Слід розрізняти поняття «невиношування вагітності» (викидень) і «пологи». У першому випадку це мимовільне переривання вагітності терміном до 22 тижнів, у другому – терміном більше 37 тижнів. Однією з причин викидня можуть служити шкідливі звички (куріння, алкоголь, наркотики). Діти курящих жінок найчастіше народжуються недоношеними і у них збільшується ризик СВДС (синдром раптової дитячої смертності).

У тютюновому димі, який вдихають вагітні жінки, містить нікотин, монооксид вуглецю та інші токсичні речовини, які дуже легко проникають в кров і плаценту. Тим самим вони перешкоджають надходженню кисню до плоду, впливають на структуру плода і функціонування пуповини і плаценти. Великий вплив на роботу серця і ритм дихання плоду робить нікотин.

У курящих жінок мимовільні аборти трапляються набагато частіше, ніж у некурящих. Імен у перших зростає ризик ектопічної (трубної) вагітності і також у них більше ймовірність передчасних пологів. Ризик втрати плода у жінок, які палять, складає від 20 до 50 % (в залежності від кількості викурених за день сигарет). Материнське куріння під час вагітності і дитинстві – фактор ризику плода або немовляти.

СВДС – синдром раптової дитячої смертності. Він може виникнути у вже народженої дитини в результаті куріння батьків. Наприклад, у Данії частота СВДС становила 0,8 % на 1000 немовлят. Ця частота залежить від кількості сигарет, які викурила матуся під час вагітності. Куріння збільшує ризик СВДС в 2,5 рази. У США це захворювання представляє наступну картину: кожен рік там помирають 6200 дітей. Це тим чи іншим чином пов’язане з курінням: 2800 дітей – вмирали через нестачу ваги при народженні, 2000 – СВДС через вторинного диму (мама або тато курили в присутності дитини), 1100 – респіраторні інфекції, 250 – пожежі через непотушенных сигарет або сірників, 14 – астма.

За даними американського медичного часопису «PEDIATRICS» відомо, що від 40 до 60 % захворювань дихальної системи (бронхіальна астма, бронхіт, енфізема та ін) відбувається за рахунок дії вторинного тютюнового диму.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння