Не секрет, що куріння – згубна звичка, яка вкрай негативно позначається на здоров’ї. Навіть у здорової людини вона викликає різні недуги – а куріння при цукровому діабеті не просто шкідливо, але й небезпечно для життя.

Обговорення на форумі

Типи діабету

Цукровий діабет – серйозне захворювання обміну речовин, викликане порушеннями секреції гормону інсуліну або його взаємодії з клітинами-рецепторами. В результаті, в організмі порушується вуглеводний обмін і підвищується концентрація глюкози в крові – адже саме інсулін забезпечує її доставку та переробку практично у всіх органах і тканинах.

У сучасній медицині прийнято виділяти декілька типів цукрового діабету:

Цукровий діабет 1-го типу. Він пов’язаний з патологією підшлункової залози, що виробляє інсулін, які ведуть до різкого дефіциту гормону.

Цукровий діабет 2-го типу. Він викликається зниженням чутливості клітин і тканин до інсуліну (інсулінорезистентність) або збоями в його виробленні.

Гестаційний цукровий діабет, розвивається у вагітних.

– Цукровий діабет, що з’являється в результаті прийому ліків.

Цукровий діабет, викликаний хвороби залоз внутрішньої секреції, гострими інфекціями та ін.

Найчастіше серед пацієнтів зустрічається діабет 1-го і 2-го типів. Тим не менш, куріння обтяжує перебіг цієї хвороби в будь-якому її прояві.

Як куріння впливає на обмін цукру

Дослідники встановили, що вже після викурювання 1-2 сигарет рівень цукру в крові підвищується – як у здорових людей, так і у хворих на цукровий діабет. На його вироблення впливає нікотин, який стимулює роботу нервової системи. Підвищується тиск, відбувається викид катехоламінів і кортизолу – так званих «гормонів стресу», активно беруть участь у вуглеводному обміні.

Слід зазначити, що нікотиновмісні препарати, що використовуються у лікуванні тютюнової залежності, також ведуть до зростання концентрації глюкози. Тому їх прийом повинен проходити під наглядом лікаря.

Чому не можна палити при цукровому діабеті?

Вчені та лікарі одностайні в думці: курцям, які страждають від цукрового діабету, необхідно серйозно задуматися про відмову від сигарет. Адже куріння при цукровому діабеті несе в собі занадто багато ризиків – не тільки для здоров’я, але і для життя. Перерахуємо лише основні з них.

Вплив на серцево-судинну систему

Ймовірність летального результату через серцево-судинних захворювань (в числі яких – інсульт, інфаркт, аневризма аорти і ін) у курців діабетиків в півтора-два рази вище, ніж у некурящих. Вся справа в тому, що куріння-вкрай негативно впливає на стан кровоносних судин. У діабетиків судини і так звужені – з-за високого вмісту глюкози. Таким чином, кожна викурена сигарета створює додаткове навантаження на серце.

Крім того, нікотин підвищує концентрацію жирних кислот і «склеюючі» функції тромбоцитів, що збільшує в’язкість крові, уповільнює кровообіг, зменшує надходження кисню і прискорює появу тромбів.

Проблеми з нирками

Високий рівень цукру в крові нерідко стає причиною розвитку діабетичної нефропатії – ураження нирок, яке веде до ниркової недостатності. А токсичні речовини, які містяться в тютюновому димі, вносять свою лепту в руйнування нирок і сприяють прогресуванню цього важкого захворювання.

Хвороби дихальної системи

Паління при цукровому діабеті дуже згубно позначається на стані органів дихання. Ця звичка є головним чинником виникнення хронічного обструктивного бронхіту легенів і ряду інших хвороб. У людей, які мають діабет, ці захворювання протікають, як правило, в більш важкій формі – через судинних проблем, викликаних гіперглікемією.

Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція є, на жаль, одним із частих ускладнень цукрового діабету. Куріння лише посилює цю проблему, помітно знижуючи шанси діабетика на відновлення потенції.

Проблеми із зором, суглобами та іншими органами

З-за поганого стану судин ймовірність розвитку глаукоми та катаракти при діабеті вище. А при викурюванні нехай навіть однієї цигарки в день ця перспектива стає практично невідворотною. Крім цього, куріння сприяє появі м’язових і суглобових болів, негативно позначається на стані зубів, шкіри і загального самопочуття. І, звичайно ж, не можна забувати про те, що куріння – одна з причин розвитку ракових пухлин.

Куріння призводить до эндартерииту

Ще одне ускладнення, що виникає внаслідок куріння при цукровому діабеті – ендартеріїт, хронічне захворювання судин при їх недостатньому кровопостачанні. В результаті починається омертвіння сполучних тканин (переважно нижніх кінцівок), що призводить до дуже плачевних наслідків, таких як гангрена і подальша ампутація ніг.

Взагалі, курці з діабетом в два рази частіше відчувають складнощі з загоєнням ран, що також веде до виникнення різних інфекцій і запалень.

Куріння під час вагітності підвищує ризик діабету і ожиріння для майбутньої дитини

Дуже куріння негативно позначається на стані здоров’я вагітної жінки і майбутньої дитини. У курящих матерів частіше народжуються діти, які страждають на діабет і ожиріння. При цьому сама курця піддається ризику захворіти на цукровий діабет 2-го типу. А найнеприємніше полягає в тому, що при курінні зростає ризик викиднів і мертвонароджень.

Кинути курити – значить, зберегти здоров’я!

Отже, куріння – небезпечний фактор, який скорочує життя людини і помітно знижує її якість. Це особливо актуально для тих, хто і так має проблеми зі здоров’ям у вигляді цукрового діабету. Єдиний спосіб уникнути ще більших неприємностей – відмовитися від цієї згубної звички. І вже через кілька років всі ризики, обумовлені курінням, зійдуть нанівець – і ви відчуєте себе набагато більш бадьорим, здоровим і щасливим!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Цукровий діабет
Підшлункова заліза
Наслідки
Нирки
Легкі
Вагітність
Матеріали по темі


 • Альвеола

  02.07.2007

 • Куріння в Європі

  04.07.2007

 • Ресуспендированный тютюн

  05.07.2007

 • Життєвий цикл анти-таюачной кампанії

  09.09.2007

 • Хронічний бронхіт (ХОЗЛ)

  04.01.2008

 • Пневмосклероз

  20.01.2008