Сьогодні від раку легенів на 55 році помер народний артист Росії Олександр Гаврилович Абдулов. Помер, помер – убитий хорошої, якісної сигаретою… Незадовго до відходу зізнавшись своїм друзям: «Чотири місяці болю. Я просто втомився…»

Непрочитана мова на братській могилі жертв, убитих тютюном

Кому ще потрібно здохнути,
Щоб кожного біль торкнулася?..
Ст. Третьяков

Небіжчиків не судять. Про них або добре, або ніяк. З цим сперечатися – тільки брудом вмиватися. Тому я про нас, ще живих, жити яким століття, урізаний тими, хто нам вже непідсудний…

І ще не встигло охолонути тіло, сумлінно порізане, исколотое єврейськими ескулапами, як і ті, хто зобов’язані були забезпечити в Росії антитютюнову пропаганду, але того не робили, і ті, хто особисто підсовували йому смертоносну наркодозу і послужливо прагнули чиркнути запальничкою, хором і персонально, захлинаючись і дружно заголосили на тему «який він хлопець був!»

І слухаючи їхні стогони зі сльозами на очах, оцифровані і розтиражовані численними телестудіями, все більше і більше міцніло розуміння того, що Росія довго ще буде ховати своїх артистів – жерців протиприродного способу життя… І я мимоволі почав перебирати в пам’яті вже пішли й ще не забутих…

 • 13 квітня 1994 року від пухлини в горлі помер курець, народний артист СРСР Н.А.Крючков – той самий Крючков, який так хвацько высмаливал папиросину в одному з фільмів військового часу, потім сяк разухарски кидав чинарик землю і зухвало пускався в танок на очах захоплених фронтових подруг! І хто знає, скількох молодих кіноглядачів, у тому числі тих, хто згодом теж стане народним і теж помре від пухлини, ці давні відеофрагменти і підштовхнули до першої сигарети, і до чергової сигарети, і до останньої сигарети?

 • 6 жовтня 1998 року помер від раку легені народний артист СРСР Роланд Анатолійович Биків. Той самий Биков, який керував Міжнародним Фондом розвитку кіно і телебачення для дітей та юнацтва, той самий Биков, який між перекурами з задоволенням і не без куражу повчав, виховував і розважав з телеекрану діточок, грав Бармалея і Кота Базиліо, засідав у стінах Державної Думи і искашливался в мерзенних, лікарняних курилках… А це ж навіть не «землю попашем, попишем вірші», це – Богу помолимось, риса звеличимо!

 • Тютюн забрав життя російського режисера, педагога, народного артиста Георгія Олександровича Товстоногова.

 • Від раку легенів помер народний артист СРСР, курець Е. С. Матвєєв.

 • Тютюн забрав життя народного артиста СРСР Е. А. Євстигнєєва.

 • Помер від злоякісної пухлини в лівій легені композитор, народний артист СРСР Дмитро Дмитрович Шостакович.

 • 31 травня 2005 року в Москві помер від раку легенів народний артист Грузинської РСР Арчіл Гоміашвілі – актор, що зіграв роль Остапа Бендера в комедії Л. Гайдая «Дванадцять стільців»…

 • Наводячи вище список народних артистів, убитих тютюновим зіллям, я менше всього хотів би, щоб у читача склалося враження, ніби гнити від раку – привілей саме народних. Аж ніяк!

 • Помер від раку легенів перший власник компанії Marlboro.

 • Дуже довго і дуже болісно помирав від раку ротової порожнини великий любитель хороших сигар великий психіатр З. Фройд.

 • Помер від раку легенів американський актор, голлівудська кінозірка Роберт Тейлор, який служив втіленням ідеалу чоловічої краси в 30-50-ті роки.

 • 6 лютого 1952 р. куріння забрало життя 57-річного короля Англії Георга VI, батька нинішньої королеви Єлизавети II. Вже до 50 років у нього було порушено кровообіг – хвороба Бюргера – причому, в тій стадії, коли для порятунку хворої ноги потрібне хірургічне втручання; потім, розвинувся рак легень, і видалили одну легеню; на додаток до раку – емфізема лекгих і, нарешті, смерть від закупорки коронарних судин.

 • 30 травня 1960 року помер від раку легенів поет, лауреат Нобелівської премії Б. Л. Пастернак.

 • 28 вересня 1964 помер від раку легені поет Михайло Аркадійович Свєтлов.

