Все написане нижче є описом власного досвіду. Це НЕ керівництво з кидання палити. Це НЕ близько – і тим більш наукову працю. Я НЕ збираюся щось доводити, сперечатися, спростовувати або переконувати. Це просто історія успішного позбавлення від нікотинової залежності і подальшого самокопання в спробах пояснити собі причини успіху. Отже ви попереджені!

1. Чому вирішив написати.

Причина одна — якщо моя історія допоможе кинути цю мразь хоча б одній людині, то я буду радий.

Ліричний відступ: МРАЗЬ. Саме так! Живий, неймовірно розумний і отвратный ворог. Це війна, сентименти тут не доречні. Потрібно називати речі своїми іменами. Отже СИГАРЕТА – це МЕРЗОТА!

2. Про себе.

Хммм. Самий звичайний чоловік тридцять з невеликим років. Звичайні середньостатистичні бажання, прагнення, мрії. Інтроверт. Флегматик. Звичайна офісна робота. Звичайна середня сила волі. Постійний стрес на службі. Не все так гладко, як хотілося б, вдома. Фізично слаборазвит. На момент перемоги над мерзотою тягав на собі зайвих 45 кіло ваги. Гіпертонік «зі стажем», кожен другий день підскакував тиск до 150, а іноді і до 170.

3. Історія мого куріння.

Курити я почав, коли мені виповнилося 18 років. Студент-першокурсник, нове місто, чужинець в групі, а найголовніше — самостійне життя (як тоді здавалося)! Найпростішим виявилося взяти сигарету — і ось ти вже прийнятий в компанію курців. Це ж якась релігія не так? А вже батькам продемонструвати свою крутизну і самостійність — краще немає способу як дістати з кишені пачку мерзоти і демонстративно затягнутися!

Пройшло зовсім небагато часу. У мене з’явилися нові друзі. Батько сказав – «якщо сам дурень – кури». Здавалося б мерзота більше не потрібна. Ось тільки не кинув…

І адже коли починав курити я підсвідомо ЗНАВ, що потраплю до мерзоти в полон! І весь час внутрішньо балансував ось ще не підсів, все ще можу кинути, ще не підсів, не підсів…

Ну а далі звичайна життя холодцю — похмілля вранці, ввечері пиятика. Ну а випивши стопарік, та в тісній компанії справжніх і не дуже друзів — як не покурити? Так я став викурювати по пачці мерзоти в день.

Влаштувався підробляти комп’ютерником в одну фірмочку. Контора була дуже маленька — чоловік 5, здається. Курили майже всі й тому був заведений звичай — блок однієї дуже відомої червоно-білій мерзоти завжди лежав «на общаке». Кури — не хочу. Робота була першою, та й не по душі. Стресу вистачало коротше. І ось уже дві пачки в день.

Закінчив ВУЗ, влаштувався працювати. Не на найкраще місце, але свежевыпечнному фахівця і то хліб. Піонерських блискавиць в заду вистачило на півроку. Далі ентузіазм вщух і стало нудно. Розвіятися? Легко — покурити! Втомився? Покурити! Вранці кружка кави, а як без мерзоти? Покурити!..

4. Спроби кидати.

Ну ось тут-то я задумався. Вирішив — КИДАЮ! Ага, щаз. десь години на три кинув. Ну лади думаю — деньок сьогодні не той. Завтра спробую. Розповідати, що було назавтра? Ода, ода, кинув, як же…

«Немає нічого простішого, ніж кинути курити! Я робив це тисячу разів!» — справжній курець напевно знає цю фразу Марка Твена. Цим і втішався всі 15 років свого куріння.

Були й «серйозні» спроби кинути. Рази три тримався за 10-15 днів. Всі рази закінчувалися однаково — «Ну раз 15 днів протримався, то зараз разок курну, а потім ще 15 днів триматися буду». Розповідати, що було далі?

Намагався скорочувати кількість мерзоти. Поки був постійний самоконтроль — я дійсно скорочував. Але варто було трапиться який-небудь стресовій ситуації, різко ставало «не до того», самоконтроль знімався, і… Розповідати, що далі було?

Вольові «ривки» давали ефект на 3-5 днів. Я ненавидів весь світ, найбільше діставалося близьким мені людям. Мерзота мені снилася, причому в незвичайно привабливою формі (парадокс, так? до цього ще повернемося). Розповідати, що було далі?

