Ви бачили, що діється в метро в годину пік, коли поїзди раптом вибиваються з розкладу? Вентиляція не встигає подавати свіже повітря, що нагнітається важка обстановка. А тепер уявіть, що поїздів немає протягом цілого дня, а люди не мають можливості покинути цю задушливу пастку.

Приблизно те ж відбувається в наших легенях, які взяли порцію тютюнового диму, але забули відкрити шляхи для того, щоб весь цей зміг вийшов.

Безліч дієт спрямоване на те, щоб позбавити організм від шлаків: прочищається шлунково-кишковий тракт, навіть судини — і ті чистяться. А ось про легкі багато хто забуває. Навіть якщо ви кинули палити, це не означає, що очищення легенів відбудеться сама по собі. Тому пропонуємо вам взяти в руки «чистячі засоби», і влаштувати генеральне прибирання.

Спорт

Якщо проводити аналогію з метро, то питання про відсутність повітря в переповненому людьми місці вирішується просто — за допомогою додаткової вентиляції. А що для людини може стати подібним «вентиляційним пристроєм»? В даному випадку ми маємо на увазі не штучну вентиляцію легенів, яка застосовується лікарями, а саму натуральну: біг, плавання, їзда на велосипеді. 5 кілометрів в день достатньо, щоб заповнити повітря чистим повітрям і змусити вийти накопичилася там «зміг».

Для тих, хто віддає перевагу більш спокійні способи, пропонуємо провести дихальну гімнастику. Для цього сядьте прямо. Зробіть повільний глибокий видих, а потім такий же повільний подих. Затримайте дихання настільки, наскільки зможете. І знову спокійно видихніть. Повторіть все це кілька разів. Не бійтеся, якщо у вас почала крутитися голова. Все так і повинно бути. Просто ваш організм, до цього звик до голодування, перебудовується на обробку чистої порції повітря, наповненого киснем

Ще один спосіб, що допомагає уникнути застою і відмінно підходить для очищення легенів — надувати кульки. Загалом так чи інакше напружувати легкі, змушувати їх працювати в повну силу.

Дієта

Не варто лякатися цього слова. Дієта для тих, хто кинув палити, являє собою лише включення в раціон деяких продуктів. Так, наприклад, не завадить раз в день випивати столову ложку собачого жиру. Після такої «добавки» ви зверніть увагу, як почнете випльовувати згустки, які за час вашого куріння, обліплювали стінки легенів.

Напевно, ви помічали, що в період грипу, лікарі рекомендують вживати цибулю і часник. Справа в тому, що вони не тільки очищають легені, але і вбивають мікробів. Не обов’язково з’їдати всю цибулину. Досить приготувати собі питне ліки: цибулю нашаткувати, засипати цукром і залишити на 2 години. Вживати треба не кашку, а сік — по 1 ложці 3 або 4 рази після їжі. Подібну процедуру повторювати протягом тижня.

Сауна або лазня

Основна проблема курців — густа мокротиння. При підвищеній густоті слиз не може покинути організм і заповнює легені, заважаючи їм нормально функціонувати. Щоб уникнути ускладнень слід застосовувати засоби, які допоможуть повернути мокротинні потрібну консистенцію. Разжижаем її за допомогою трав, що володіють відхаркувальною дією: подорожник, материнка, мати-й-мачуха. Беремо з собою березовий або дубовий віник і вирушаємо в баню.

Приділяємо увагу саме області легенів: обробляємо їх спереду, ззаду і з боків. От тільки вам доведеться відмовитися від купання в ополонці, інакше все піде нанівець.

В ідеалі, звичайно, поєднувати всі ці способи. Так, наприклад, вранці робити зарядку-пробіжку, по вихідних — лазня, а протягом тижня не забувати пити трав’яні відвари. І тоді вам не доведеться чекати кілька років для того, щоб організм очистився сам. До речі, вчені до цих пір сперечаються про те, скільки ж треба легким для самостійного повного очищення. Хтось каже, що вистачить 5 років, хтось- 20. Але в будь-якому випадку, ваша допомога в цій справі не виявиться зайвою.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Мокрота курця
Рак легенів
Легені курця
Бронхолегеневі захворювання
Куріння і легкі
Матеріали по темі


 • Рак легенів (рак легені)

  16.08.2016

 • Бронхіт

  06.08.2007

 • Куріння – далеко не єдина причина захворювань легень

  04.09.2007

 • Легені курця

  08.10.2007

 • Ковбой Мальборо

  23.11.2008

 • Ризик захворіти на рак

  27.12.2008