 • У грудні 1966 року, працюючи над фільмом «найщасливіший мільйонер» і мультфільмом «Книга джунглів», помер від раку легенів американський мультиплікатор і курець Уолт Дісней. Йому було 65 років.

 • 9 жовтня 1967 р. помер від раку легенів Р. Оллпорт – видатний американський психолог, представник «персонологического напрями в психології особистості.

 • 28 серпня 1970 р. у 52-річному віці загинув від американських сигарет «Кемел» борець проти англо-ізраїльських агресорів, державний і політичний діяч, президент Єгипту Гамаль Абдель Насер.

 • Від раку легенів помер і любитель курильної трубки, голова Президії Великого народного хуралу Монголії Ж. Самбу.

 • Від раку легенів помер на Сицилії у віці 57 років американський актор Вінсент Скіавеллі, який знявся в таких фільмах, як «Пролітаючи над гніздом зозулі», «Привид», «Амадеус», «Повернення Бетмена», «Народ проти Ларрі Флінта» та ін.

 • 7 листопада 1980 року помер від раку легенів Стів Маккуїн – ікона Голлівудських пагорбів, символ Америки, один з ковбоїв культового фільму «Чудова сімка».

 • 19 січня 1982 року після операції з приводу раку легень покінчив життя самогубством заступник голови КДБ С. К. Цвігун.

 • 11 червня 1982 року від раку легенів помер курець, заслужений артист РРФСР Анатолій Солоніцин. Ми бачили його фільми А. Тарковського – «Андрій Рубльов», «Соляріс», «Дзеркало», «Сталкер»…

 • 2 лютого 1984 р. помер від раку горла курець, письменник, лауреат Нобелівської премії, академік АН СРСР, двічі Герой Соціалістичної Праці Шолохов М..

 • Від того ж раку горла помер письменник Ст. Єрофєєв. У віці 52 років…

 • 29 грудня 1989 року від раку горла помер і один з найбільших російських режисерів XX століття Андрій Тарковський. І було йому всього 51 рік.

 • 20 березня 1990 року, на 60 році життя від раку легенів, заробленого завдяки куріння (паління ж завдяки 1984 році вже була відрізана права нога), помер великий воротар, заслужений майстер спорту міжнародного класу, богатир, зростом 1 м 85 см Лев Іванович Яшин. Добре відомо, що воротарем Л. В. Яшин вирішив стати після перегляду легендарного фільму «Воротар», створеного по книзі Лева Кассіля, але нікому невідомо під впливом якого книжкового персонажа, під впливом якого кіношного героя, під чиїм особистим впливом він став курцем.

 • Людина – істота наслідує, що живе за шаблоном і по традиції, або, як про те ж Козьма Прутков: «Багато людей подібні ковбас: чим їх начинять, то і носять в собі». Чому ж «начинили» нас всі ці народні, заслужені та інші, «не відають, що творять», напускають на себе вид істину знають, на ділі ж лише багаті «помилками батьків і пізнім їх розумом»? Вони начинили нас цілою галерей токсикоманів, безупинно курців і мультяшних, і в самих серйозних, монументальних полотнах кіномистецтва. Так чи варто дивуватися з того, що людина, що дивиться кинодейство, в якому беруть участь блискучі актори, дійство, яке інкорпоровані елементи пропаганди куріння і прокурительные постгипнотические навіювання, людина, нафарширований гидотою з фільмів «Вулиці розбитих ліхтарів» та інших «творів», людина, «глотающий» все це, як наживку, потрапляє на наркотичний, тютюновий гачок?

  І чи варто дивуватися тому, що сьогодні, за найскромнішими підрахунками, серед старшокласників і студентів вже 53 відсотки юнаків і 28% дівчат вживають тютюн?

  Вже до відрижки набила оскому лукава фраза служителів культури: ми, мовляв, тільки показуємо життя такий, яка вона є, і не ми винні в тому, що такою вона є, ця правда життя. Те, що ви показуєте, це не правда життя, панове, це – напівправда! Правда ж полягає в тому, що актори – і не тільки актори – бездумно нашаровують дивовижний світ свого, Богом даного, великого таланту і чарівність, що виходить від їх природних даних, на богомерзкое смоктання сигарет, на поглинання відходів тління тютюнової трави – на куріння, і самі ж помирають від цього куріння… Гірше того, дивлячись на них, багато шанувальники їхнього таланту теж починають палити і теж вмирають передчасно.