Коротше, я пройшов всі дев’ять кіл курильщицкого пекла. Мерзота перемогла. Я залишився гнити.

5. Аналіз.

Гнив я ще роки два. Тут мені попалася книженція…. Алена Карра. Ода, ода, його самого. Запоєм прочитав… і не кинув! А знайомі кидали палити пачками! Зачепило мене — чому я не зміг? Будь власне? Невже Я (!) з цим не справлюся?

«Цей історичний момент і слід вважати початком Шариковского освіти» (з) М. А. Булгаков.

Ліричний відступ 2: Якщо ви мимохіть ще не прочитали «Легкий спосіб кинути палити» Карра — ЗРОБІТЬ ЦЕ НЕГАЙНО! У дев’яти випадках з десяти вам не потрібно буде читати мою історію до кінця. Я серйозно. Це дійсно велика людина. Якщо ж ви вже читали цю книгу і вам не допомогло — продовжимо.

Коротше, я зайнявся серйозним вивченням питання. По мірі самокопання ставало ясно, чому, власне, «кавалерійський наскок» не вдався.

Ну по-перше — нікотин це таки наркотик. Причому, сцуко, дуже хитрий наркотик. На відміну від багатьох інших він викликає звикання з ПЕРШОГО РАЗУ. (Ви ж прочитали Карра? Якщо ні — ідіть і читайте. Ален описав весь механізм впливу, так що я не буду витрачати на це час та літературного таланту не вистачить: )

Тэкссс. Значить просто сказати собі — КИДАЮ — мало! Нікотин він падлюка ще дні три вивітрюватися з організму. І буде чисто фізична «ломка», яку треба пережити, тим більше що реального фізичного дискомфорту НЕМАЄ!!! Це все наше улюблене підсвідомість яке завжди нас пожаліє.

Ну добре, я налаштував себе, «взяв в руки» як кажуть, зціпив зуби, перетерпів… і нічого? Чому?

Знадобилося чимало часу, щоб зрозуміти, що таке ВОЛЯ. Не замислювалися про це? Визначень цього безліч, можете самі почитати. Одне з формулювань вольового акту — «Серія енергетичних імпульсів мають метою підтримку напруги і концентрації сили в обраному напрямку.» Відмінно, але звідки ж береться енергія для цих самих «енергетичних імпульсів»?

Виявляється, наша воля подібна до резервного генератора струму. Поки «все йде гладко», воля вимкнена і спить. Але ось настає момент величезного напруження внутрішніх сил, відповідального рішення, момент коли потрібно «зчепити зуби». Наш розум тут же дає копняка «резервного генератора» і воля включається — є сили подолати будь-які труднощі. Засідка в тому, що паливний резервуар для генератора аж ніяк не бездонні. Взагалі кажучи його «місткість» кожному дано від народження. Її можна збільшити — спеціальними тренуваннями, здоровим способом життя (ода, прямий зв’язок є!) або зменшити — приміром шкідливими звичками (зачароване коло прям). Але як би то не було палива в нашому генераторі все одно не багато — його вистачає на короткий фантастичний ривок, він для того і передбачений. І чим сильніше ви «сцепите зуби» — тим швидше закінчиться паливо. Воно звичайно відновиться, але на це потрібно набагато більше часу.

Звідси — висновок — перемогти мерзота зусиллям волі не вийде. Фігушки. Коли паливо закінчиться, буде тільки гірше.

Але я ж бувало кидав без всякого напруження! Не курив по 10-15 днів! Чому знову почав? ЧОМУ ЧОМУ ЧОМУ!?!

Ось тут я і згадав «незвичайно чудову МЕРЗОТА», яка мені снилася ночами. Ключик був саме тут.

Почати з того, що наш розум — надзвичайно гнучка, міцна і потужна штука. Що відбувається, коли ми починаємо палити? Адже нікотин — це ОТРУТА. Всі рецептори доповідають мозку про отруєння — як результат нас нудить, коліна підгинаються… хреново нам коротше. Раз, другий, третій — і в організм розуміє, що «це надовго, блін, треба пристосовуватися». Ну і натурально, пристосовується.

Лади, організм бунтувати перестав — Мерзота оселилася в нас. А далі — пригадайте-но фільм «втеча з Шоушенка». «Це дивні стіни. Спочатку ти їх ненавидиш. Потім звикаєш. Потім проходить час і виявляється, що ти жити без них не можеш.»

Ось так і перетворюється мерзота в прекрасну принцесу.

Ми починаємо любити. Ми життя без неї себе не уявляємо. Ми боїмося її втратити. Ми… СТОП! БОЇМОСЯ?!? БОЇМОСЯ!!!

ОСЬ ВІН ТОЙ САМИЙ КЛЮЧИК. МИ ЛЮБИМО І БОЇМОСЯ. СТРАХ ЗАВАЖАЄ НАМ КИНУТИ ПАЛИТИ.

Ліричний відступ 3: Карр про це і пише. І допомагає позбавитися від страху. І від любові до мерзоти. Тричі кажу вам — читайте Карра і кидайте легко, тому що МОЯ методу (на відміну від Карровской!) є справжній геноцид улюбленого себе. Ну, а якщо ви не боїтеся труднощів чи вам не допоміг Карр — читайте далі!

Неймовірно? Та скажи ж правду собі, нарешті!!! Не будь ідіотом! Страх заважає мені, страх і любов, яких я навіть не помічаю. Я не помічаю їх тому, що я боюся і люблю частину себе. Мразь — це не залітна інфекція. Мразь — це хворий шматок мене, це Я сам!

6. Відраза.

Якщо на даному етапі ви випробували швидкоплинне огиду до себе — вітаю. Ви тільки що кинули перший камінчик майбутньої лавини. Саме почуття відрази і допомогло мені перемогти мразь.

Отже страх. Страх тривалий, гнітючий, що не припиняється ні на хвилину. Якщо ви погуглите на предмет, до чого призводить такий страх, відповіддю буде – до СТРЕСУ. Причому не до сприятливо впливає на кшталт раптової радості або гострого бажання набити кому-небудь морду. Такий страх призводить до руйнування самої себе. Так що курець подібний загнаного коня, що біжить, тільки тому, що якщо вона зупиниться, то все одно помре, але помре прямо зараз. Тому кінь біжить, знаючи, що вона вже мертва, але поки біжить – ще може жити.

Страх — надзвичайно сильне почуття, і від нього неможливо позбутися, поки чоловік не позбудеться причини страху. Коротко його можна подолати зусиллям волі або позитивною емоцією ( «хорошим» стресом). Але — ненадовго.

А тепер пригадайте-но старий анекдот про хворого кашлем, хитрого лікаря і пухирець проносного. Висновок? Про страх можна забути, відчуваючи інший, більш сильний страх або іншу негативну емоцію. І, мабуть, найсильнішою негативною емоцією після страху буде ОГИДУ.

В цьому і суть методу. Ви повинні навчити свій розум замість страху від відсутності сигарети відчувати огиду від її присутності. Ну а допоможе нам ще одна стресова по суті, але позитивна емоція — НЕНАВИСТЬ.

Чесно скажу вам — щоб домогтися цього, вам доведеться піти війною на власний розум. Вам доведеться самому себе «накрутити» до межі, постійно ходять по лезу ножа.

Ліричний відступ 4: Це зовсім не так складно, як може здатися. Якщо вам Карр не допоміг, то швидше за все ви натура схильна до самопізнання і самоаналізу. Принаймні мені Карр не допоміг саме з-за цього. (Спрацював захисний механізм — як це так — Я і піду на поводу у кого?! Мною маніпулюють! Атас!). Ну а самокопающиеся натури зазвичай вміють керуватися власним розумом, а вже накручувати себе вміють — будь-психопат позаздрить.

Ви готові? Точно? Впевнені що зможете піти до кінця? Тоді поїхали.

7. Історія успіху або трохи методології.

Ок, наша мета — домогтися стійкого почуття відрази. Для цього гарні всі засоби без винятку. На війні як на війні. НЕМАЄ надто сильних засобів для цього. НЕМАЄ межі посилення цього почуття. НЕМАЄ універсальних методів.

Для кожної людини конкретні способи досягнення мети унікальні. Я розповім про деяких, що застосовувалися мною і моїми знайомими.

а) Перш ніж прикурити, зробіть паузу. 10-15 секунд вам вистачить. Зрозумійте що зараз ви будете труїти себе отрутою. Уявіть собі що через декілька секунд ви глотнете дим, який почне роз’їдати ваші легені. Ваші дорогоцінні легені почнуть гнити і розкладатися, а пара клітин на крок наблизяться до раку. Уявили? Можете прикурювати.

