Канадські вчені прийшли до висновку, що діти починають курити не тільки в наслідування батькам, але й тому, що їхні легені «приєднуються» до куріння вдома.
Вони не тільки подають приклад, але й знайомлять дітей зі смаком тютюну, збільшуючи вірогідність того, що вони стануть завзятими курцями.

Група монреальського Інституту грудної клітки на чолі з Маргарет Беклейк спостерігала за дорослішанням приблизно 200 дітей. Коли їм було близько дев’яти років, вчені виміряли концентрацію котініну в їхній слині, передає NEWSru.com.

Котинін є метаболічним побічним продуктом нікотину, що викликає тютюнову залежність. При вдиханні тютюнового диму нікотин перетворюється в котинін, і можна виміряти його концентрацію в крові і слині.

Концентрація котініну у дітей була різною, пишуть вчені в Canadian Medical Association Journal. Тільки в однієї дитини на цьому етапі виявився рівень котініну, наводить на думку про те, що він вже курить.

Повторне обстеження вчені провели, коли дітям було близько 13 років. До цього моменту 80% з них стали старшокласниками, і 44% курили.

Вчені встановили, що рівень котініну, визначений на першому етапі, є досить точним індикатором того, чи діти будуть палити до другого етапу. Особливо це стосується тих, хто почав курити у ранньому віці.

У тих, чий рівень котініну в дев’ять років був високим, шанс, що вони стануть палити, не досягнувши пубертатного віку, був удвічі вищим. Для тих, хто вже вступив у період статевого дозрівання, котинін не мав такого великого значення, збільшуючи ризик лише на 20%.

Таким чином, батьки, курячи в присутності дітей, завдають більше шкоди, ніж думають, роблять висновок вчені, підкреслюючи, що кількість учасників була невеликою і висновки треба інтерпретувати з обережністю, але результати, тим не менш, вражають.

Між тим науковці не виявили зв’язку між кількістю курців в сім’ї і шансами дитини закурити в підлітковому віці. Зв’язок між рівнем котініну і подальшим курінням зберігається і після введення поправок на соціально-економічне становище батьків, кількість курців в сім’ї і кількість викурених будинку сигарет.

«По-перше, діти курців батьків наслідують їм, вчаться на їх прикладі. Не дивно, що концентрація котініну в крові і слині цих дітей вище норми, тому що батьки курять вдома„, — заявив Іан Уилмор з Організації по боротьбі з курінням.

«По-друге, можуть виявитися тривожні свідчення того, що нікотин, що з’являється в слині з-за пасивного куріння, може призвести до фізичної залежності, а дослідження дозволяє зробити такий висновок «, — додав він.

«Важливо привернути увагу батьків до того, що, курячи будинку, вони шкодять здоров’ю своїх дітей, і що, якщо вони курять, ймовірність того, що діти теж будуть палити, збільшується «, — констатує вчений.

Крім того, вчені встановили слабкий зв’язок між об’ємом легенів і схильністю до паління. «Ми вважаємо, що розмір легень збільшує кількість вдихуваного диму, максимізує вплив пасивного куріння на дітей і спонукає до куріння в підлітковому віці“, — пишуть вони.

Якщо зв’язок підтвердиться, вона дасть просте пояснення того, як куріння передається від покоління до покоління, і може стати основою кампаній по боротьбі з курінням, пишуть канадські лікарі Ніколас Антонисен і Роберт Муррей в коментарі у тому ж журналі.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння в сім’ї
Матеріали по темі


 • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

  24.09.2007

 • Конвенція про права дитини

  24.09.2007

 • Тютюн являє пряму загрозу правам дитини

  24.09.2007

 • Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну?

  24.09.2007

 • Додаток

  24.09.2007

 • Передмова до серії брошур

  24.09.2007