 • 22 липня 1990 глибокої вночі від раку легенів помер курець, «форвард на всі часи» Едуард Анатолійович Стрільців.

 • Помер від раку легені і кінорежисер С. Параджанов. 25 липня 1990 р.

 • У 1992 році помер від раку легені курець, алкоголік, хокеїст ЦСКА, кращий захисник світу – 1958, 1961 років Іван Сергійович Трегубов. Йому був 61 рік.

 • 19 квітня 1994 року від раку горла помер курець Едмонд Кеосаян, створив фільми: «Невловимі месники», «Кухарка», «Корона Російської імперії»…

 • Ось, проти яких людей ведуть свою підлу, неоголошену війну ділки-некрофіли від тютюнової індустрії зі своєю зграєю, що складається з торговців, дизайнерів, політиків…

 • Тютюн забрав життя заслуженого артиста РРФСР Павла Луспекаева, народного артиста Росії Мікаела Таривердієва…

 • На 40-му році життя помер від раку один з найближчих друзів В. С. Висоцького Левон Кочерян, встиг зняти лише один фільм – «Один шанс з тисячі».

 • В 1996 році від раку легень помер автор студійного рок-проекту, що отримав всесоюзну популярність під назвою «Бед бойз», Олександр Мальцев (Фиксшимель).

 • 6 квітня 2004 р. померла злісна курця, відома правозахисниця, одна із засновниць Московської Гельсінкської групи (МГГ) Лариса Йосипівна Богораз.

 • 12 серпня 2005 року від раку легенів помер обдарований японський кінематографіст-класик Теруо Ішії.

 • 21 січня 2006 року помер від раку легенів на 62-му році життя перший президент Косово Ібрагім Ругова.

 • 11 березня 2006 року куріння забрало життя екс-президент Югославії 64-річного Слободана Мілошевича, страждав від високого артеріального тиску і серцевої недостатності.

 • У листопаді 2006 року у віці 72 років помер від раку легень Аллен Карр – автор видатного науково-практичного праці «Легкий спосіб кинути палити», помер через 23 роки після того, як він загасив останню сигарету, помер своєю смертю, підтвердив справедливість жорсткого висловлювання, що прозвучав у програмі Центрального телебачення з вуст директора московського онкологічного центру: кидати курити після 50 років не має сенсу, так рак вже є. Так що думають, ніби кидати курити ніколи не пізно, сильно помиляються. Не помиляється тільки той, хто курити не починає.

 • 14 січня 2007 року помер злісний курець, відомий журналіст, політичний оглядач радіостанції «Ехо Москви» Андрій Черкізов. Йому було всього лише 52.

 • 4 лютого 2007 року від раку помер автор найвідоміших хітів групи «Наутілус Помпіліус», поет Ілля Кормільцев…

 • Тільки за один, за минулий рік за даними Мінздоровсоцрозвитку прямі людські втрати Росії від тютюну склали від 330 тисяч до 500 тисяч чоловік!.. До 500 тисяч чоловік знищено без авіації, без артилерії, без підводних човнів… Знищено самим підлим чином: спочатку їм було вселено, що ковтати дим – заняття привабливе, потім, що це заняття ніби допустиме, непорицаемое і навіть схоже на якусь гру для дорослих і незалежних, а потім, спеціально для бажаючих схаменутися, було втвержено: позбутися від цього безглуздого заняття неможливо в принципі…

  330 тисяч осіб на рік, як мінімум… Тютюновий конвеєр смерті укладає в труни 6 чоловік щохвилини… Нещодавно історик Жан-Клод Прессак встановив, що за всю війну в таборі смерті – Освенцімі загинуло близько 800 тис. чоловік. (Див. «Дуель», № 28 (273) 9 липня 2002 р.). 800 000 за 5 років війни – 160 000 осіб на рік. Виходить, що тютюнові ділки в Росії сьогодні працюють у 2-3 рази ефективніше катів з Освенціма! Мабуть, не дарма Гітлер у 1942 році визначив мінімум необхідного для поширення на російських, окупованих землях: «Тільки горілка і тютюн!» І, отже, це саме його принципи впроваджують в уми смотрящих киноартисты, – і не тільки артисти, – дозволяють собі демонструвати свою ганебну звичку в громадських місцях!?

