетит. Тобто, об’єктивно, після ретельної підготовки, тягу до куріння таблетки знімають;

  Я зробила висновок: система відмови від куріння з Нікоретте не повинна бути стихійною. Потрібна і психологічна підготовка до і підтримка під час, і власне регулярний прийом препарату за необхідності.

  Відгуки лікарів

  Терапевт Інна Д., Нижній Новгород.

  Таблетки Нікоретте — препарат для тих, хто справді готовий кинути палити, але сумнівається у своїх силах. Не варто чекати від нього чудес — миттєвого відмови, швидкого відвикання. Якщо не виходить кинути самому — значить, треба бути готовим до тривалої боротьби з підтримкою НЗТ.

  Лікар загальної практики, викладач республіканського ІВВ Надіра Б., Ташкент.

  Я б не розраховувала тільки на таблетки. У будь-якому випадку, при будь-якому способі лікування тютюнопаління, потрібно особисто бажання кидає. Є воно — таблетки або щось інше допоможуть. Ні — краще попрацювати над мотивацією, а не витрачати час.

  Ціни в аптеках

  Вартість таблеток Нікоретте в аптеках великих міст РФ:

  • Москва: таблетки 2 мг по 30 шт. від 378 до 695 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. від 800 до 1540 руб.;
  • Санкт-Петербург (СПб): таблетки 2 мг по 30 шт. від 342 до 647 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. від 700 до 1350 руб.;
  • Краснодар: таблетки 2 мг по 30 шт. 398 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. 1210 руб.;
  • Омськ: таблетки 2 мг по 30 шт. від 398 до 545 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. 1197 руб.;
  • Челябінськ: таблетки 2 мг по 30 шт. від 380 до 640 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. 1200 руб.;
  • Уфа: таблетки 2 мг по 30 шт. від 350 до 540 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. від 700 до 990 руб.;
  • Ростов: таблетки 2 мг по 30 шт. 810 руб.; таблетки 2 мг, по 100 шт. — даних немає;
  • Єкатеринбург: таблетки 2 мг по 30 шт. 390 до 540 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. 1180 руб.;
  • Новосибірськ: таблетки 2 мг по 30 шт. 380 до 590 руб., таблетки 2 мг, по 100 шт. 1220 руб.;

  На Україні: таблетки 2 мг по 30 — 149 гривень, таблетки 2 мг, по 100 шт.. 450 гривень.

  Ціна актуальна на серпень 2016 року.

  Аналоги микротаблеток

  Аналогів немає.

  Західний ринок

  За кордоном продаються варіанти міні-таблеток Нікоретте. Вони також містять нікотин, тобто відносяться до нікотинозамісної терапії, дія їх аналогічно іншим оральним форм Нікоретте (спрей, таблетки, жувальна гумка), проте в США м’ятні пастилки дуже популярні і введення пастилок у лінійку продуктів Нікоретте обумовлено попитом на таку форму препарату.

  У США і Великобританії нікотинові пастилки коштують набагато дешевше, ніж таблетки або пластирі, а отримати дозвіл на їх випуск простіше. («Tarascon Pocket Pharmacopoeia 2015»)

  Nicorette Lozenges

  Nicorette Lozenges — рассасываемые пастилки зі смаком м’яти з дозуванням нікотину 2 мг та 4 мг.

  Вони також розчиняються протягом 20 — 30 хвилин, але їх не обов’язково тримати під язиком.

  Добова лоза — не більше 20 пастилок Нікоретте Ромб, а курс лікування обмежений 12 тижнями.

  Nicorette mini Lozenge

  Nicorette mini Lozenge — зменшені у розмірах порівняно з попередніми пастилками, також випускаються з дозуванням нікотину 2 мг та 4 мг. Ці пастилки розсмоктуються швидше — приблизно за 10 хвилин, що знаходить застосування в екстрених ситуаціях.

  Продукція Нікоретте

  • Спрей дозованого застосування.
  • Жувальні гумки.
  • Трансдермальний пластир.
  • Ингаллятор.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Препарати нікотинозамісної терапії
  Матеріали по темі


  • Жувальні гумки Нікоретте®

   07.09.2016

  • Інгалятор Нікоретте®

   09.09.2016

  • Никотинелл – жувальні пастилки

   05.12.2008

  • Никвитин (Niquitin)

   04.09.2011

  • Никомель

   09.12.2011

  • Група препаратів Никотинелл (Nicotinell)

   28.05.2012