Цукровий діабет сьогодні зустрічається повсюдно, від діабету 1 типу частіше страждають діти та молоді люди до 30 років, діабет другого типу мучить літніх людей, які страждають зайвою вагою і хорошим апетитом. Але для всіх хворих, паління та цукровий діабет повинні стати несумісними поняттями.

Обговорення на форумі

Лікарі не втомлюються повторювати, що лікування діабету має стати способом життя, підпорядкувати собі інші звички і пристрасті хворого, тільки в цьому випадку можна домогтися стійкої ремісії хвороби, і уникнути ускладнень. Як не дивно, навіть цукровий діабет не завжди може змусити хворого розлучитися з сигаретою, але давайте подумаємо, що відбувається в організмі при курінні та цукровому діабеті.

Куріння викликає спазм судин і збільшує ризик розвитку холестеринових бляшок в них, а при діабеті судини і так піддаються підвищеному навантаженні і не завжди справляються зі своїми обов’язками. Нікотин у кілька разів збільшує ризик розвитку судинних ускладнень та порушує знижене харчування м’яких тканин, у результаті – ризик залишитися інвалідом у курящого хворого набагато вище.

Нікотин негативно впливає на травну систему, він уповільнює переварювання їжі і може спровокувати почуття голоду, а при цукровому діабеті необхідний строгий контроль за кожною потрапляють в організм калорией, сигарети заважають цьому, змушуючи хворого постійно балансувати на межі гіпо – або гіперглікемічної кризу.

Куріння викликає підвищену секрецію адреналіну і інших гормонів «стресу», що також може стати причиною розвитку депресії, агресивності або… почуття голоду – всього того, що ще сильніше погіршить перебіг хвороби.

Цукровий діабет 1 та 2 типу

Цукровий діабет 1 і 2 типу досить сильно відрізняються між собою. При 1 типі в організмі виникає абсолютна нестача інсуліну, гормону, необхідного для переробки глюкози, при 2 типі клітини підшлункової залози не сприймають наявний інсулін і поступово підшлункова залоза перестає його виробляти. Наслідки ж і в 1 і 2 типу схожі – надлишок глюкози викликає пошкодження судин, організм і особливо головний мозок голодують без вуглеводів, а надалі порушується і жировий і білковий обмін.

Але от куріння однаково шкідливо при будь-якому типі хвороби, згідно з дослідженнями зарубіжних вчених, хворі на цукровий діабет, які не кинули курити, у 2 рази частіше вмирають від розвинулися патологій серцево-судинної системи вже через кілька років після діагностики захворювання.

Діагностика та лікування

Діагностика цукрового діабету не представляє ніяких труднощів, досить здати кров «на цукор» – на рівень глюкози і вже можна ставити діагноз. Кожна людина старше 45 років повинен щорічно обстежуватися у терапевта і починати лікування при перших симптомах цукрового діабету 2 типу.

Саме при цій різновиди хвороби величезне значення має своєчасна діагностика і повна зміна способу життя. Вчасно почавши дотримуватися дієти, скинувши зайву вагу і відмовившись від вживання алкоголю і куріння можна призупинити розвиток хвороби, змусивши цукровий діабет відступити або хоча б уповільнити його розвиток.

Наслідки куріння при цукровому діабеті

Наслідки куріння при цукровому діабеті можуть бути самими різними.

Судинні патології, характерні для курців – облетирирующий эндоартрит або підвищення артеріального тиску, поглиблюються тими змінами, які викликає цукровий діабет. У курців хворих в кілька разів вище ризик розвитку гангрени нижніх кінцівок, захворювань серцево-судинної системи, гіпертонічних кризів, патології очного дна і інших органів.

Паління та цукровий діабет – це пряма і дуже коротка дорога до сліпоти, інвалідності або смерті від інфаркту або інсульту. Цукровий діабет неможливо передбачити або попередити, але якість життя і його тривалість при цієї хвороби залежать тільки від самого хворого.

Цукровий діабет сьогодні зустрічається повсюдно, від діабету 1 типу частіше страждають діти та молоді люди до 30 років, діабет другого типу мучить літніх людей, які страждають зайвою вагою і хорошим апетитом. Але для всіх хворих, паління та цукровий діабет повинні стати несумісними поняттями.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Цукровий діабет
Сліпота від куріння
Матеріали по темі


  • Паління при цукровому діабеті

    12.09.2014