  16 липня 2007 року куріння довело до могили народного артиста Росії Михайла Івановича Кононова. ( «Начальник Чукотки», «У вогні броду немає», «Андрій Рубльов», «Здрастуй і прощавай», «Тайгова повість», «Велика перерва», «На війні, як на війні»…)

  А ось, що писав Лев Лосєв про поета, Нобелівському лауреата Йосипа Олександровича Бродського, вбитого тютюном в 1996 році в 56 літньому віці:
  «…серце все частіше давала збої, в його стані кожен з нас перейшов би на полохливий інвалідний режим, а він не тільки працював на повну силу, але і засиджувався за північ з цікавими співрозмовниками, веселився, випивав і не кидав проклятого курива. Роками раніше він писав у жартівливому посланні другу:

  Не знаю, чи є Гончарова,
  але сигарета мій Дантес.

  Сигарети зробили свою чорну справу не гірше лепажей. Він помер…»

 • Ще не помер від раку горла і раку легені народний артист Росії Говорухін Станіслав Сергійович, старанно вербующий своїм особистим прикладом і своєю позицією, попутників в загробні дали.

 • Живий ще поки і народний артист Росії М. С. Боярський, чорнушний курець, рішуче раздвинувший межі своєї колишньої подлейшей позиції маніфестацією своїх багаторазово озвучених, широкомовних заяв: незважаючи на заборони, я все одно буду палити скрізь, завжди, де можна і де не можна. Не можна там, де діти. Не можна там, де хворі. Не можна там, де морально здорові, нормальні люди. Але без п’яти хвилин загнувшемуся від «раковою соски» лицедію пофігу, де тут у нас не можна – йому б тільки задовольнити свою ганебну, наркоманське страстишку, вгамувати своє збочене желаньице поглотать дим, та поизгадить чисте повітря навкруги. І пофіг йому ті люди, яким будуть відрізати гниючі ноги, руки, йому пофігу, що їм буде дуже боляче і страшно, їм, які колись взяли по дурості приклад з улюбленого киноартиста і почали палити…

 • Не помер від раку ротової порожнини і народний артист Росії Олександр Ширвіндт, нещодавно заявив: «Я курю трубку і не збираюся припиняти це приємне заняття. Навколо куріння завжди йдуть якісь незрозумілі розмови, ну і нехай йдуть. А я на репетицію запізнююсь».

 • У Росії тютюнова епідемія забирає до півмільйона життів щорічно, а нашому народному артисту всі ці заходи з порятунку народонаселення як-то просто престранны і незрозумілі.

 • Живий ще, завдав незмірний шкоду народонаселення Росії пропагує куріння особовим прикладом, в тому числі, і через Центральне телебачення, народний артист Росії Олександр Михайлов.

 • Живе ще, на жаль, і найбільший негідник, що працює проти народного здоров’я, народний артист РФ Олексій Іванович Булдаков, отримав приз «Ніка» за 1995 рік в категорії «Краща чоловіча роль» (за роль генерала Іволгіна в наигнуснейшем фільмі «Особливості національного полювання»).

 • Жива поки ще зі своїми, вже зіпсованими легкими і народна артистка СРСР ранні фарси, яка внесла такий великий внесок у справу популяризації куріння своїм особистим прикладом і своїми видатними кінороботами…

 • А ось Абдулов помер… Помер, так і не зробивши перед смертю того, що зробив виходець з Росії, знаменитий американський кіноактор Юл Бріннер (ковбой Кріс у фільмі Д. Стерджеса «Чудова сімка»), який у 1985 році, за кілька днів до своєї смерті від раку легенів, звернувся до телеглядачів: «Що б я порадив вам, перш ніж я помру? Не паліть». (Додамо, що від раку легенів помер і автор некролога про Юлі Бриннере курець Алан Джей Лернер і вимовив про Алана Джея Лернере надгробну промову курець Леонард Бернстайн). Абдулов не зробив перед смертю того, що зробив відомий ковбой «Мальборо» Уейн МакЛарен помер від раку легень у 52 роки – перед смертю він зізнався: «Мене згубило паління, воно руйнує добре і гарне в людині». Абдулов не зробив перед смертю того, що зробив відомий герой реклами «Кэмэл», помер від раку легенів – у своєму останньому рекламному ролику він вимовив: «Люди, робіть що хочете, тільки не курите». Абдулов не зробив…

 • Зроблять це за нього і за себе, ще живі і вже напівживі його побратими по цеху?

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння