Про негативні наслідки куріння обізнаний, напевно, майже кожна людина на Землі – ризик розвитку ракових пухлин, проблеми з легенями, серцево-судинною системою, поява неприємного запаху з рота… Але шкода здоров’ю проявляється не відразу.

Втім, деякі симптоми шкоди куріння виникають у момент першого «знайомства» з сигаретою і залишаються з деякими курцями на все життя. До таких проявів відноситься і нудота від викуреної сигарети.

Чому вас може нудити від сигарет?

Відомо, що в тютюновому димі міститься кілька тисяч токсичних, отруйних речовин, що викликають подразнення всього організму. Шкідливі речовини потрапляють в ротову порожнину, на слизову оболонку глотки, піднебіння, язика, дихальних шляхів, активізують процес вироблення слизу і слини.

Природно, отруйні речовини змішуються зі слиною, проковтують і потрапляють в шлунок. І знову надають подразнюючу дію на слизову, провокують спазм м’язів цього органу. Саме ці рефлекторні скорочення сприймаються курцями як нудота.

Ще одна причина того, що вас нудить від сигарет — вироблення корою наднирників додаткових доз дофаміну та адреналіну внаслідок потрапляння в організм нікотину. Чим це загрожує? Підвищений вміст адреналіну провокує почастішання серцебиття, підйом артеріального тиску, спазм артеріальних судин головного мозку. Наслідок цього — сильний головний біль, запаморочення і нудота. Так само адреналін сприяє порушення перистальтики шлунково-кишкового тракту, викликаючи рефлекторне скорочення гладких м’язів. Курець відчуває біль, бажання відвідати туалет, і — знову ж — сильну нудоту.

Хронічні курці страждають і від розвитку в ротовій порожнині різних захворювань і карієсу. Мікроорганізми, які розташовані на запалених яснах хворих на зубах, потрапляють у шлунок, посилюючи і без того негативний вплив тютюнових смол. Все це, укупі з нездоровим способом життя, призводить до розвитку гастриту, що супроводжується нудотою, болями в животі, печією. Як правило, на початкових стадіях ці симптоми проходять після прийому їжі. Але з плином часу гастрит стає хронічним, переходить в більш важку стадію. У цьому випадку нудота супроводжує курця майже постійно, а їжа (навіть сама «легка») тільки посилює неприємні відчуття.

Чому нудить від запаху сигарет?

Від запаху сигарет може нудити як курців, так і некурців людей, вдыхающих тютюновий дим. Причина цього — вміст в димі шкідливих речовин і канцерогенів, які для нормального організму отрутою. Згідно з дослідженнями ВООЗ, бічний потік диму містить близько 4000 різних хімікатів, концентрація деяких з них навіть вище, ніж у димі, вдихуваному при активному палінні.

Ще одна причина нудоти — алергія на тютюновий дим, тобто, реакція імунної системи людини на шкідливе речовина. Крім нудоти, алергічна реакція може супроводжуватися кашлем, утрудненим диханням, температурою.

Що робити, щоб не нудило?

Кращий варіант, зрозуміло, – кинути курити. Але якщо зробити це ви поки не наважуєтеся, а нудить вже зараз, варто:

 • Випити міцний солодкий чай з лимоном;
 • Спробувати що-небудь з’їсти;
 • Прийняти теплий душ і лягти в ліжко;

Природно, при цьому необхідно відмовитися від куріння на кілька годин, краще на добу. Якщо нудота не пройде, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і нудота
Матеріали по темі


 • Нікотинова інтоксикація

  04.09.2009

 • Кинув палити – нудить

  30.08.2014

 • Чому від куріння блювота

  06.09.2014

 • Чому нудить від куріння?

  03.04.2016