б) А тепер з кожною затяжкою ВІДЧУЙТЕ, як хреново вашому організму. Ви це відчували завжди, але навчилися заглушати в собі це відчуття. Поверніться до нього. Згадайте, як погано вам було від першої сигарети. Як ви блювали за рогом школи. ВІДЧУЙТЕ, як ви живцем подыхаете. Хреново? Добре!

у Вас з ранку дістає кашель курця? Откашляйтесь в носовичок. А тепер підійдіть до вікна і розгляньте те, що ви виплюнули, у всіх подробицях. Блевануть не тягне? А адже це ВИ! Ви наполегливо домагалися цього довгі роки.

г) Зайдіть в інтернет, пошукайте фотографії і картинки на тему — що відбувається з органами курців. Фотографії органів після розтину додайте в «Вибране». Як тільки тікали на перекур — посозерцайте.

д) Весь час читайте собі мантри — «Мерзота всередині мене отвартительна. Я її ненавиджу», «Я ненавиджу себе — через мерзоти я слабак і безвольне нікчемність» і т. п. Ви ж самі знаєте, що на вас подіє краще?

е) Читайте як можна більше літератури, яка описує як гниє і розкладається ваш організм під впливом Мерзоти. Популярні книжки про рак — дуже ефективний засіб. Читайте і перечитуйте постійно. Взагалі вся інформація, що надходить, повинна крутиться навколо однієї теми — як Мразь вас вбиває. Інші книжки та сайти потім почитаєте.

ж) Заведіть собі пачку фотографій вашого гада начальника, злісної тещі/свекрухи, сволотний сусідки і т. д. І наклеюйте на пачки мерзоти ці фотографії.

з) Спілкуйтеся з пачками мерзоти. Накручуйте себе і висловлюйте це все вголос!

і) Думайте. Постійно думайте. Копайтеся в собі. Вчіться розуміти ворога.

к) ДУМАЙТЕ! Можна винайти мільйон і один спосіб розпалити почуття відрази і ненависті. Спробуйте всі їх, і потім придумайте мільйон другий спосіб.

Як довго «накручувати себе»? У усяк по різному буває. Наприклад я зрозумів, що «настав момент» коли кілька тижнів поспіль перед тим як закурити, зводило судомою живіт (пам’ятаєте як в дитинстві боялися стоматолога?) Мені знадобилося близько року, щоб досягти цього стану, правда, значна частина часу пішла на пошуки причин і методів.

8. Перемога.

В один прекрасний день, коли я вже деякий час себе натурально ненавидів, звалився на мене гіпертонічний криз. Приїхав червоний плюс, вкололи мені укол і доктор «порадував» мене звісткою, що інсульт уже близький! Три дні пройшли в очікуванні хутрового північного звірка, а на четвертий день я зрозумів, що ці три я не курив! І навіть не думав про мерзоти! Я ПЕРЕМІГ!!!

Ліричний відступ 5: Не шукайте цей момент, не чекайте його, не намагайтеся створити штучно. Вам нікуди поспішати. Він прийде сам собою, головне не зупинятися і йти до кінця.

9. Декілька порад висновок.

Будьте готові до того, що бажання закурити буде виникати періодично і дуже гостро. Ось тут-то якраз і стане в нагоді наш «резервний генератор». Включивши вольове придушення бажання, потрібно як можна швидше переключити свідомість на яке-небудь дію. БІЙТЕСЯ НУДЬГИ — вона стане вашим ворогом номер один. Тут знову-таки всі засоби хороші — піти в спортзал, рубати дрова, писати вірші, та що завгодно. Головне-поставити собі майже непосильне завдання — напружуючи всі сили для її досягнення, вам буде не до нудьги.

Купіть хороші вітаміни — вони допоможуть організму «прибратися на полі бою».

І — радуйте себе. Своє тіло і душу. Не економте на цьому. Їжте смачні страви і пийте смачні соки. Читайте цікаві книги і дивіться цікаві фільми. Дякуйте себе за перемогу!

ПЕРЕМОЖЕТЕ МЕРЗОТА!

Замість післямови.

Хочу сказати спасибі всім близьким мені людям. Окремий низький уклін дружині яка витерпіла мене в самий важкий пе

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння