Никвитин відноситься до групи препаратів для лікування нікотинової залежності, засобів нікотинозамісної терапії. Препарат застосовується для лікування нікотинової залежності і містить нікотин в стабілізованої терапевтичній дозі.

Фармакологічна дія

Міститься в Никвитине нікотин знижує бажання закурити, зменшує фізичну залежність від нікотину, що дозволило використовувати препарат, як засіб нікотинозамісної терапії для зниження абстинентного синдрому у кидають палити. Препарат діє подібно до нікотину, що надходить під час паління, і має, в цілому, такі ж ефекти на організм.

Жування пастилок, аплікації пластиру і вдихання інгаляційного розчину призводить до появи в крові стабільної концентрації нікотину, порівнянної з такою при палінні. Це дозволяє усунути синдром відміни, зламавши одночасно психологічну зв’язок між цигаркою та фізичними відчуттями від куріння. Безперервність використання Никвитина протягом всього курсу є запорукою успішної терапії.

Форма випуску

Випускається у вигляді жувальної гумки (пастилки), розчину для інгаляцій, а також у формі пластирів, що носять назву «трансдермальна терапевтична система Никвитин». ТТС Никвитин розрізняється по площі, за рахунок збільшується виділення нікотину в кров через шкіру. ТТС площею 7 см2 виділяє 7 мг нікотину, а найбільша — 22 см2 — забезпечує в крові вміст активного нікотину в дозі 21 мг.

Одна пастилка (жувальна гумка) містить 2 мг нікотину, представляє собою пластинку білого з кремовим відтінком кольору, з вираженим смаком нікотину.

Розчин для інгаляцій розводиться у відповідності з інструкцією таким чином, щоб вдыхаемая доза забезпечувала надходження від 4 до 15 мг нікотину за сеанс.

Свідчення

Лікування нікотинової залежності з метою зменшення синдрому відміни, а також для зниження адикції при необхідності тимчасово відмовитися від куріння або знизити кількість викурених сигарет. Може використовуватися як у випадку різкого відмови, там і для м’якого, поступового відвикання від куріння.

Спосіб застосування та дози

Жувальна гумка — максимальна разова доза — 2 мг (одна пастилка), максимальна добова доза — 15 пастилок (30 мг). Гумка повинна жеваться приблизно 1 раз у 2 години протягом 20-30 хвилин до появи гіркого смаку. Якщо після жування тяга до нікотину не пройшла, однократна доза підвищується до 4 мг (2 пастилки). Курс лікування від 3 місяців до року.

Приклеювання (аплікація) ТТС — пластиру Никвитин здійснюється 1 раз на добу, позитивність лікування — 3 місяці. Розмір пластиру підбирається виходячи зі стажу курця й кількість випалених сигарет.

Протипоказання

Захворювання серця і судин в анамнезі, в тому числі ІХС, інфаркт міокарда, аритмія, гіпертонічна хвороба. Інсульт і ТІА в анамнезі. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, езофагіт, хвороба Крона, порушення функції печінки та нирок, цукровий діабет.

Період вагітності, лактації та дитячий вік до 18 років.

Жувальна гумка не застосовується також при гострих і декомпенсованих захворюваннях щелепно-лицевих суглобів, при запальних захворюваннях порожнини рота і глотки.

Гіперчутливість до нікотину і н-холиномиметикам, алергія на деякі інсектициди (карбофос).

Побічні ефекти

Головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, нервова лабільність, тахікардія, аритмія.

Невиражені болі в епігастральній ділянці та правому підребер’ї, нудота, блювота, гикавка. Болі при ковтанні, відчуття печіння в порожнині рота і глотки, (особливо при використанні жувальної форми), роздратування мови, верхніх дихальних шляхів, гіперсалівація.

У вагітних підвищується ймовірність мимовільного аборту. При перевищенні рекомендованих доз можливе отруєння з зупинкою дихання.

Особливі вказівки

Ефективне лікування можливе тільки при бажанні пацієнта відмовитися від куріння. Никвитин не застосовується без відома пацієнта. Перед застосуванням Никтивина необхідна консультація лікаря, особливо для тих, хто постійно застосовує лікарські препарати, у тому числі інсулін, протиастматичні засоби, іміпрамін, пропранолол, їх аналоги та інші ліки.

Відгуки

За відгуками лікарів і їх пацієнтів, Никтивин надає повний і швидкий ефект, знімає велику частину синдрому відміни.

Ціна

Ціна на ТТС коливаються від 300 до 420 рублів залежно від розміру пластиру, ціни на жувальні пастилки — від 270 до 390 рублів за упаковку.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Препарати нікотинозамісної терапії
Матеріали по темі


 • Жувальні гумки Нікоретте®

  07.09.2016

 • Інгалятор Нікоретте®

  09.09.2016

 • Никотинелл – жувальні пастилки

  05.12.2008

 • Никомель

  09.12.2011

 • Група препаратів Никотинелл (Nicotinell)

  28.05.2012

 • Никодерм (NicoDerm)

  28.05.2012