Уявляю вашій увазі фотографію сигаретної пачки з Таїланду — із зображенням наслідків злісного пристрасті до тютюну, які займають більшу частину упаковки. Зробив фото табакист Вахідов — на жаль, афоней, так що якість огидне, але розгледіти суть все одно можливо.

Я ніколи не курив, незважаючи на те, що виріс у родині курців — тато, наприклад, навіть після інфаркту не відмовився від своєї звички. Друзі майже всі курять, але я до сих пір не можу зрозуміти механізм їх стійкої залежності: буквально кожен табакист каже, що перші сигарети були огидним експериментом — ні смаку, ні задоволення, але люди ламали свої рецептори і продовжували курити до тих пір, поки без цього ритуалу життя не втратила свої фарби. Тобто я можу зрозуміти наркомана, який після першої ж дози став залежним людиною — все-таки хімія там сильна, але як людина перетворюється у табакиста — повна загадка, адже ніякого фізичного кайфу від сигарет немає!

Мабуть, з цієї причини страждають від громадських наїздів курці і не викликають поваги — вони підсідають на свій «наркотик» в силу стадного почуття: практично 95% історій табакистов пов’язані з колективними ритуалами, коли не палити — це лоховство. Така залежність від стадного етикету говорить, по-перше, про слабкість характеру і, по-друге, про збочених відносинах усередині колективу, коли у кожного окремого учасника немає права вибору, немає можливості бути самим собою. Це стосується практично всіх молодежныхз тусовок: «ми не хочемо бути такими, як ви, дорослі, але з радістю будемо єдиним підлітковим стадом, де всі абсолютно однакові — одяг, музика, цигарка в зубах».

Заходи, якими сьогодні пресують курців, цинічні, але без них ніяк не обійтися. Цинічні тому, що раніше, коли нинішні табакисты тільки присасывались до сигарети, палити вважалося нормальним — тільки Моз про щось там попереджав, а все решта дивилися на випускання диму поблажливо. Але з традицією цієї дійсно потрібно боротися жорстко: ті, хто ще тільки збирається затягнутися в перший раз, повинен своїми очима бачити, наскільки побут курця збитковий — як його, бідолаху, ганяють звідусіль. Адже до останнього часу куріння було чи ні сакральним ритуалом: мені друг у фарбах розповідав, як він йшов до тютюнового кіоску, як брав у руки красиву пачку, як відривав «целочку», як відкривав, як вдихав запах сигарет і, нарешті, починав курити! Це ж майже романтика! Справжній інтим зразок колупання в носі: )

Я особисто не відчуваю негативу до табакистам — сам можу раз в рік викурити хорошу сигару з гарним віскі, але я не розумію і не приймаю їх залежності від звички, що дісталася від безмозкої юності. Якщо ти залежний від чогось- значить, ти слабкий! Це елементарний принцип. Я не кажу про те, що поцілунок кращої дівчини бридкий, що курці невигідні на робочих місцях, оскільки витрачають дохрена часу на свої довбані перекури і що недопалки, що викидаються з автомобілів, виглядають гидко все це питання вирішується, тому що дівчину не можна цілувати, працівника — звільнити, а водій, що викидає бички, нічим не відрізняється від того, хто таким же чином поступає з жуйкою або одноразовим хусткою. Але: наступне покоління від цієї звички потрібно відучувати, оскільки жодна розсудлива табакист не скаже, що його радує ця залежність і неслабкі фінансові витрати.

Необхідно, до речі, не тільки залякувати людей жахливими фотографіями, але і зацікавити матеріально тих, хто не курить: збільшити продолительность відпустки, дати податкові пільги, кредитні пільги з медичними страховками. І коли людина побачить, що не палити — реально вигідно, він постарається зав’язати. Інакше йому буде соромно за себе самого через те, що якась сигаретина виявилася сильніше його, ганчірки.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Сигарети
Матеріали по темі


 • Рак ротової порожнини

  28.06.2007

 • Ресуспендированный тютюн

  05.07.2007

 • Дослідження: кожні 6 секунд тютюн забирає одне життя

  08.02.2008

 • re: Марії …”Хто що порадить…”

  17.02.2008

 • СИГАРЕТИ ПРОТИ КУРІННЯ – ПРОДАМ ПАТЕНТ

  16.08.2008

 • Найбільший асортимент електронних сигарет.

  07.10.2008