Нікотин як тканинний і системний отрута робить спочатку непомітне, але дуже потужний вплив на нирки курця. Клінічний і біохімічний аналіз сечі курців практично завжди показують підвищення рівня білків — протеїнів і альбумінів.

У одних їх кількість залишається у верхніх межах норми, в інших перевищують такі показники, вказуючи на високу ймовірність розвитку ниркової патології.

Нефротоксична дія нікотину виражається також в порушення клубочкової фільтрації за рахунок впливу на судини, в тому числі судинну систему нирок.

Нирки і артеріальний тиск пов’язані в єдину систему, а оскільки у курців немає стабільного ПЕКЛО, то і страждають нирки, причому як за рахунок викиду гормонів(зокрема, вазопресину і інших гормонів гіпофіза), так і внаслідок порушень гемодинаміки. Подібний механізм спрацьовує і в умовах впливу стресових факторів, від яких курці не позбавляються, а просто «запалять» проблему.

Якщо людина в дитинстві переніс гостре захворювання нирок(навіть без переходу в хронічну форму), то куріння в дорослому віці істотно підвищує ризик розвитку ниркової патології. Це може бути як гломерулонефрит, так і пухлини нирок — їх ризик у курців вище 12-18 разів.

Вплив нікотину на симпатичну нервову систему особливо помітно при розвитку захворювань, що можуть призвести до ниркової недостатності. Нирки курця не справляються з надлишком фізіологічних активних речовин, приводячи до швидкого прогресування гострої або хронічної ниркової недостатності. Наприклад, при опіках у людей, що палять.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Здоров’я курця
Нирки курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

  08.10.2010

 • Обличчя курця

  16.06.2011

 • Бронхи і куріння

  16.06.2011

 • Мова курця

  16.06.2011

 • Очі курця

  16.06.2011